İyi Gelen Şeyler

Bağırsak Kurdu İçin Bitkisel Tedavi Yöntemi

Bağırsak Kurdu İçin Bitkisel Tedavi Yöntemi

Bağırsak kurdu ince ve kalın bağırsaklarda görülen beyaz renkte solucan şeklindeki parazitlere verilen isimlerdir. Bulaşma şekli yumurtalar ile olmaktadır. Süt emziren çocuklara genelde anneden bulaşmaz. Bağırsak kurdunun insana birçok şekilde rahatsızlık verdiği bilinmektedir. Bunun yanı sıra birçok hastalığa sebep olabilmektedir.Uzmanların önerdiği şekilde birkaç bitkisel kür ile bu rahatsızlığı gidermek mümkündür. Bu yazacağımız bitkisel yöntemler ince veya kalın bağırsağa bulaşmış parazitleri temizleyecektir.

Şeftali Yaprağı İle Parazit Kürü

Malzemeler:

Şeftali yaprağı
Kabak çekirdeği
Defneyaprağı

Bu iki malzemeyi aktarcılardan temin ettikten sonra öncelikle bir tutam şeftali yaprağını kısık ateşte kaynatıyoruz. Bu kaynama süresi ne kadar uzun olursa o kadar etkili olacaktır. Ortalama 30 dakika kaynatılması tavsiye edilir. Daha sonra suyu süzüp diğer iki malzeme ile karıştırılır. Ancak kabak çekirdeğini havanda ezmelisiniz, defne yaprağı da ufak hale gelmelidir. Bu karışımın sonucunda macun kıvamı elde edilecektir.

Yapılan bu karışım günde 3 doz olmak üzere her yemekten önce bir tatlı kaşığı kadar yedirilmelidir.

Kabak Çekirdeği İle Parazit Kürü

Malzemeler:

Kabak çekirdeği
Sirke
Süt

Malzemeleri temin ettikten sonra bir yemek kaşığı kadar olan kabak çekirdeğini havanda iyice eziyoruz. Biraz süt ve biraz sirkeyle macun haline getiriyoruz. Bu karışım ise yemekten sonra şeklinde bir tatlı kaşığı olarak yenilecektir.

Nohut İle Bağırsak Kurduna Tedavi Yöntemi

Malzemeler:

Sirke
Nohut

Öncelikle sirkeyi ağzı kapalı olacak bir kabın içine bir miktar katıyoruz. Daha sonra üzerine bir miktar nohut atıyoruz. (Ölçülerin birbirine denk olacağı şekilde) Bu şekilde nohut kıvama gelene kadar bekliyoruz. Ortalama 1 gün sürecektir. Bu karşımdan bir gün sonra kür hazırdır. Yemekten önce bir tatlı kaşığı kadar yenilmektedir.

Yorum yap