İyi Gelen Şeyler

Aşırı Tüylenme Sorunu Ve Bitkisel Çözümü

Aşırı Tüylenme Sorunu Ve Bitkisel Çözümü

Öncelikle aşırı tüylenme olarak bilinen bu sorunun nedenine bakmak gerekiyor. Tedavi yöntemini bulabilmek için bu oldukça önemlidir. Kozmetik açısından kadınların en çok canını sıkan tüylenme sorunudur. Her zaman var olan bu sorun, yerini aşırıya bırakıyorsa hemen tedavi edilmelidir. Uzmanlar, hormon testleri ile tedavinin başlangıç aşamasına geçilmesini tavsiye etmektedir. Kanda bulunan etken madde ve diğer maddeler eşit mi değil mi öğrenilmelidir. Radyolojik tespitler ile iyi ya da kötü tümörler de tespit edilir. Tedavi aşamaları bu şekilde olup, diğer sorunlarla yazımıza devam edelim.

Normal Kıllar Nasıl Büyür?

Öncelikle kılın gerçek ismi folikül ismi verilen deri altı bulunan kök kıldır. Yani, deri üstünden kılı alsanız bile deri altındaki kök var olduğundan büyüme kısa sürede gerçekleşir. Yetişkinlerde iki tip kıl bulunmaktadır. İlk olan tip yüzde bulunan, göğüs kısımlarında bulunan, yüze göre daha önce ve açık renkli olan tiptir. İkincisi ise, genital bölge, koltuk altı gibi bölgelerdedir. Bu bölgedeki kıllar, sert ve kalın olanlardır. Bacak ve kollarda bulunan kıllar ise tamamen hormonal dır. Yani, yoğunluğu kişiden kişiye değişkenlik gösterebilirler.

Sonradan Tüylenme Sebebi Nelerdir?

Uzmanlar, başta menopoz olmak üzere genetik olarak ta sonradan aşırı tüylenme olabileceğini söylemektedir. Menopoz dönemlerinde kadınlık hormonu azalsa bile androjen devam edebilir. Buda aşırı tüylenmenin meydana gelmesini sağlar.

Genetik olarak bu duruma bakacak olursak, aileden birinin ilerleyen yaşlarda bu sorunu yaşaması durumuna bakılır. Eğer anne aşırı tüylenme sorunu yaşadıysa, çocuklarında da yaşama olasılığı olabilir.

BENZER  Hamilelikte Uygulanabilecek Cilt Maskeleri

İlaçlar Tüylenme Yapar Mı?

Kesinlikle evet. Androjenik özelliklere sebep verecek ilaçlar tüylenmeye neden olabilir.

Polikistik Over Hastalığı Nedir?

Bu hastalık yumurtalarda kist olması anlamına gelir. Normal hormonların fazla üretilmesine sebep olmaktadır. Buda tüylenme ve adet düzensizliği gibi sorunların başlangıcı demektir. Ayrıca birçok hasta kısırlık ve kilo almadan şikâyetçidir.

Polikistik Over Hastalığına Bitkisel Çözüm

İbrahim Saraçoğlu bu hastalığın sizi üzmesine izin vermeyin, çözümü basit diyor. Bitkisel yöntem olduğu için denemeniz de fayda var diyorum.

Öncelikle uygulayacak kişiler adetten iki gün sonra kullanmalıdır. Bir adet soğanı dört parçaya ayırıp, yarım litre suda kaynatın. Daha sonra tamamen soğumasını beklemeden sıcak bir şekilde tüketin. Burada önemli olan nokta, adetiniz düzenli ise kür, adetten iki gün sonra uygulanmaya başlanacak. 15 gün boyunca devam edecek. Eğer düzensiz bir adetiniz varsa beklemenize gerek yok, hemen başlayabilirsiniz. Not: Kesinlikle sıcak tüketilmelidir. İbrahim Saraçoğlu bu kürün herhangi bir sağlık sorunu olmayanlara göre olduğunu söylemiştir. Yani, herhangi bir rahatsızlığı varsa, araştırıp denemenizi tavsiye ediyoruz.

Yorum yap