İyi Gelen Şeyler

Çatlaklar İçin Bitkisel Çözüm

Derinin aşırı derecede gerilmesi ile meydana gelen çatlaklar modern tıp dünyasındaki yöntemler ile giderilemediğinden dolayı çatlaklar ile bitkisel çözümler vücudunun belirli bölgelerinde çatlak yer alan kişilerin imdadına koşmaktadır. Çatlaklarınızı yok etmek için bitkisel çözüm arıyorsanız gelin hangi bitkiler çatlakları yok ediyormuş öğrenelim.

Hamilelik evresinde her 100 hanımdan ortalama olarak 90’nının karşılaşmış olduğu, ani şişmanlama ve zayıflama neticesi birtakım kişide gözlemlenen deri çatlakları derinin elastikiyet kapasitesinden daha fazla gerilmeye maruz kalması neticesinde meydana gelmektedir. Çağımızda tatbik edilen muhtelif kozmetik çatlak iyileştirilmesi metotları çatlakları tamamıyla gidermede %100 muvaffakiyet sağlamamakla beraber görünüşlerini büyük miktarlarda az hale getirmektedir. Lazerli çatlak iyileştirilmesi, kimyevi nesneler kullanılmadan bir deri soyma metodu olan mikrodermabrazyon ve diğer kozmetik müdahaleler haricinde bu sayfamızda sizlere çatlaklara nebatsal çözüm metotları ile alakalı malumatlar vereceğiz.

Beden ölçünüzden fazla minik bir tişört giyemeye uğraşırsanız tişört bir yere kadar genişledikten sonrasında ani bir şekilde parçalanacaktır. İşte cilt çatlakları da buna benzeyen hallerde gözlemlenmektedir. Çok elastik bir yapıya haiz olan tenimiz birtakım hususi hallerde çok fazla gerilmeyle mücadele etmek zorunda kalmaktadır. Derinin genişleme kapasiteni zorlayan ve ayrıca geçen bu gibi haller derinin en üst tabakasında yarılmalara sebep olmaktadır. Derinin bu denli gergin hale gelmesine neden olan hallerin başlangıcında gebelik süreci gelmektedir.

Çağımızda birtakım estetik ve bakım kliniğinde muhtelif metotlar ile bedenin muhtelif kesimlerinde husule gelen çatlakların miktarının düşürülmesi mümkündür. Amma velakin çatlamalar için nebatsal çareler ile hanenizde de çatlak ve yarık engelleme mevzusunda birtakım metotlar tatbik edebilirsiniz. Çatlamalar için nebatsal derman reçetelerine geçmeden evvel bedenimizde meydana gelen çatlak tipleri ile alakalı bir kaç bilgi vermenin yerinde bir karar olacağını düşünüyoruz. Çatlamalar tenimizin yapısına göre gri, pembe, mor ve al renklerde gözlemlenebilmektedir. Lazerli çatlak iyileştirilmesi bilhassa kırmızı cilt çatlakları üstünde müessir sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır. Deri çatlaklarının meydana gelmesi üstünde kalıtsal özelliklerinde büyük bir payı bulunduğunu akıldan çıkarmamak icap eder. Sözgelişi anneniz gebelik zamanında çatlak sorunu ile mücadele ettiyse sizin derinizde de çatlak husule gelmesi yüksek bir ihtimaldir.

BENZER  Yüz Yogası Nasıl Yapılır?

Çatlamalar için nebatsal çözüm metotları kullanabileceğiniz gibi birtakım natürel mineral ve vitaminlerde çatlaklara karşı derinizin direncini arttıracak ve meydana gelmiş çatlakların görünüşünü az hale getirecektir. Aşağıda bulunan listede çatlak iyileştirilmesi için natürel ve bitkisel iyileştirme metotlarını bulabilirsiniz.

