İyi Gelen Şeyler

Akşamdan Kalma Hali İçin Çözümler

Alkol şişede durduğu gibi durmadığından dolayı alkol alan kişiler alkolün etkisini sabah kalktıklarında da yaşamaya devam ederler. Akşamdan kalma hali olarak değerlendirilen bu durum özellikle aşırı baş ağrılarının yaşanmasına neden olduğundan dolayı sizlere akşamdan kalma hali için çözümler sunarak olumsuz etkileri nasıl ortadan kaldırabileceğiniz hakkında bilgi vereceğiz.

İçki tüketiminde aşırıya kaçmak, kişilerde akışkan kaybı ve vitamin yetersizliği ortaya çıkmasına yol açar. Gecenizi iyi tertip etmeli, aşırıya kaçtığınızda gündüz sizi nelerin beklediğini bilerek davranmaya itina göstermelisiniz. Şayet içki kullanması esnasında aşırıya kaçıyorsanız, geceden kalma durumu için çareleri okuyup yürütmek sizi birazcık olsun rahatlatacaktır.

İçkinin Tesirini Gündüz Aza indirgemek İçin

İçmeden evvel estetik yemekler yediğinize ve midenizin mesele çıkarmayacağına güvenilir olun. Karbonhidratlı besinler ve ekmek alkolün midenizdeki fena tesirini kan dolaşımınızı yavaş hale getirerek engellemenize destek olur.

Enerji içeceklerinden, kahve benzer biçimde kafeinli içeceklerden sakının. Kafein akışkan yitirilmesine yol açar ve potansiyel olarak alkol sersemliğine davetiye çıkarır.

İçmeden ilkin bolca şeker tükettiğinizden emin olun. Baş sızısının bir sebebi de çok içki tükettikten sonrasında bünyede husule gelen şeker kaybıdır. Içki kan şekeri düzeyini negatif doğrultuda etkisinde bırakır. Gece yatmadan 5-10 adet şeker ihtiva eden besinler yediğinizi ve gündüz uyandığınızda ne miktarda sıhhatli olduğunuzu düşünsenize. Içki bedeninizde öteki fena şeylerin etken olduğu olumsuz tesirlere benzeyen etkisinde bırakır husule getirir.

Içki almaya başlamadan evvel susamadığınızdan eminolun. Akşam süresince az aralıklarla su için. Doldurup içtiğiniz her içki bardağı ertesi 1 fincan su tüketmeniz akışkan kaybınızı önlemenizde destek olur. Şayet içki alırken su içmeyi unuttuysanız, yatmadan evvel kesinlikle su için. Şayet akşam boyu bira içtiyseniz, susamadığınızı hissedebilirsiniz. Bundan dolayı bira da akışkan bir meşrubat olduğu için, susadığınızı hissedemezsiniz. Bedeninizdeki akışkan kaybı siz yeterince su tüketene civarında durmayacaktır.

BENZER  Yaban Mersini Faydaları

Içki almaya başlamadan evvel vitamin B ve vitamin C kullanın. Ek olarak gündüz uyanıp bir şeyler yedikten sonrasında şahsınızı daha da iyi hissedebilmek için ilaç kullanın. Amma velakin bir şeyler yemeden, geceden kalma bu halinizle mutlak suretle ilaç tüketmeyin. Bu vaziyet kusmanıza yol açar.

Biranızı kokteyllerle beraber için. En ehemmiyetlisi değişik türdeki alkolleri karıştırmayın. Fakat bira içmeden ilkin likör içerseniz kusmazsınız.

Ne miktarda içtiğinize özen gösterin. Oldukça aşırıya kaçmamaya uğraşın.

Hafifçe içkiler içmeye itina gösterin. Viski şeklinde ağır içkiler içmekten uzak durun. Ağır içkiler daha fazla baş sızısına neden olurlar.

Içki tükettiğiniz günün sonra bolca bolca su için ve karbonhidratlı besinler yiyin. Ek olarak sporcu içeceklerinden içmeniz sizin için iyi meydana gelebilir. Daha fazla vitamin C ve vitamin B almaya uğraşın.

Süre bütün alkol mahmurluklarını iyileştirme etme zamanlarıdır. Şayet bilinçsiz bir halde içtiyseniz, dışarı çıkmak için baş sızınızın iyileşmesini bekleyin.

Yorum yap