İyi Gelen Şeyler

Doğal Elma Yağının Faydaları Nelerdir

Bebeklerde gaz sancısı giderme konusunda etkili bir yağdan bahsedeceğiz. Sadece bununla kalmayarak birçok faydasını da anlatmak istiyoruz. Öncelikle elma yağı nedir? Elma yağı adaçayı meyvesinden elde edilmektedir. Oldukça etkili ve cilt sağlığı başta olmak üzere birçok konuda fayda sağlamaktadır. Yetişkin ya da çocuklar fark etmeksizin, sindirim sistemini düzene sokar. Direkt cilt ile temas edilmez. Keskin bir yağ olduğundan cildi yakabilir. Ancak zeytinyağı ile karıştırılırsa bu şekilde cilde uygulanabilir. Bu konuda dikkatli olmalısınız. Evinde zeytinyağı olmayanlar diğer çiçek yağlarını tercih edebilir. Başta sivilce, akne olmak üzere saçlara da etkilidir.

Elma Yağının Cilde Faydaları Nedir?

 1. Sivilceleri geçirir
 2. Aknelerle mücadele eder
 3. Saçları canlandırır
 4. Bebeklerde gaz giderir
 5. Terlemeyi engeller (terlemeyi engelleyen bitki çayı) konumuzdan okumanızı tavsiye ederiz.
 6. Astım hastalarına iyi gelir
 7. Karın ağrısına iyi gelir
 8. İltihapları kurutur
 9. Boğaz ağrılarına iyi gelir
 10. Adet düzensizliğine iyi gelir
 11. İdrar yapamayanların sorunlarını azaltır

 

Elma Yağı Nasıl Kullanılır?

Elma yağı, 1 bardak soğuk suyun içine birkaç damla elma yağı ilave edip daha sonra suyu karıştırın. Bu şekilde günde bir defa suyu için. Etkisini kısa sürede hissedeceğinizi umuyoruz.

Elma Yağı Cilde Nasıl Uygulanır?

Direkt cilde uygulanmaz. Eşit miktarlarda zeytinyağı ile birleştirilerek cilde uygulanabilir. Aksi durumda ciltte kızarmalar gözükebilir.

Elma Yağı Nasıl Elde Edilir?

Elma yağı adaçayı meyvesinden elde edilir. Geleneksel yöntemler kullanarak Marmaris bölgesinde çokça üretilir. 100 kg adaçayı elması/yaprağından 600 gram elma yağı elde edilir. Bu bilgileri verme sebebimiz bu yağın ne kadar zor şartlarda üretildiğine dikkat çekmek içindir. Ucuza satılan yağlara itibar etmeyiniz.

BENZER  Cilt Nasıl Beyazlaşır?

1 yorum