İyi Gelen Şeyler

Deniz Ve Havuz Sonrası Cilt Bakımı

Tatildekumsal, havuz, deniz, güneş derken bunların cildimize, saçlarımıza ve vücudumuza verdiği zararları unutuveriyoruz ve güneşeteslim oluyoruz. Kavurucusıcaklar, güneş, deniz ve havuzdüzenli olarak bakım yapılmadığı takdirde cildi olumsuz yönde etkiliyor. Havuz sonrası ve deniz sonrası cildinizetuz ve klor tutunur. Özellikle hassascilt yapısına sahip olan kişilere tuz ve klor ciddi zarar verebilir. Deniz ve havuz sonrasında sadece yıkanmak bu zararlı maddeleri arındırmaz.

Deniz Ve Havuz Sonrası Cildinizi Koruyun

Havuz ve deniz sonrası ciltbakımı için duş ve nemlendirici kullanmak ilk adımdır. Denizde bulunan tuzlu su,havuzda bulunan klor, ciltte kaldığında, cilde büyük zarar verebilir. Öncelikle bu maddelerden arınmalısınız. İlk olarak nemlendiricili duş jeli kullanarak vücudunuzdan klor veya deniztuzunu arındırın. Deniz veya havuz sonrasında normal sabun kullanmayın. Mümkünse doğal duş jeli kullanmanızda fayda var. Duşaldıktan sonra kurulanın ve cildinize nemlendirici krem sürün. Güneşlenme sonrasında ciltaşırı şekilde kurur. Ciltdeniz veya havuz sonrasında nemlendirilmezsekurur, çatlar ve kırışıklıklar meydana getirebilir.

Ayaklarınızı Nemlendirin

ayaklarınızı nemlendirin ile ilgili görsel sonucu

Deniz ve havuz sonrasında en çok suyla temas eden yer ayaklarınızdır. Deniz sonrasında ayaklarınıza bilhassa özen göstermeniz gerekir. Aksi halde topukçatlaklarına, bakımsızayaklara neden olursunuz. Mümkünse deniz sonrasında ayaklarınıza peeling uygulayın. Ayakpeelingi yaparak suyun biriktirdiği ölü derilerden kurtulmuş sonrasında ise nemlendirici kullanarak ayaklarınıza deniz sonrası ciltbakımı yapmış olursunuz.

Deniz Sonrasında Saç Bakımı

deniz sonrası saç bakımı ile ilgili görsel sonucu

Denize girip çıktıktan sonra sanki kavgaya tutmuş ve saçlarınızı darmadağın edilmiş gibi hissedersiniz. Bu nedenle deniz sonrasında saç bakımı önemlidir. Saçlarınsertliğini alacak, yumuşatacak bir bakım yapmalısınız. Deniz sonrası saç bakımı için öncelikle saçlarınızdakideniz tuzunu ve klorusu ile akıtın. Ardından saçlarınızı nemlendirecek bir saç şampuanı kullanın. Özellikle saç diplerinize masaj yaparak uygularsanız hem saç diplerinde kan dolaşımını hareketlendirmiş olur hemde iyi bir bakım yapmış olursunuz. Saçlarınızı yıkadıktan sonra fön veya ısıtıcı herhangi bir şey kullanmamanızda fayda var.

BENZER  Kalıcı Parfümler İçin 5 Etkili Çözüm

Deniz Sonrası Yüz Bakımı

deniz ve havuz sonrası cilt bakımı ile ilgili görsel sonucu

Deniz sonrası ciltbakımı özellikle yüze yapılmalıdır. Güneşinzararlıışınlarına en çok maruz kalan yer yüzdür. Deniz sonrası cilt bakımı yaparken yüzünüze yüz temizleyici kullanıp sonrasında bir nemlendirici krem uygulamalısınız.

Deniz Sonrası Dudak Bakımı

deniz ve havuz sonrası dudak bakımı ile ilgili görsel sonucu

Güneşışınlarının en çok etkilediği bölgelerden birisi olan dudaklar renk değiştirir. Fazla güneşte kaldıktan sonra dudaklar akşamına mosmor olabilir. Bu nedenle denizsonrasıciltbakımı yaparken bir nemlendirici ile hem deniz öncesi hemdedeniz sonrası nemlendirmekte fayda var.

Deniz Sonrası Cilt Bakımı Yapılmazsa Ne Olur?

Havuz ve deniz sonrası ciltbakımı için yukarıdaki uyarılarımızı dikkate almanız durumunda oldukça sağlıklı bir iş yapmış olacaksınız. Sizlere verdiğimiz bu tüyoları tatil sonrası cilt bakımı olarakta uygulayabilirsiniz. Çünkü deniz ve havuz suyunun zararlı etkileri yaklaşık bir hafta sürer.

Bir çok kişi havuz ve denizden sonra cildinebakım yapmaz. Bakım yapmadığı taktirde özellikle yüzde karma karışık bir soyulma, cilttepulpuldökülmeler görülür. Bu durumda çirkingörüntülere yol açar. Sizlere verdiğimiz tüyoları denizsonrasıevdeciltbakımı olarak uygulamalısınız.

  • Deniz veya havuzdan sonra cilt bakımı yapılmazsa ciltte karmaşık bir soyulma meydana gelir. Estetik açıdan güzelliği bozar.
  • Cilttekuruluk, pul pul dökülme görülebilir.
  • Kurumadan dolayı cildi yaşlandırır. Böylece ilerleyen zamanda cilttekırışıklar meydana gelebilir.
  • Deniz sonrası ciltbakımı yapılmadığında sivilce oluşumu görülebilir.

Yorum yap