İyi Gelen Şeyler

Böbrek Temizleme Orucu

Böbrekler zaman içerisinde kirlenen kanı temizleyerek vücuda temiz kanın gitmesini sağlayan organdır. Her ne kadar böbreklerin temizleyici fonksiyonu olsa da zaman içerisinde böbrekler de kirlenir. Bu yüzden kesinlikle böbrekleri temizleyici yönde etkisi olan sağlık yöntemleri uygulanmalıdır. Böbrek temizleme orucu sayesinde böbreklerin ciddi anlamda temizlendikleri tespit edildiğinden dolayı böbreklerinizi böbrek temizleme orucu sayesinde temizleyebilirsiniz.

Böbrek ağartma orucunun ehemmiyetini kestirmek için ilk olarak böbreğin işlevlerini kestirmek icap eder. Aşağıda bu mevzu ile alakalı pek çok materyaller sıralanmıştır.

  •  ilk olarak şunu tahmin etmek icap eder ki, böbrekler bedendeki kan akışı için süzme rolü görürler. Sağ böbrek cıva, bakır, DDT ve arseniğe bağlı kimyevileri süzer.
  •  Oldukça gayet içki, al et ya da tütsülenmiş et, konserve balık ve domuz eti ihtiva eden gayri muntazam yeme alışmışlıkları böbrekleri fazlasıyla zorlar.
  •  Böbrek hastalığının gözle gözlemlenen pek çok sinyalleri bulunur ve bu sinyaller içinde boyun kilitlenmesi, kol sert hale gelmesi, sırt sızısı ve bulanık bir şekilde görme şeklinde birtakım unsurlar sayılabilir.
  •  Bu orucun gayesi da böbreklere kendilerini tedavileri için kısa bir müddet vermektir.
  •  Tertipli alıştırma ve bolca bolca su ihtiva eden sıhhatli ve dengelenmiş bir rejim, sıhhatli bir böbrek için ve sızılı böbrek taşlarından imtina etmek için tatbik edilecek en iyi metottur. Bu oruç, böbreklerin temizlenmesi şeklinde bir haldir.
  •  Böbrekler ile alakalı inceleme etmek ve böbreklere nasıl iyi bakılacağı üstüne informasyon edinmek icap eder. Siz de ne olursa olsun bu şekil bir inceleme yapmalı ve luzumlu olursa bu mevzuda profesör olan hekimlere danışarak pek çok tedbirler elde etmelisiniz.

    Böbrek Ağartma Orucu İçin Tavsiyeler

Karahindiba kökü mükemmel bir kan ve böbrek beyazlatıcı olarak bilinir. Orucunuz süresince bundan çay yapabilirsiniz.

BENZER  B12 İçeren Yiyecekler

Papatya çayı da böbrek problemleri ile alakalı olarak tavsiye edilen yöntemlerdendir.

Gebe hanımefendilerin ve evlatların bu biçimde bir oruç yapmamaları icap eder.

Bu biçimde bir ağartma orucundan ilkin hekimlere danışmak gayet mühimdir. Birtakım rahatsızlıkları olan
insanların bu halde bir yapmaya istikamet alması yasaktır. Bu açıdan orucun hekim kontrolünde uygulanması icap eder.

Yorum yap