İyi Gelen Şeyler

Cilt Beyazlatıcı Maskeler

Esmer tene sahip olan kişiler tenlerini beyazlatıp daha açık bir ten rengine sahip olmak istediklerinden ötürü çok sayıda cilt beyazlatıcı ürün geliştirilip piyasaya sürülmüştür. Piyasada yer alan cilt beyazlatıcı etkisi olan ürünler aşırı derecede pahallı olduklarından dolayı insanlar evde yapabilecekleri maskeler ile ciltlerini beyazlatmak istediğinden ötürü sizlere cilt beyazlatıcı maskeler hakkında bilgi vereceğiz.

Güneş lekelenmeleri, koyu akne izleri ve diğer lekelenmeler için tüketilen deri beyazlatma metotları kozmetik mamuller ve natürel mamuller olarak iki kısma ayrılabilir. Kimyevi peeling, lazerli leke iyileştirilmesi benzer biçimde işlemler ile deri izlerinden ve akne izlerinizden kurtulmanız olasıdır. Diğer yolsa limon suyu, badem, yumurta, yulaf unu, sirke benzer biçimde natürel materyallerle yapabileceğiniz deri temizleyici maskelerdir.

Deri beyazlatıcı maskeler yahut öteki ismiyle cilt ağartma maskeleri basit olarak ten renginin açılmasına imkan tanımaktadır. Pek çok insanoğlunun tutkusu olan natürel, hatasız ve açık renkli bir ten elde etmek için dışarıda birçok ürün bulmak olası. Sadece bu mamullerin büyük bölümü kimyevi nesneler ihtiva ettiğinden ilerde derinizde daha da büyük sorunlara neden olabilmektedir. Bazıları ise uçuk tutarları ile alınması zor durumdadır. Bir dermatolog ile görüşerek deri ağartıcı losyonlar, hazır maskeler ve kozmetik cerrahi operasyonlar ile alakalı ayrıntılı malumatlar alabilirsiniz. Bu sayede cildinizi beyazlatmak için size uygun olan yöntemi daha sağlıklı bir şekilde belirleyebilirsiniz.

Doğa şartlarına, ihtiyarlamaya, güneş ışınlarına bağlı olarak deride koyulaşmanın meydana gelmesi temel olarak cildin oldukça melanin salgılaması neticesinde oluşmaktadır. Melanin deriyi sakıncalı uv ışınlarına karşı savunmak için salgılanmaktadır. Aşağıda organik deri beyazlatıcı maskeler ile alakalı malumatlar ve reçeteler yer almaktadır. Bu verdiğimiz bilgilerden uygun olanları kullanarak cildinizin rengini açabilir yani cildinizi beyazlatabilirsiniz.

BENZER  Palmarosa Yağı Ne İşe Yarar?

Derinin rengini açmak için çoğu zaman deri beyazlatma için hususi olarak imal edilen kozmetik ürünlere yöneliriz. Bu losyonlar fiyatları ile devamlı alınabilecek mamuller değildir. Bu nedenle hanede rahatça hazırlayabileceğiniz daha fazla hesaplı organik ağartıcı deri maskeleri ile dilediğiniz neticeleri elde edebilirsiniz. Cilt beyazlatıcı maskeler bununla beraber teninizdeki lekelenmelerin görünümünün az hale gelmesine, derinin nemli hale gelmesine ve natürel bir ışıltı kazanmasına destek olacaktır. Limon bileşimindeki organik ağartıcılar ile ten renginizi açmak için kullanabileceğiniz natürel mamullerin başlangıcında yer almaktadır. Limonla deri ağartıcı maske yapmak için gülsuyu ile harmanlayıp pamukla doğrudan teninize sürebilirsiniz. Limon suyu kuru hale geldikten sonrasında yüz bölgenizi serin suyla yıkayın. Bu sayede meydana gelme ihtimali olan kurumaların önüne geçebilirsiniz. Limon suyu ek olarak bal, baden yağı ve süt tozu ile harmanlanarak tüketilebilir. Her biri için hazırlayabileceğiniz bu maskeler teninizin rengini beyazlatıcı niteliğe haizdir.

Yulaf unu ve kaymak deri beyazlatıcı maskelerde tüketilmektedir. Kaymak ve yulaf ununu macun yoğunluğuna ulaşıncaya değin harmanlayın ve yüz bölgenize sürün. 15-20 dakika bekledikten sonrasında yüz bölgenizi temizleyebilirsiniz. Bu maskede karışımın kıvamını yumuşak hale getirmek için organik bir beyazlatıcı olan yeni sıkılmış domates suyu da kullanabilirsiniz. Yarım fincan sirkeyi yarım fincan su ile harmanlayıp yüz bölgenize sürün. 5-10 dakika bekledikten sonrasında serin suyla yüz bölgenizi yıkayın. Deri ağartıcı maskeler içinde etken neticeler veren bir diğer natürel maskede sandal ağacı tozu, limon suyu ve domates suyu ile yapılan maskedir. Bu muhtevaları yumuşak bir macun yoğunluğuna getirip yüz bölgenize sürün. Serin suyla yüz bölgenizi yıkamadan evvel maskenin kuru hale gelmesini bekleyin. Bu maske beyazlatıcı özelliğinin peşi sıra derinizi tazeler ve organik ışıltı verir. Güneş lekelenmeleri için zerdeçal tozu ve limon suyunu harmanlayarak bir maske yapabilirsiniz. Bu 2 natürel üründe fazla müessir birer deri beyazlatıcıdır. Eğer her şeyi denemiş olmanıza rağmen cildinizi beyazlatamadıysanız bunu kesinlikle denemenizi tavsiye ederiz.

BENZER  Gözenekleri Sıkılaştırmak Artık Daha Kolay

Cilt beyazlatıcı maskeler içinde hazırlaması en basit olanı patates maskesidir. Yüz bölgenizi kaplayacak halde birkaç büyük patates dilimi hazırlayın ve suratınızda 5-10 dakika beklemeye alın. Patates deride meydana gelen pigmentasyonu az hale getirecektir. Turunçgil kabuğunu rendeleyin ve kurumaya bırakın. Kuru hale geldikten sonrasında süt ya da kaymakla harmanlayın ve macun vaziyetine getirip yüz bölgenize sürün. 15-20 dakika bekledikten sonrasında bolca serin su ile yüz bölgenizi yıkayın.

Yukarda listelediğimiz deri ağartıcı maskeler basit uygulanabilmeleri, yaklaşık olarak her hanede yer alan mamullerle yapılabilmeleri ve hemen hemen hiç para harcamadan hazırlanabilmeleri ile birtakım insan tarafınca seçenek edilmektedir. Kozmetik temizleyici losyonlara göre yan tesirleri yok denecek kadar az olan bu ağartıcı maskeler deri lekelenmeleri, akne ve sivilce izleri, güneş lekelenmeleri gibi problemlerin çözümünde de etkin bir şekilde kullanılabilir.

Deri ağartıcı maskeler ten renginizde bir kaç ton açılma sağlamakla beraber sıhhatli bir deri için yalnız başına kafi değildir. Teninizin sıhhatli görünmesini arzu ediyorsanız beslenmenize özen göstermeli, kahve çay sigara üçlüsünden uzak durmalı ve deri temizliğini düzenli bir şekilde yapmalısınız. Estetik bir deri için diğer bir mühim noktada her gün kafi oranda su tüketimidir. Unutmayın ki su cildin en önemli besin kaynaklarından birisidir. Tüm bu söylediklerimize dikkat etmeniz halinde sağlıklı bir cilde sahip olabileceğiniz inancındayız.

1 yorum