İyi Gelen Şeyler

Aşırı Terlemeye Karşı Bitkisel Adaçayı Yöntemi

Aşırı terlemeye karşı bitkisel yöntemler oldukça etkilidir. Bu makalemizde adaçayının mucizevi etkilerinden bahsedeceğiz. Aşırı terleme olarak halk arasında yaygınlaşan sorunun asıl ismi, hipergidroz’dur. Aşırı terlemeye birçok şey neden olabilir. Bunların başında stres vardır. Eğer hiçbir şey yapmadan terliyorsanız, bu tam olarak hiperhidroz olduğunuzun göstergesidir. Bir şeyler yaparken, reaksiyon olarak terlemek tıpta, normal olarak karşılanır. Ancak hiçbir şey yapmadan terlemek hastalığın göstergesidir. Bu soruna özel olarak oldukça kolay ve faydalı bir çay tavsiye ediyoruz. Ayrıntıları ile aldığımız adaçayı ile yarı oranda terlemeyi azaltmak mümkündür.

Aşırı Terleme Kimlerde Görülür?

Normal şartlarda, menopoz olan insanlarda başlaması normal kabul edilebilir. Ortalama ise 40 yaşından sonra menopoz bitimine kadar aşırı terleme meydana gelebilir. Sıcak basma olarak ta bilinir. Bunun yanı sıra omurilik sorunları da terlemeye neden olmaktadır. Dahası, bazı ilaçların yan etkisi de aşırı terleme olarak gözükebilir. Graves ismi ile bilinen hastalık kişide varsa, tiroid aşırı hormon salgılayıp, aşırı terlemeye neden olabilir. Buraya kadar okuyup, gerekli tıbbi destekleri aldıysanız, bitkisel yöntem ile bu sorunların üstesinden gelebiliriz.

Terlemeye Karşı Adaçayı

Bilinen en etkili yöntemdir. Diğer yöntemleri unutun demiyoruz, bu yöntem ile terlemeyi yarı yarıya azaltabilirsiniz diyoruz. Adaçayını tüketirken, sabırda gerekiyor. Nitekim bu çay, hemen etki gösteren çay değil. Zamanla terleme sorununu yenen bir çaydır. Nane familyasından gelen adaçayı, terlenen bölgeye uygulandığı gibi çay olarak ta tüketiliyor. Bizim tavsiyemiz her iki yöntemi de tatbik etmenizdir. Ayrıca bulabilirseniz yapraklarını salatada da kullanabilirsiniz. Rahatlıkla tüketilebilen bir bitkidir. Çay olarak tarifini aşağıya eklemeden önce, kurutulmuş adaçayı temin etmenizi hatırlatıyoruz.

BENZER  Gömlek Nasıl Ütülenir? 6 Adımda Gömlek Ütüleme

Adaçayı Nasıl Demlenir?

Tüketeceğiniz miktara göre (kişiye göre) 1-2 Bardak su kaynatıp, içine biraz adaçayı ekleyip yaklaşık 10 dakika kadar demlenmesini bekleyin. Süzdükten sonra tüketebilirsiniz. Dilerseniz bir kısmını da kompres yapabilirsiniz. (terlenen bölgeye)

Adaçayı Nasıl Tüketilir?

Adaçayını demledikten sonra limon veya bal ile beraber tüketebilirsiniz. Tatsız içemeyenlere bal tavsiyemizdir. Orta boy fincan ile sabah akşam tüketmeniz faydasını arttırır. Kompres yaparken temiz bez kullanın. (her seferinde) Adaçayı terlemenin yanı sıra kokuda gidericidir. Ayak kokusuna oldukça etkisi vardır.

Yorum yap