İyi Gelen Şeyler

Ciltteki Kahverengi Lekeler

Ciltteki kahverengi lekeler özellikle ilerleyen yaşlarda her insanın en büyük sorunlarından birisi haline gelmektedir. Ciltteki kahverengi lekeler nasıl geçer konusu bu lekelerden aşırı derecede rahatsız olan kişiler tarafından merak edildiğinden dolayı sizlere ciltteki kahverengi lekeler nasıl yok edilir konusunda bildiğimiz her şeyi aktaracağız. Bu lekelerden kurtulmak adına yapmanız gerekenler hakkındaki bilgiye sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Derideki kahverengi lekelenmeler bir esenlik problemi olmamasına rağmen görünüşleri birçok insanı rahatsız etmekte ve bu lekeleri tamamen yok etmek istemelerine sebep olmaktadır. Derideki kahverengi lekelenmeler başta eller olmak suretiyle yüz bölgesinde, bacaklarda sık olarak ortaya çıkmaktadır. Bu sayfamızda derideki kahverengi lekelenmeler nasıl meydana gelir ve iyileştirme metotları ile alakalı bilgiler bulabilirsiniz.

Deri rengindeki tahribatlar ve kahverengi noktalar çoğu zaman yaş almayla alakalı olarak meydana gelmektedir. Derideki kahverengi lekelenmeler cilt gözeneklerinde yer edinen melanin birikiminin artması sonucunda görülmektedir. Bu vaziyet tıp dünyasında ephelis olarak nitelendirilir. Deride meydana gelen kahverengi lekelenmeler toplumda ihtiyarlık lekelenmeleri, karaciğer lekelenmeleri ve güneş lekelenmeleri olarak isimlendirilmektedir. Kahverengi lekelenmelerin görünüşü bazı zamanlar hasta edici olsa bile bu lekelenmelerin derinize bir zararı bulunmamaktadır. Koruma losyonu kullanmadan uzun zaman güneşte kalındığında da kahverengi lekelenmeler kolayca meydana gelebilmektedir.

Deri kendini güneşin zararı olan ışınlarından koruyabilmek adına hücreler fazla oranda melanin yani tene rengini veren renk pigmentini yapmaya başlar. Bu melanin birikintileri birtakım alanlarda çoğalır ve kahverengi lekelenmeler olarak ortaya çıkar.

Derideki kahverengi lekelenmeler çoğu zaman bir esenlik problemi olarak görülmese de genç yaşlardaki kişilerde gözlemlenen kahverengi lekelenmeler başka sıhhat problemlerinin habercisi olabilir. Bu rahatsızlıklar içinde melasma, çillenme ve karaciğer hastalıkları yer almaktadır. Şayet 50 yaş altındaysanız ve güneş altında çok zaman geçirmemenize karşın teninizde kahverengi lekelenmeler meydana geliyorsa ve bu lekelenmeler kalıcıysa bir hekime gidip gerekli testleri yaptırmanız gerekmektedir. Lekelenmeler meydana gelmeden önlem almak en iyisidir. Yaşamınızın her evresinde ayrıca deniz kenarında olmasanız dahi kesinlikle savunucu bir güneş losyonu sürmelisiniz. Bu losyonlar derinizde kahverengi lekelerin oluşmasını ciddi oranda engelleyecektir.

BENZER  Cilt Bakım İşlemleri ve Fiyatları

İçerisinde c vitamini, hidrokinon, azelaic asidi, retinol benzer biçimde antioksidanlar yer alan mükemmel bir bakım losyonu derideki kahverengi lekelenmelerin görünüşünü az hale getirecektir. Limon bileşimindeki sitrik asit yardımıyla kahverengi lekelenmeler üstünde beyazlatıcı bir tesir meydana getirmektedir. Limon suyunu doğrudan olarak lekelenmelerin üstüne sürün, kuru hale gelmesini bekledikten sonrasında nemli bir havluyla aşırı derecede baskı uygulamadan silin. Bu çoğu zaman ufak lekelenmeler üstünde etken olmaktadır.

Karaciğer problemleri bünyede zehirli madde ve serbest radikallerin yığılmasına sebep olmaktadır. Bu nedenle karaciğeriniz için iyi olan antioksidan ihtiva eden yemekleri bol miktarda yemelisiniz. Estetik merkezleri lazerli deri lekelenmeleri tedavisi yapmaktadır. Lazerli leke iyileştirmesinde derinin en üst tabakası kazınarak derinin yeni hale gelmesi ve bağlı olarak lekelenmelerin yok olması sağlanabilmektedir.
Derinin dışarıdan müdahale ile tazelenmesini sağlamak için meydana getirilen bir diğer dermatolojik metotta mikrodermabrazyondur. Mikrodermabrazyon iyileştirilmesi esnasında deri satıhına natürel kristaller basınçla püskürtülerek derinin üst tabakası soyulur ve zaman içinde cilt kendini yeni hale getirir. Bu sayede kahverengi lekelerden kurtulabilirsiniz.

50 yaş üzeri kişilerin büyük bölümünde, çoğu zaman ellerin üst bölümlerinde kahverengi leke oluşumu ortaya çıkmaktadır. Bu lekelenmeler çoğu zaman zararsız olmakla beraber aklınıza fazlaca takılıyorsa ve 50 yaş altı olmanıza karşın çoğalarak meydana geliyorsa bir deri hekimine danışabilirsiniz. Derideki kahverengi lekelenmeler özel imal edilmiş kozmetik losyonlar ve organik deri bakım metotları ile ortadan kaldırılabilmektedir. Daha fazla hızlı bir derman için lazerli leke iyileştirmesini yaptırabilirsiniz. Lazer teknolojisi hızlı bir şekilde yayıldığından dolayı geçmişe oranla fiyatlarının her geçen gün düştüğünü bilmenizi isteriz.

Yorum yap