İyi Gelen Şeyler

1 Haftada 5 Kilo Verdiren Sağlıklı Diyet

Dr. Mehmet Öz’den 1 haftada 5 kilo verdiren diyetini anlatmaya çalışacağım. Öncelikle Mehmet Öz’ü bilmeyenlere biraz tanıtalım. Mehmet Öz ABD’ de hekim ve sunucudur. Onlarca ödül sahibidir. Bu ödüllerden biriside yılın en iyi doktoru ödülüdür. Uzmanlık alanları bir hayli geniştir. Daha detaylı araştırmak isteyenler wikipedia’dan araştırabilir/kendi resmi sitesine ulaşabilirler. Diyete devam etmek gerekirse, normal şartlarda herkesin kendine uygun diyet listesi oluşturması gerekiyor. Mehmet Öz ise bu listenin herkese uyacağını belirtiyor. Bol su tüketmeniz bu diyette çok önemlidir.

Fazla kilonun zararlarını sizlere anlatmıştım. Mehmet Öz’de kiloların zararlarını birçok rahatsızlıkta gördüğünü söylemektedir. Bu diyet listesine bağlı kalabilirseniz mutlaka kilo verebilirsiniz. Diyet listesinde olan sebzeler/meyveler en kolay sindirilebilen besinlerdir. Sağlıklı beslenmek isteyenlere bu özel listeyi hemen paylaşalım.

Mehmet Öz 1 Haftada 5 Kilo

Sabah kahvaltısı

 1. Bir dilim kepekli ekmek /tam buğday ekmeği de olur
 2. Bir tatlı kaşığı çilek reçeli /yoksa onun yerine eşit miktarda incir/kiraz ne varsa artık
 3. İki tane salatalık
 4. Bir meyve/elma tavsiyemizdir

Üst limit saat 9 civarıdır. Bunun öncesinde kahvaltının bitmiş olması gerekiyor.

Öğle Yemeği

 1. Bir dilim kepekli ekmek ya da tam buğday ekmeği
 2. Haşlanmış et/tavuk ikisi de olabilir. 100 gram haşlanmış et 100 kaloridir. Ayrıca 20 civarı protein vardır. Yani, ortalama 300 gram tüketmeniz tavsiyemizdir. Besinlerin kalori cetveli başlıklı konumuzdan da yediklerinizin ne kadar kalorisi var öğrenebilirsiniz.
 3. Bir adet domates
 4. Bir kâse yoğurt

Yemekten 30 dakika sonra şekersiz çay/kahve içebilirsiniz. Kahve günde en çok üç defa içilmelidir. Çay ise içebildiğiniz kadar içebilirsiniz. Not: Menengiç kahvesini denediniz mi? makalemizden faydalarını öğrenebilirsiniz.

Akşam yemeği

 1. Bir dilim ekmek
 2. İstediğiniz kadar salata/çok az zeytinyağı ekleyin. İçine 2-3 adet ceviz de atabilirsiniz.
 3. Bir su bardağı ayran/yoğurt da olabilir.
BENZER  Garcinia Cambogia Nedir?

Tavsiyeler:

Gördüğünüz gibi besleyici bir listeden oluşuyor. İçinde protein de var, metabolizma hızlandırıcı yoğurtta var. Ayrıca yeşil çay da tüketirseniz yağ yakma süreciniz hızlanır. Onu da makalemizde yazdıydım. Dr. Öz, bunları yaparken günde 40 dakika yürüyüş ve 2 litre su tavsiye ediyor. Kesinlikle 2 litre suyun altına inmeyin.  Ayrıca yatmadan en az 2 saat önceye kadar ağır şeyler yemeyin. İyi uyumanız için papatya çayını tavsiye ederim.

 

Yorum yap