İyi Gelen Şeyler

Elma Sirkeli Tonik Tarifi

Bugün sizler için evde kendinizin hazırlayabileceği basit ve bir o kadar da canlandırıcı Elma Sirkeli Tonik Tarifi paylaşacağız. Tonikler, cilt bakım rutinimizin ayrılmaz bir parçası. Hem vücudumuzun nemini korumasına yardımcı olur, hem de kaybedilen pH değerini dengeler.

Yüzümüzü temizledikten sonra uygulayacağımız tonik, gözümüzün göremediği kirleri yok ederken, açılan gözenekleri de sıkılaştırır. Aşağıda verdiğimiz tarif tüm cilt tipleri için faydalı, özellikle yağlı ve akneli cilde sahip olanlar bu tarifi kaçırmayın!

Evde çok kolay bir şekilde hazırlayacağınız, sağlıklı tonik tarifine hazırsanız başlıyoruz.

Elma sirkesi mucizesini duymayan yoktur. Bugünkü tarifimizde de bu harika maddeyi kullanacağız. Böylelikle hem kılcal damar hem de güneş lekelerinin görünümünü yok edeceğiz. Tüm bunları yaparken pH değerimizi de dengeleyeceğiz.

Elma sirkesi ile birlikte kullanacağımız diğer malzeme ise biberiye yağı. Biberiye, içerdiği etkili organizmalar ile hücre yenilenmesini uyarır ve kusurları iyileştirir.

Nane özü yağı ise donuk ve mat cildi aydınlatmaya yardımcı olur. Tahriş ve kaşıntıyı azaltır. Fazla yağı kontrol altına alır. Kızarıklık ve lekelerle uğraşan ciltte kan akışının artmasına fayda sağlar.

Gece ve gündüz kullanabileceğiniz bu tonik, içerdiği ürünler nedeniyle oldukça güçlüdür. Bu nedenle fazla kullanmamaya dikkat edin. Günde 2 kereden fazla kullanmayın.

Çeyrek fincan hidrosol

1 kaşık elma sirkesi

10 damla biberiye yağı

8 damla nane yağı

Malzemeleri karıştırmadan önce elma sirkesinin iyice çalkalandığından emin olun. Tüm malzemeleri bir kapta karıştırın. İşte bu kadar.

Hazırladığınız toniğin raf ömrü 2 aydır. Çok asidik olduğu için bakteriler ve zararlı organizmalardan etkilenmez. Hidrosolün kendi koruyucusu da vardır. Bu nedenle 2 ay boyunca güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz.

BENZER  La Roche Posay Cicaplast Baume B5 Nasıl Kullanılır?

Yorum yap