İyi Gelen Şeyler

Cilt Nasıl Beyazlaşır?

Beyaz tenli olmanın yolları nelerdir konusu özellikle esmer tene sahip olup cildinin olduğundan daha beyaz görünmesini isteyen kişiler tarafından merak edilen bir durumdur. Cilt nasıl beyazlaşır konusu sıklıkla gündeme geldiğinden dolayı cilt uzmanları cildi daha beyaz hale getirmek için çeşitli yöntemler geliştirmiştir. Özellikle Avrupa topraklarında esmer tenli olan kişilerin uzun yıllardan beri baskı görüyor olması beyaz tenli olmayı daha değerli hale getirmiştir. Öncelikli olarak kendinizle barışık olmanızı, hangi ten rengine sahip olursanız olun birer insan olduğunuzu kesinlikle unutmamanızı tavsiye ediyoruz. Esmerlerin ezildiği günler çok geride kaldığından ötürü hiçbir önyargıya meydan bırakmadan sizlere cilt nasıl beyazlaşır konusunda bilgiler vereceğiz. Sayfamızda çok sayıda beyaz tenli olmanın yolları hakkında yöntemler bulunmaktadır. Büyük oranda cilt nasıl beyazlatılır sorusuna cevap bulacağınızı düşünmekteyim. Yaratılanı herkes yaratandan ötürü sevmelidir. İster beyaz ister esmer olsun her insan bir bireydir.

Cilt üzerinde yer alan renk pigmentlerinin baskı altına alınması sayesinde cildin olduğundan daha beyaz hale getirilmesi mümkündür. Cildin koyu renkte görünmesine neden olan çeşitli pigmentler bulunmaktadır. Bu pigmentlere çeşitli ilaçlar ile kısıtlamalar getirilebilir ve bu sayede cildin beyazlaması sağlanabilir. Avrupa’da yaşayan birçok zenci vatandaş renk pigmentlerine kısıtlama getirilerek daha beyaz tenli hale gelmektedir ve bu sayede ezilmişliği üzerinden atmaktadır. Hatta esmer renge neden olan renk pigmentlerini tamamen körelten bazı zencilerin tamamen beyaz bir tene sahip oldukları da görülenler arasında yer almaktadır.

Cildinizdeki beyazlamanın kalıcı olmasını istiyorsanız bunu çeşitli şifalı otlar ve ilaçlar ile sağlamanız mümkün değildir. Aşırı derecede esmerseniz ve kalıcı olarak beyaz bir tene sahip olmak istiyorsanız renk pigmentlerini yok etmek için cerrahi müdahalelerin yapılması gerekmektedir ancak ben beyazlamanın kalıcı olmasını değil kısa süreliğine beyazlamak istiyorum diyorsanız son zamanlarda yaygın olan dermabrazyon yöntemi ile cildinizi beyazlatabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde cilt üzerinde yer alan esmer ölü deri kaldırılarak yerine daha beyaz renkte olan yeni derinin çıkması sağlanmaktadır. Bu yöntem aşırı derecede kişinin acı duymasına neden olduğu için pek çok kişi tarafından tercih edilmiyor olsa da sırf beyazlamak uğruna birçok insanın acı çekerek bu yöntem sayesinde cildini beyazlattığı bilinmektedir.

BENZER  Yasemin Sabunu Nedir? Yasemin Sabunu Nasıl Kullanılır?

Cildini beyazlaştırmak bir tutku haline geldiğinden dolayı bunu fırsata çevirmek isteyen kozmetik firmaları cildi beyazlatıcı yönde etkisi olan çok sayıda kozmetik ürün geliştirmiştir. Bu kozmetik ürünlerin büyük bölümü cildin aşırı derecede zarar görmesine neden olmaktadır. Bu yüzden cilt nasıl beyazlaşır diyen kişilere kesinlikle kozmetik ürün kullanımını tavsiye etmiyoruz. Özellikle cildinin üzerinde açık yaralar bulunan kişiler cilt beyazlaştırıcı etkisi olan bu kozmetik ürünleri kullanacak olursa cilt üzerindeki yaralar daha da kötü hale gelebilir. Bu yüzden kesinlikle cilt beyazlaştırıcı etkisi olan kozmetik ürünler doktor gözetiminde kullanılmalıdır.

Cildimi doğal yollarla beyazlaştırmak istiyorum diyorsanız sizlere pirinç unu maskesini tavsiye edebiliriz. Özellikle Çinli kadınlar ciltlerini beyazlaştırmak için uzun yıllardan beri pirinç unu maskesini kullanmaktadır. Çevremde yer alan bazı kişiler de pirinç unu maskesi kullanarak ciltlerinin renk tonunu ciddi oranda açmayı başardı. Herhangi bir yan etkiye sebep olmamak adına pirinç unu maskesi dahi olsa kesinlikle doktor gözetiminde tüketilmelidir. Tıbbi destek almadan cildiniz için herhangi bir şeyi yapmamaya özen gösterin. Sizlere vermiş olduğumuz bu bilgiler kesinlikle bir reçete değildir. Bu yüzden doktor tavsiyesi olmadan kesinlikle kullanılmamalıdır.

Yorum yap