İyi Gelen Şeyler

Ayakkabı Vurmasından Kurtulacağınız Yöntemler

Severek aldığınız yeni ayakkabınız ayağınıza mı vuruyor? Kolayı var. Bazıları bildiğiniz bazıları ise nasıl oldu da benim aklıma gelmedi diyeceğiniz cinsten önerileri sizin için derledik. İşte ayakkabı vurmasının önüne geçmek için yapılacaklar

1. Klasik Yara Bandı Yardımı

Aslında oldukça bilindik bu yöntemde sürtünen yerlere yara bandı yapıştırarak sürtünmeyi ortadan kaldırabilir ve severek aldığınız ayakkabıyı giymeye devam edebilirsiniz. Tek dikkat etmeniz gereken husus yara bandı alanının sürtünen alandan biraz büyük olması.

2. Talk Pudrası

Talk pudrası kullanmak sürtünmeyi azaltacaktır. Yapmanız gereken çorap giymeden ayaklarınıza kuruyken biraz pudra dökmek.

3. Kalın Çorap ve Isı

Kalın bir çorapla birlikte ayağınıza vuran ayakkabınızı giyin. Vuran kısımlara saç kurutma makinesiyle ısı uygulayın ve ayakkabı soğuyana kadar ayağınızdan çıkarmayın. Isı vuran bölgelerin genişlemesini sağlar ve bu noktalar bir daha ayağınıza vurmaz. Ancak tek sıkıntı bu numaranın deri gibi doğal malzemelerde işe yaraması.

4. Roll-on veya Deodorant

Ayaklarınız yan kenarları, topuk kısmı ve parmakları vurma olayından en çok etkilenen kısımlardır. Bu durumda sürtünmeyi azaltmak için sorunlu bölgelere roll-on veya deodorant uygulayarak sürtünmeyi azaltabilirsiniz.

5. Silikon Tabanlık

Eczanelerden kolaylıkla edinebileceğiniz silikon malzemeler ile ayakkabı vurmalarının önüne geçebilirsiniz.

6. Buz

Plastik torbaya su doldurup ayakkabınız içine yerleştirin.Hepsini gece dondurucuya koyup bir gün beklettiğinizde suyun buz haline gelerek ayakkabınızı genişlettiğini fark edeceksiniz.

8. Nemlendirici Krem

Yalnızca gerçek deri ayakkabılarda işe yarayan bu yöntemde ayakkabının vuran yerlerine bir miktar nemlendirici krem sürün. Nemlendirici deriyi yumuşatacak ve ayağınızın şeklini almasını sağlayacaktır.

BENZER  Bebeğim Kabız Oldu! Ne Yapmalıyım?

9.Patates

Spor ayakkabılarınızın içine büyükçe bir patates yerleştirin. Gece boyu bekletin ve kokunun gittiğini göreceksiniz.

10. Mahallenizdeki Ayakkabı Tamircisi

Saydığımız yöntemlerin hiç biri derdinize derman olmadıysa mahallenizdeki ayakkabı tamircisine gidin ve derdiniz anlatın. O ne yapılacağını bilir

Yorum yap