Nemlendirme herhalde çatlaklardan savunmak ve dağılmasının önüne geçmek için tatbik edebileceğiniz en basit derman olacaktır. Derinizi bilhassa da çatlamaya uygun olan yerleri sıkça nemli hale getirmelisiniz. Deriniz ne miktarda nemliyse çatlak meydana gelme olasılığı da o kadar az hale gelecektir. Gün içerisinde bol miktarda su içmeye özen gösterin. Bütün diğer uzuvlarımız gibi tenimizde suya gereksinim duymaktadır. Gün içerisinde minimum 8-10 bardak su tüketmeye uğraşın. Kafi oranda su kullanımı gerçekleştirirseniz deriniz kurumaya karşı koruyacak ve su yardımıyla elastikiyeti çoğalacaktır.

 

Deri çatlaklarını engellemede mühim bir görevi olan tenimizin elastikiyetini çoğaltmak için düzenli bir şekilde alıştırma yapılmalıdır. Alıştırmalar aynı zamanda kan dolaşımını düzenleyeceği için cildin dayanma gücünü yükseltecektir. Kan dolaşımını tanzim etmek ve en ince kan damarlarında dahi dolaşımın sağlanması maksadıyla nebatsal yağlarla çatlak meydana gelen yerlere masaj yapabilirsiniz. Masaj esnasında aleo vera, kakao ve jojoba yağı şeklinde natürel nemlendiriciler tüketebilirsiniz. Duş yaparken çatlak yer alan yerlere duş lifi yahut kese ile masaj yaparak deri üstünde yer alan cansız cilt katmanını azaltarak derinin taze hale gelmesini ve zamanla çatlakların görünümün azalmasını sağlamanız mümkün. Duştan sonrasında duş lifi ile masaj yapmış olduğunuz yerlere nemlendirme özelliği olan losyon sürmeyi ihmal etmeyin.

Yeme içme alışkanlıklarımız bedenimizin bütün sıhhatinde olduğu gibi deri sıhhatinde de belirleyici rol oynamaktadır. Natürel ve sıhhatli yiyecekler ile beslenirseniz, bedeniniz için lüzumlu vitamin ve cevherleri düzenli bir şekilde alırsanız genel sıhhatiniz benzer biçimde derinizde sağlıklı olacaktır. Derinin en fazlaca gereksinim duyduğu vitamin ve mineraller içinde c vitamini, e vitamini yer almaktadır. Kafi oranda çinko temin edilmesi de derinin esnekliği üstünde mühimdir. Çatlamalar için nebatsal çözüm arıyorsanız size tavsiye edebileceğimiz organik mamullerin başlangıcında nemlendirme özelliği olan ve antioksidan nitelikleri yer alan kakao yağı, aloe vera jeli, jojoba yağı yer almaktadır. Bu nebatsal yağlarla günlük tertipli masaj yaparak çatlak meydana gelişini önleyebilir ve meydana gelen çatlakların görünüşlerini hafif hale getirebilirsiniz.

BENZER  Limonlu Suyun Faydaları Nedir? Limonlu Su Yağ Yakar Mı?

Size birde nebatsal çatlak losyonu reçetesi verelim. Çeyrek fincan aloe vera jeli, yarım fincan zeytinyağı, akışkan olarak eczanelerde bulabileceğiniz 4 kapsül e vitamini ve a vitaminini adamakıllı harmanlayın ve geceleri bu bileşiği yarık yer alan yerlere masaj yaparak tatbik edin. Bu nebatsal yarık losyonunu buzdolabında saklayın. Bir kaç hafta sonrasında çatlakların görünüşünün azaldığını göreceksiniz.

Lavanta yağı da çatlak iyileştirmesinde tüketilmektedir. Ek olarak her mütenevvi lekeye karşı etken olduğu bilinen limonda ihtiva ettiği asit yardımıyla solgun cildin atılarak taze hale gelmesini sağlayabilir. Çatlamalar için nebatsal ve kozmetik çareler bütün çatlak lekelenmelerini yok etmemekte yalnız görünümlerinin az hale gelmesine destek olmaktadır. Ek olarak bu metotları kullanmadan evvel bir cilt hastalıkları profesörü ile görüşerek teninizin bun cins işlemler için müsait olup olmadığını ve bitkilere karşı alerjiniz olup olmadığını öğrenmenizde fayda var. Eğer alerjiniz yoksa bu bitkisel yöntemler sayesinde çatlaklardan kısa süre içerisinde kurtulabilirsiniz.

Yorum yap