İyi Gelen Şeyler

Hassas Ciltli Bebekler İçin Bakım Önerileri

Sizlerinde bildiğiniz gibi bebekler aşırı derecede narin bir cilde sahiptir. Dışarıdan cilde gelecek en ufak etki bebeklerin ciddi anlamda olumsuz etkilenmelerine neden olmaktadır. Bu durum göz önünde bulundurularak özellikle hassas bir cilde sahip olan bebeklerine özel bakım uygulamalıdırlar. Hassas ciltli bebekler için bakım önerileri hakkında sizlere bilgi vererek sizleri bu konuda aydınlatmaya çalışacağız.

Genel hatlarıyla bebekler fazlaca duyarlı bir deriye muktedirdirler. Bebeğinizin cildini yeni doğduğu günkü civarında estetik ve hatasız tutmanız zor meydana gelebilir. İşte size bebeğinizin duyarlı olan teninin bakımı için birtakım ipuçları;

Bebeğinize duş yaptırdığınız zeminin pak ve sıhhatli olduğuna özen gösterin. Akaryakıt yan mahsulleri tüketilerek imal edilen plastik ve buna benzeyen kimyevi mamüllerin yan tesirleri bebeğinizin korunmasız teni için verecek aşama tehlike arz eder. Yeni doğmuş bebeğinizin pis bulunduğunu tahmin edebilir yahut hissedebilir ve bunun için bebeğinizi yıkamak istersiniz. Yalnızca sıhhatli bir ortam sağlanmadığı müddetçe bebeğinizi temizlemeniz, onun sıhhati aracılığıyla verecek aşama risklidir.

Havadaki muhtelif mikroplar ve zerrecikler bebeğinizin tenine negatif tesir edebilir. Ek olarak zerrecikler ve ambiyansın içerisinde yer alan birtakım gazlar bebeğinizin solunum yolları içerisinde bir vehamet meydana getirebilir. Bebeğinizi sıkça aleni ve pak havaya çıkarmalı ve bir müddet orda gezdirmelisiniz. Bebeğinize giydirdiğiniz giysilerde, onu zerrecik ve bunun benzer biçimde nesnelerin negatif tesirlerinden koruyabilir.

Yavrunuz için tek kullanımlık mendil yerine serin su ile bez mendil kullanın. Tek kullanımlık mendiller muhteviyatı içki ve parfümden ötürü bebeğinizin duyarlı teninde meydana gelebilecek pişikler üstünde daha fazla büyük bir zarar meydana gelmesine ve tahribat olmuş coğrafyanın yanmasına yol açar. Şayet bebeğinizin deriyi suya aksi hassassa, bu cins deriler için yönteme edilmiş birtakım bebek sabunları tüketebilirsiniz.

BENZER  Glikolik Asit Nedir? Cilde Etkileri Nelerdir?

Bebeğinizde meydana gelecek pişiklerin iyileştirilmesi için ambiyans en iyi yoldur. Sıkça bebeğinizin pişik olan bölgelerinin havalanması için kıyafetlerini çıkartın. Pişik için kimyevi materyaller ihtiva eden losyonlar kullanmaktan uzak durun. Marketlerde ve eczanelerde bulabileceğiniz organik deri koruyucuları bebeğinizin deri sıhhatine tahribat vermeden pişiklerin tedavi edilmesi için kullanılabilirler.

Bebeğinizi oldukça fazlaca güneşli mekanlarda tutmayın. Bebeğinizin güneş ışıklarının negatif tesirlerinden koruyabilmek için yüksek savunmalı güneş losyonu kullanın. Hafifçe ve bolca kıyafetler giydirin. Ters takdirde bebeğinizin deri problemleri hayata ihtimali çoğalabilir.

Bebek teni tüm insanlarda olduğu benzer biçimde kimyevi materyallere ters duyarlılık izah edebilir, oksijene ve suya gereksinim duyar. Sadece bilhassa yeni doğmuş bebeklerin teni fazla duyarlı olduğundan itinalı bir bakım talep eder. Şayet bebeğinizin teninde her çeşitli özveriyi göstermenize karşın devamlı geçindiren pişik, kabarma, kızarma benzer biçimde problemler yaşanıyorsa daha da sıhhatli data elde etmek ve kullanmanız ihtiyaç duyulan mahsulleri öğrenmek için hekiminize başvurmalısınız.

Yorum yap