İyi Gelen Şeyler

Cilt Sıkılaştırıcı Doğal Yüz Maskesi Yapımı

Cilt zaman içerisinde dış etkiler nedeniyle gerginliğini kaybederek sarkan bir yapıdadır. Ciltte meydana gelen bu sarkmalar doğal maskeler ile ortadan kaldırılabildiğinden dolayı sizlere cilt sıkılaştırıcı doğal cilt maskesi yapımı hakkında bilgi vereceğiz. Eminiz sizlerin de olumlu sonuçlar aldığınız cilt sıkılaştırma maskeleri vardır. Sizler de cilt sarkması sorunu yaşayan kişilere yardımcı olmak için bildiğiniz maskeleri bizlerle paylaşabilirsiniz.

Şimdi okuyacağınız deri maskesi, derisinin sıkılaşmasını isteyen kişiler için gayet ülkü bir maske. Ek olarak hane yapımı bir maske olduğu için organik ve oldukça faydalı. Maskenin ihtiva ettiği materyaller rahatlıkla bulabileceğiniz cinsten ve gayet ekonomik. Bilhassa da dışarıda yer alan bütün o maskelere nispeten bir hayli ucuza elde edeceğiniz bu maskeden hoşnut kalacağınızdan güvenli olabilirsiniz. İşte teninizi bir taraftan sıkılaştırırken bir taraftan da bebeksi bir yumuşaklık veren bu maskenin yapılışı:

Maske pişirme işleminden ilkin gereksinim hissedeceğiniz meteryallere bakalım. Bunlar kasenin üççeyreği miktarında yoğurt, 5 çorba kaşığı elma suyu, 2 yumurta akı, 2 çorba kaşığı gliserin, 1 çorba kaşığı elma sirkesi ve 1 çorba kaşığı bölge fıstığı yağıdır.

Yoğurdu minik bir kap içerisine ilave edin ve bir ıspatula alıp yavaş bir şekilde karışmasını sağlayarak elma suyunu, elma sirkesini ve alan fıstığı yağını ilave edin.

Hazır hale getirdiğiniz bu bileşiği buzdolabına yerleştirin. Ayrıca sıcak bir suyla soft bir havluyu ıslatın. Islattığınız havluyu yüz bölgenize koyun. Ortalama olarak 10 dakika civarında havluyu suratınızda beklemeye alın. Bu gözeneklerinizin açık hale gelmesine destek meydana gelecektir.

Fazla sonrasında maskeyi alıp gliserin ve yumurta akını ilave edin. Yüz bölgenize ince bir katman niteliğinde tatbik edin. Bunu yaparken aheste ve hassas hareket edin ve bütün yüz bölgenize yaydığınızdan güvenilir olun.

BENZER  Ispanak ile Cilt Bakımı

Maskenin 15 dakika civarında suratınızda kuru hale gelmesini bekleyin. Kuru hale geldikten sonrasında mutlak suretle oldukça uzun zaman suratınızda tutmayın.

Sıcak suyla maskeyi yüzünüzden paklayın. Sıcak suyun peşinden yüz bölgenizi soğuk suyla da sudan geçirin ve yüz bölgenizi adamakıllı kuru hale getirin.

Bu maskeyi haftada bir defa tatbik edin. Bu sayede tertipli kullanarak tesirlerini fazlaca rahat hissedecek ve görmüş olacaksınız.

Maske daha fazla evvel de dediğimiz şeklinde natürel bir maskedir. Sadece her şeye rağmen kullanmadan ilkin hekiminize danışın ve ihtiva ettiği maddelerle her hangi bir mesele yaşamayacağınızdan güvenli olun.

Yorum yap