İyi Gelen Şeyler

Akne İzleri Nasıl Geçer?

Akne izleri, özellikle yüz bölgesinde çıkan sivilcelerin kendiliğinden geçmesini beklemeden bu sivilceleri patlatmayı tercih eden kişilerin bir süre sonra yüzleşmek zorunda kaldıkları problemlerden birisidir. Akne izleri nasıl yok edilir diyorsanız kesinlikle yüz bölgesinde derin sivilce izleri olan bir kişisinizdir. Sizleri bu sıkıntıdan kurtarmak adına bu makalemizde akne izleri nasıl geçer tedavisi hakkında bilgi vereceğiz.

Sivilceden kurtulduktan sonrasında deride bıraktığı çirkin görünen izler sivilce problemi ile mücadele eden kişilerin bir diğer sorun kaynağıdır. Sivilce izleri son senelerde lazer iyileştirme metotlarıyla ortadan kaldırılabilmektedir. Sivilce izlerinin iyileştirilmesi için hanenizde yapabileceğiniz birtakım nebatsal çözümler de yer almaktadır. Sivilce ve akne izleri için imal edilen kozmetik ürünlerde izlerin belirliliğini muayyen miktarda az hale getirmeye destek olmaktadır. Eğer sizlerin de sivilce izleri ile alakalı sıkıntılarınız varsa bu sorundan evde yapacağınız maskeler aracılığı ile kurtulabilirsiniz.

Birtakım birey sivilce lekelerinden üstesinden gelebilmek için kimyevi peeling tatbik edilmesini seçenek etmektedir. Kimyevi peeling için tüketilen kimyasal maddeler derinin üst yüzeyinin soyulmasını sağlayıp yenilenme sağlayan müessir bir iyileştirme usulüdür. Bilhassa çehre kesiminde yer alan sivilce izleri için tatbik edilen bu tür radikal iyileştirme şekilleri haricinde daha da basit ve kalıcı metotlar arayanlar için lazerle sivilce izi iyileştirilmesi müsait bir derman olacaktır. Lazer prosedürü esnasında tabip kontrolünde sivilce izleri neredeyse tamamen ortadan kaldırılabilir. Geçmiş yıllara oranla daha da ucuzlayan lazer yöntemleri sayesinde ekonominize yük olmadan sivilce izlerinden kurtulabilirsiniz.

Çağımızda birtakım hekim lazer teknolojisi kullanarak sivilce izleri haricinde pürüzlülükleri, yanık lekelenmelerini yok edebilmektedir. Deride pürüzlülük ve güneş lekelenmeleri için tüketilen non ablatif lazer deri üstünde yanıklar meydana getirmemek yüzeyin altında çalışarak kolojen salgılanmasını tetikleyerek derinin gergin hale gelmesini sağlamaktadır. Sadece non abrasif lazer kullanımı sivilce izleri için tatbik edilememektedir.

BENZER  Cilt Bakım Ürünleri Bir Süre Sonra Neden İşe Yaramaz?

Sivilce izleri için tüketilen lazer iyileştirilmesi esnasında sivilce izinin bulunmuş olduğu kesimdeki cilt gözenekleri yakılarak zamanla yerine yenilerinin çıkmasını temin etmek ana hedeftir. Lazer teknolojisinin pozitif yanları ile düzeltilmek istenilen kesimdeki hücreler tümüyle hedeflenebilmekte bu sayede izin olmadığı kesimde yer alan hücrelere rastgele bir tahribat verilmemektedir. Bu çehre üstünde yapılacak her tatbik için büyük ehemmiyet arz etmektedir.

Sivilce izleri için lazerli tedavinin haricinde kullanacağınız losyonlar ile de başarılı sonuçlar alabilirsiniz. Piyasada birtakım kozmetik markasının bu cins izler için hususi olarak ürettiği mamuller bulunabilmektedir. Ek olarak yüz bölgenize tatbik edeceğiniz sıkı hale getirici organik ve nebatsal maskeler zamanla sivilce lekelerinin gözle görülür miktarda azalmasını sağlayacaktır.

Özellikle aşırı derecede çıkan ergenlik sivilceleri ile mücadele eden bazı kişiler sivilcelerden kurtulmak adına yüzüne jilet vurarak sivilceleri yok etmeye çalışmaktadır. İlk etapta yüze vurulan jilet sivilcelerin yok olmasını sağlasa da jilet yüzde derin yaraların oluşmasına neden olmaktadır. Oluşan jilet yaraları da daha kötü izlerin meydana gelmesine neden olur. Bu yüzden sivilceleri yolmamaya özen gösterin.

Yorum yap