İyi Gelen Şeyler

Havuç Kullanarak Doğal Bir Şekilde Sivilcelerden Kurtulun

Doğal Yöntemlerle Adım Adım Sivilce Tedavisi

Sivilcenin kesin tedavisi için sizlere hazırladığımız bu makalede gerçek anlamda sivilceden nasıl kurtulacağınızı anlatıyoruz. Öncelikle bu bir denenmiş yöntemdir ve bu zamana kadar en etkisi diyebiliriz.

Sivilce tedavisi için kimyasal bir karışım asla yoktur. Burada anlatılan yöntem tamamen doğaldır.

Sivilce tedavisine geçmeden önce oluşumdan söz etmek daha faydalı olacaktır;

Uzmanlar, haddinden fazla salgılanan yağ hücrelerinin gözeneklerde birikmesi sonucu sivilcelerin oluştuğunu söylemektedir. Bu yağ hücrelerine sebum denir. Şimdi gördüğünüz gibi sivilcelerin neden, nasıl oluştuğunu anladık.

Sivilcenin nasıl oluştuğunu anladıktan sonra çözüm için neler yapabiliyoruz ona bakacağız.

Halk arasında yaygın olarak yüz yıkama, sabun vs. yöntemlerle sivilcelerden kurtulmayı öğütleyen birçok yöntem söyleniyor dimi? Başta söylediğimiz bu yöntem en etkili yöntemlerden birisidir.

Sivilce oluşmasına en büyük etkenin yağlı bir cilt yapısı olduğunu yazımızın başında anlamıştık. Ancak birçok arkadaşınızın yağlı cilt yapısına sahip olmasıyla sivilcesiz olması sizi hayrete düşürebilir. Yinede birçok kişi yağdan kurtulmanın yollarını ararken birçok hastalık, sıkıntı çekebilir.

Çünkü cilt uzmanlarının verdiği bir takım ilaçlar ile ciddi anlamda etkilenme söz konusudur. Hatta size verilecek bu ilaçlara imza atmadan sahip olamıyorsunuz. Bütün bunları aşamalı olarak anlatıyoruz ki her şey net anlaşılabilsin.

Sivilce Tedavisi

Şimdi yavaştan sivilcenin tedavisine geçebiliriz. Sivilcenin tedavisini yaparken vücutta bulunan toxinleri atmanız gerekiyor. Toxinler yeme içme sonucu oluşur ve üç türlü vücuttan atılır.

Bunlar;

Bağırsak

Karaciğer

Ter

Şimdi toxinlerin vücuttan atılması için sağlıklı birey olmak şarttır. Toxinlerin atılabilmesi için bağırsak ve karaciğerin sorunsuz olması gerekmektedir. Uzmanların bir araştırmasına göre; Sivilce sorunu yaşayanların çoğunda bağırsak problemi görülmüştür. Eğer bağırsaklarda sorun olursa toxinler ter yolu ile atılmaya çalışılacaktır. Buda ter bezlerinde birikecek gözeneklerin sivilceye dönüşmesini sağlıyor.

BENZER  Diş Taşlarından Doğal Yöntemlerle Kurtulun

Şimdi bütün meseleyi anladığınızı düşünüyoruz. Toxinlerin vücuttan atılması için iki ana unsur var; Karaciğer, bağırsak. Bu iki unsur çalışmadığı zaman ter yöntemi ile atılıyor. Ter yöntemi ise sivilceye sebep oluyor.

Şimdi bu sorunu ortadan kaldırmak için toxinlerin nasıl sağlıklı bir şekilde vücuttan atabileceğimize bakalım.

Doğal Yöntemlerle Sivilce Tedavisi

Toxinleri atmak için sizlere şimdi bir liste verelim.

Havuç

Elma

Salata

Üzüm suyu

Ispanak

Havuç; A vitamini ile ünlü havucumuz toxinleri vücuttan atabilecek en iyi yiyecektir. Havucun içerdiği beta karoten vücut için A vitamini eksikliğini giderir. Havucu fazla tüketmemeniz önemlidir. Çünkü yan etkiye sahip olabiliyor. Havucun diğer bilinen faydaları ise gözlere ve dişlere iyi gelmesiyle bilinmektedir. Uzmanlar, aşırı tüketme sonucu ten renginin de değişebileceğini söylemektedir.

Elma; Ciltte oluşan bütün yaraların dermanı olan elma aynı zamanda toxin atıcısı olarak biliniyor. Sivilcelerin yaptığı izleri geçirebilen bir meyvedir.

Salata; Salata içerdiği su açısından vücut için kaçırılmaz bir nimettir diyebiliriz. Çünkü %90 dan fazla su içerir.

Üzüm suyu; Antioksidan içermesi ile bilinir. Faydası oldukça fazladır, imkanı olanlar tüketebilirler.

Ispanak; Ispanak demir vitamini eksiliği açısından zengindir. En az haftada bir kez tüketilmelidir.

Beş maddeden olmazsa olmazlarını size belirteceğiz. Öncelikle her gün olmak şartı ile olmazsa olmazlarınız Havuç ve Salata olmalıdır.

Elma’yı iki günde bir tane yiyecek şekilde tüketebilirsiniz. Sebebi; İshal sorunu olanlarda sıkıntı çıkartabiliyor. Aynı durum üzüm suyu içinde geçerlidir.

Tabi ek olarak antioksidan içeren bütün meyveleri kendiniz araştırıp tüketebilirsiniz.

Bunların yanı sıra yüz yıkama konusunda tekrar değinmek istiyoruz. Yüzü sabah ve akşam olmak kaydıyla yıkayabilirsiniz. Ancak elleriniz ile yüzünüz birleşmemesi gerekiyor. Bunun için eldiven kullanmanız daha uygundur. Sadece bir suyla yıkamaya özen gösterin.

BENZER  Gül Suyu ile Cilt Bakımı

Sivilce oluşumuna göre şerbet verilen bir makaledir, kesinlikle denemekten bir şey kaybetmezsiniz. Tavsiyemiz; düzenli uygulamanızdır.

Yorum yap