İyi Gelen Şeyler

Hindistan Cevizi Yağının Mucizeleri

Hindistan cevizi, palmiyegiller familyasından tropik bölgelerde yetişen meyvesi yenen bir palmiye türüdür. Hindistancevizi yağı ise Hindistancevizi avucunda hasat edilen olgun çekirdekten elde edilir. Çeşitli uygulamalara sahiptir. Yemeklerde de kullanılır. Profesör İbrahim Saraçoğlu, Hindistanceviziyağını anlatırken faydaları saymakla bitmez bir yağ olduğunu ölçülü kullanılırsa dertlere deva olduğunu söyler.

Hindistan Cevizi Yağı Faydaları

  • Hindistan cevizi yağı saçlar için doğal besleyicidir. Hindistan cevizi yağı ile saçlara düzenli masaj yapıldığında ya da duştan sonra şekillendirici olarak kullanıldığında saçların uzun ve güçlü olmasına katkı sağlar.
  • Tüm cilt tiplerini için etkili bir nemlendirici olarak kullanılabilir ve kış boyunca kuruyan cilt oluşumuna faydalıdır. Kırışıklığı önler.
  • Hindistan cevizi yağı tüketmek sindirime yardımcı olur. Mide rahatsızlıklarını engeller. Günde 1 çay kaşığı sabah kahvaltısından önce kullanımı uygundur.
  • Yeni yeni başlayan cilt lekeleri için de kullanımı uygundur.
  • Bunlardan başka istediğiniz yemeklerde salatalarda kullanabilirsiniz. Salatalarınıza ve yemeklere oldukça lezzet ve aroma katacaktır.

 

BENZER  HbA1c Düşüklüğü Yüksekliği ve Normal Değerleri

Yorum yap