İyi Gelen Şeyler

Hindistan Cevizi Yağı Vücudumuz İçin Bir Mucize mi?

Hindistan cevizi yağının bilinmeyen mucizeleri

 

 • Egzersiz öncesi enerji düzeylerinizde artış sağlar: Bu güçlü asitler kilo verme ve kilo yönetimi ile bağlantılı olabilir. Sağlıklı, tonlanmış bir vücuda sahip olmak, cildin kasları ve kemikleri etrafındaki sıkı tutuşunu koruduğu anlamına gelir.
 • Vitamin-E desteği sağlar: Sağlıklı cilt gelişimi, ciltte yıpranma onarımı, cildin pürüzsüz tutulması ve çatlamaya karşı korunması için gereklidir. Her şeyden önce, cildin erken yaşlanmasını ve buruşmasını engeller, çünkü antioksidan özelliklere sahiptir.
 • Protein sağlar: Hindistan cevizi kendileri ve hindistancevizi yağı birçok protein açısından zengindir. Proteinler hücredeki sağlık ve doku onarımına ve vücuttaki diğer önemli faaliyetlere katkıda bulunur.
 • Cildi yumuşatır: Hindistan cevizi yağı mükemmel bir cilt yumuşatıcısıdır. Bir miktar yağı avucunuza alın ve bavuçlarınızıirbirine sürterek erimesini sağlayın. Daha sonra yüzünüz, ellerinizde veya nemlendirme etkisini görmek istediğiniz her yere sürün.

Hindistan Cevizi Yağının Hastalıklara Katkısı

 • Alzheimer Hastalığına Doğal Bariyerdir.

Bir Alzheimer hastasının beyni kendi insülinini oluşturma yeteneğini kaybettiğinde, hindistan cevizi yağından gelen ketonlar, beyin fonksiyonlarının onarılmasına yardımcı olmak için alternatif bir enerji kaynağı oluşturabilir.

 • Kalp Hastalığını ve Yüksek Kan Basıncını Önler.

Hindistan cevizi yağı doğal doymuş yağlar açısından zengindir. Doymuş yağlar vücudunuzdaki sağlıklı kolesterolü (HDL) arttırmakla kalmaz, aynı zamanda LDL “kötü” kolesterolü iyi kolesterollere dönüştürmeye de yardımcı olur. Vücudun HDL’sini artırarak, kalp sağlığını geliştirmeye ve kalp rahatsızlığı riskini düşürmeye destek sağlar.

 • Böbrek Enfeksiyonunu Tedavi eder.

Hindistan cevizi yağı; idrar yolları ve böbrek enfeksiyonlarını iyileştirebilmektedir. MCFA yağda bakteriler üzerindeki lipid kaplamayı bozarak, doğal bir antibiyotik olarak çalışır ve bakterileri  yok eder.

 • Kanser Önleme ve Tedavi konusunda destek sağlar.

Hindistan cevizi yağı kanserle mücadelede iki özelliğe sahiptir. Birincisi, içerisindeki ketonlar nedeniyle sindirimdir. Tümör hücreleri ketonlardaki enerjiye erişemez ve glikoza bağımlıdırlar. Ketogenik bir diyetin, kanser hastalarının iyileşmesine yardımcı olmanın olası bir bileşeni olabileceğineinanılan hindistan cevizi yağı bu açıdan önemlidir. İkincisi, MCFA bakterilerin lipid duvarlarını sindirdiği için, mide kanseri riskini arttırdığı bilinen helicobacterpylori bakterilerini de yok edebilir. Kanserin kimyasal olarak tetiklendiği çalışmalarda bile, hindistan cevizi yağının girişi kanser gelişimini engellemektedir.

 • Bağışıklık Sistemi İçin önemlidir.
BENZER  Yüz Kırışıklığı Önleme Yöntemleri

Hindistan cevizi yağı bakteri mücadelesinde ve virüsler için düşmanca bir çevre oluşturan laurik asit içerir. Günümüzdeki birçok hastalık, vücuttaki kötü bakterilerin, mantarların, virüslerin ve parazitlerin aşırı büyümesi sonucu ortaya çıkmaktadır.

Diyetinizdeki tahıl ve şekeri, hasta olduğunuzda doğal yakıt kaynağı olarak hindistancevizi yağı ile değiştirebilirsiniz. Şeker kötü bakterilerin gelişimini besler.

 • Bellek ve Beyin Fonksiyonunu Artırır.

Hindistan cevizi yağı içerisinde bulunan MCFA’ların hafıza problemlerini iyileştirdiği fark edilmiştir. MCFA’larvücutta kolayca emilir ve insülin kullanılmadan beynin içineerişilebilir olduğundan, beyin hücrelerini daha verimli bir şekilde beslerler.

 • Enerji ve Dayanıklılığı Artırır.

Hindistan cevizi yağı sindirimi kolaydır, ancak aynı zamanda uzun süre devam eden bir enerji üretir ve metabolizmanızı arttırır.

 • Gastrit veMideÜlserini iyileştirebilir.

Hindistan cevizi vücudun yağda çözünen vitaminleri, kalsiyumu ve magnezyumu emmeye yardımcı olması nedeniyle sindirimi de geliştirir. Hindistan cevizi yağı, kötü bakteri ve kandida virüsünü  tahrip ederek bakteri ve bağırsak sağlığını iyileştirmeye yardımcı olabilir.

 • Safra Kesesi Hastalıkları ve Pankreatit Belirtilerini Azaltır.

MCFA’lıhindistan cevizi yağının parçalanması için pankreatik enzimlere ihtiyaç duyulmaz, bu nedenle hindistan cevizi yağı alarak pankreas üzerindeki yükü hafifletir.

 • Cilt Sorunlarını iyileştirir.

Hindistan cevizi yağı yüz temizleyici, nemlendirici ve güneş koruma  için kullanılır. Hindistan cevizi yağı yağ asitleri (Caprylicve Lauric) içten ve dıştan inflamasyonu azaltır ve vücudu nemlendirerek cilt koşullarının her çeşidi için mükemmel bir çözüm olur.

Yorum yap