İyi Gelen Şeyler

Bu Besinler Diyabete Meydan Okuyor! Diyabetle Savaşan 7 Besin

Diyabet insülinin salgılanmaması ya da etkisiz kalması sonucu hücrenin enerjisini karşılamak gibi çok önemli bir görevi olan şeker hücrelere giremez ve kanda bulunması gereken miktardan daha fazla bulunur.

Bu hastalık bunların sonucunda ortaya çıkar. Şeker hastalığı bazı durumlarda genetik olabilir. Sağlıklı beslenmek hastalığı kontrol altında tutmanız noktasında size yardımcı olacaktır. Hafif yemek tarifleriyle ya da diyet yemekleriyle bu mümkün. İşte diyabetle savaşan 7 besin.

Diyabetle Savaşan 7 Besin

Kuruyemişler

Ä°lgili resim

Sağlıklı yağ bulundurma açısından zengin olan kuruyemişler dengeli tüketim sağlandığı durumda oldukça faydalı olabiliyor.

Balık

Ä°lgili resim

En sağlıklı ve protein kaynaklarından biri olan balık her derde deva. Omega-3 deoposu olması bakımından sadece diyabet hastalarının değil herkesin tüketmesi gereken bir gıda.

Baklagiller

baklagiller ile ilgili görsel sonucu

Lif deposu olan baklagiller sadece diyabete değil her hastalığa iyi geliyor. Herkesin haftada en az 2 kere tüketmesi gerekiyor.

Brokoli

brokoli ile ilgili görsel sonucu

Çok fazla sevmeni olmasa da brokoli bir sağlık deposu. Özellikle “diyabet hastaları için var olan bir sebze” demek hiç de yanlış olmaz.

Yoğurt

yoğurt ile ilgili görsel sonucu

Mutfakların vazgeçilmezi yoğurt  içinde bulundurduğu yüksek miktarda kalsiyum miktarıyla günlük yemek alışkanlığında muhakkak olması gereken yoğurdun Tip 2 diyabet riskini azalttığı ortaya çıktı.

Keten Tohumu

keten tohumu ile ilgili görsel sonucu

Hem lif hem de protein deposu olan keten tohumu hastalıklarla savaşta en önemli silahlardan.

Sarımsak

Ä°lgili resim

Kanser riskini azaltan, kolestrolü dengeleyen sarımsak diyabetle savaşan hastaların yardımcısı.

BENZER  Varis Nedir? Varisten Nasıl Kurtulabiliriz?

Yorum yap