İyi Gelen Şeyler

Karbonatlı Su Zayıflatırmı Nasıl Hazırlanır?

Aşırı kilolar günümüze birçok kişinin mücadele etmek zorunda kaldığı bir sorun haline geldiği için insanlar zayıflama yöntemlerini merak etmektedir. Karbonatlı su tüketerek zayıflayan çok sayıda kişi olsa da ister istemez akıllara karbonatlı su zayıflatırmı sorusu geliyor. Öncelikli olarak sizlere karbonatlı suyun kişiyi zayıflatmadığını ancak vücutta yer alan ödemleri atmaya yardımcı olduğunu söyleyebiliriz. Ödemler vücutta şişkinliklerin oluşmasına ve kişinin olduğundan daha fazla şişman görünmesine neden olmaktadır. Karbonatlı su içerek bu ödemleri vücudunuzdan atabilir ve şişkinliklerin ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz. Doğal olarak da zayıflamış olursunuz. Ben de ödemler nedeniyle fazla kilolu görünüyorum diyorsanız sizlere karbonatlı su nasıl hazırlanır konusunda bilgi vereceğiz. Bu sayede karbonatlı su ile zayıflama yöntemlerinden yararlanabilirsiniz.

Bir kişi zayıflamak istiyorsa metabolizmasını hızlandırmalı ve bu sayede daha fazla kalori harcayarak zayıflamalıdır. Metabolizma hızını vücudunuzdaki asit baz oranını dengeleyerek arttırabilirsiniz. Bunu doğal bir şekilde sağlamanın en etkin yolu da karbonatlı su tüketmektir. Özellikle fazla kilolu olan kişiler karbonatlı su tüketmeyi alışkanlık haline getirecek olurlarsa metabolizma hızları artar ve kısa süre içerisinde zayıflarlar. Sağlıklı ve uzun bir yaşam sürmenin sırrı ideal kiloda olmaktır. İdeal kilonuzu yakalamak için de karbonatlı su tüketmeyi deneyebilirsiniz.

Karbonatlı su nasıl yapılır?

Karbonatlı su üzerinde analiz yapan uzmanlar yaklaşık olarak 1,5 litre suyun içerisinde 1 şeker kaşığı kadar karbonatın koyulmasını tavsiye etmektedir. Suyun içerisine karbonatı koyduktan hemen sonra tüketmeyeceksiniz. Öncelikli olarak karbonatın su içerisinde erimesini beklemeniz gerekiyor. Daha sonra gün içerisinde maksimum 4 litre karbonatlı suyu tüketebilirsiniz. Karbonatlı suyla zayıflamak isteyen kişilerin normal su yerine gün içerisinde bu suyu tüketmesi gerekiyor. Ayrıca tokluk hissiyatını arttırmak için yemeklerden yarım saat evvel 1 bardak karbonatlı su içilmesi hızlı bir şekilde kilo verebilmeniz için önemlidir.

BENZER  Soğan Suyu Zayıflatır mı?

Karbonatlı suyla kilo verenlerin yorumları okunduğunda 1 ay içerisinde karbonatlı su sayesinde 7 kilo verdiğini dahi söyleyenlere rastlanabilir. İlk etapta sizler de hızlı bir şekilde kilo verirsiniz ancak ilerleyen zamanlarda kilo verme hızınız düşecektir. İşte ilgili dönemlerde karbonatlı suya ek olarak egzersiz de yapmaya özen gösterin. Egzersiz yapacak olursanız daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Karbonatlı su içerek hızlı bir şekilde kilo verenleriniz varsa insanlara ilham kaynağı olması için yapmış olduğunuz şeyleri bizlerle paylaşabilirsiniz.

Karbonatlı suyun zararları

Karbonatlı suyun zararları nelerdir konusu ile alakalı yapılmış bir bilimsel çalışma olmasa da uzmanlar çeşitli mide sorunlarının ortaya çıkmasına neden olabileceğini belirtiyor. Örneğin aşırı karbonatlı su tüketecek olursanız bu durum mide yanması problemi yaşamanıza neden olacaktır. Ayrıca reflü ve ülser gibi midesel sorunları olan kişilerin ilgili hastalıklar ile alakalı yakınmalarında da ciddi artış olacaktır. Bu yüzden midesi ile alakalı sağlık sorunları olan kişilerin karbonatlı suyu doktor gözetiminde tüketmesi gerekiyor. Sırf kilolarımdan kurtulayım diye başka sağlık sorunları ile yüzleşmemek için dikkatli olmanızda fayda var.

Karbonatlı suyun diğer faydaları

Karbonat uzun yıllardan beri diş beyazlatıcısı olarak kullanılır. Sigara ve çay lekeleri dişlerinizde kötü görüntünün oluşmasına neden olduysa bu lekelerden karbonatlı su sayesinde kurtulabilirsiniz. Karbonatlı su vücudun ciddi anlamda rahatlamasını sağlar. Özellikle gün boyu ayakta çalışan kişiler ayaklarını eve geldikleri zaman karbonatlı su içerisinde bekletecek olursa ayakları ciddi anlamda rahatlar. Ayrıca karbonatlı su ayakta yer alan kötü kokuların da yok olmasını sağlamaktadır.

Karbonatlı su terlemeyi engellemektedir. Aşırı terleme problemi olan kişiler karbonatlı su ile duş alacak olurlarsa terlemelerinde azalmalar meydana gelir. Karbonatlı su saçların yağlanmasını engeller. Aşırı yağlı saçları olan ve bu yağları saçlarından bir türlü arındıramayan kişiler karbonatlı su sayesinde saçlarını yağlardan arındırabilir. Bu denli çok sayıda faydası olan karbonatlı su sosyal yaşamımızı olumsuz etkileyen birçok sorunu ortadan kaldırmaktadır. Bu yüzden ilgili sağlık sorunlarını yaşayanlar karbonatlı suyun mucizevi faydalarından nasiplenebilirler.

Yorum yap