İyi Gelen Şeyler

Ellerdeki Kahverengi Lekeler

Ellerde çıkan kahverengi lekeler kişinin ellerinin aşırı derecede yaşlı görünmesine neden olan lekelerdir. Ellerdeki kahverengi lekeler için maskeler geliştirilmiş olsa da hepsi olumlu sonuç vermediğinden dolayı sizlere ellerdeki kahverengi lekeler nasıl geçer konusunda bilgi vereceğiz. Ayrıca ellerdeki kahverengi lekeler neden olur konusunda da bilgi alarak bu lekelerin oluşmasına makalemiz dayesinde engel olabilirsiniz.

Tene rengini veren melanin adında olan pigment melanositler olarak tanınan hücreler tarafınca imal edilmektedir. Derinin güneş ışınına maruz kalan çehre ve el gibi kesimlerinde melanin yoğun hale gelmesi ortaya çıktığından dolayı yaşla beraber kahverengi lekelenmeler meydana gelmektedir. Ellerdeki kahverengi lekelenmeler uzun zaman doğum kontrol hapı kullanılması, hormonal farklılaşmalar, belirli ilaçların kullanılması, hamilelik süreci, karaciğer hastalıkları, bunalım ve genetik sebeplerle de meydana gelebilmektedir.

Microdermabrasion ve kimyevi peeling ellerde yer alan kahverengi lekelenmeler için tüketilen kozmetik metotlardır. Microdermabrasion işlemi derinin üst tabakası üstüne basınçlı bir şekilde püskürtülen kristallerin derinin tazelenmesine imkan tanıması ile uygulanmaktadır.

Kimyevi peeling ise derinin üst yüzeyinin belirli kimyasal maddeler ile sıyrılarak alttan yeni ve lekesiz derinin çıkmasını temin etmek üstüne kurulu bir metottur. Estetik merkezinde kahverengi lekelenmelerin iyileştirilmesi için tüketebileceğiniz diğer bir tatbik ise derideki melanin miktarına tesir ederek lekelenmelerin görünüşünü az hale getiren lazer uygulamasıdır.

Ellerdeki kahverengi lekelerden tamamen kurtulmak ve görünüşlerini aza indirgemek için birtakım kozmetik losyonlardan destek alabilirsiniz. Ek olarak günlük yaşamınızda el ve suratınızda yüksek koruma faktörlü güneş losyonu kullanmanız el ve suratta kahverengi lekelenmelerin meydana gelişini önleyecektir. Yatmadan evvel içerisinde c vitamini, yeşil çay özü, salisilik asit yer alan el losyonu tüketmeniz ellerde bulunan kahverengi lekelerin görünüşünü az hale getirecektir.

Alacağınız bir adet kırmızı soğanın suyunu güzelce sıkarak 2 çorba kaşığı kadar elma sirkesi ile harmanlayın. Bu bileşiği pamukla kahverengi lekelenmelerin üstüne sürün. Kuru hale gelmesini bekledikten sonrasında suyla yıkayın. İki yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu ve bir yemek kaşığı yoğurdu harmanladıktan sonrasında ellerdeki kahverengi lekelenmelerin üstüne sürün ve kuru hale geldikten sonrasında soğuk su ile yıkayın.

BENZER  Göğüs Büyütme Nasıl Yapılır? Doğal Göğüs Büyütme Yöntemleri

Rendeden geçirilmiş bir yaban turpunu 1 yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu ile harmanladıktan sonrasında lekelenmelerin üstüne sürün. 10-15 dakika beklettikten sonrasında suyla yıkayın. Bu karşımın düzenli bir şekilde kullanılması kahverengi lekelenmeleri az hale getirecektir.

Sütün içerisinde yer alan laktik asit kahverengi lekelenmelerin rengini açma konusunda bir hayli tesirlidir. 2 yemek kaşığı sütü 1 yemek kaşığı hardal zerreciği ile harmanlayıp lekelenmelere sürün. Bu sayede ellerinizde ve çeşitli yerlerinizde yer alan kahverengi lekelerden kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Yukarıdaki natürel ve nebatsal iyileştirmeler ellerde yer alan kahverengi lekelenmeleri kısa süre içerisinde yok etmeyecektir. Sizlere saymış olduğumuz uygulamalardan sizlere uygun olanı seçerek düzenli bir şekilde lekelenmeler üstüne tatbik etmelisiniz. Ellerde bulunan kahverengi lekelenmeler çoğu zaman herhangi bir esenlik meselesine neden olmamakla beraber lekelenmelerin şeklinde ve ölçüsünde husule gelebilecek değişiklikler önemsenmeli ve bir deri hekimine gidilmelidir. Ellerde çıkan kahverengi lekeler ile erken dönemde mücadele edecek olursanız bu lekelerden daha kısa süre içerisinde kurtulabileceğiniz gibi oluşma ihtimali olan yeni lekeleri de engelleyebilirsiniz.

Yorum yap