İyi Gelen Şeyler

Kilo Aldırıcı Tozlar Nelerdir?

Ülkemiz genelinde herkesin kilo vermek adına mücadele ettiği yönünde bir kanı olsa da yaptığımız incelemeler sonucunda aşırı derecede zayıf olmasından dolayı şişmanlamak isteyen kişilerin olduğunu gözlemledik. Yiyecekler ile hızlı bir şekilde kilo almak pek mümkün olmadığından dolayı insanlar kilo aldırıcı tozlara yönelmiştir. Kilo aldırıcı tozlar nelerdir konusunda bir bilginiz yoksa makalemizden bu tozlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Çağımızda zayıflamanın inanılmaz yapıda bir sektör vaziyetine vardığı akla geldiğinde şişmanlatıcı tozlar ve şişmanlamak içim tüketilen diğer ürünlerin hakikaten alıcısı olduğuna inanma konusunda zorluk çekmemek elde değil. Sadece bu ürünlere güvenen ve şişmanlamak isteyen birtakım insanoğlunun yer aldığı da bir gerçektir. Şişmanlatıcı tozlar yalnız şişmanlamak isteyen kişilerin değil vücut geliştirmek isteyen kişilerin de günlük diyetlerinde sık sık kullandığı mamullerden birisidir.

Kilo aldırıcı tozların muhteviyatında yer alan karbonhidrat, protein ve yağların temel gayesi beden kitlesini değil adale kitlesini çoğaltabilmektir. Uygun bir rejimle birlikte alınan şişmanlatıcı tozlar bünyede yağ meydana gelişini değil adale meydana gelişini destekler. Şimdi kilo aldırıcı tozlar ve tesirleri hakkında uzmanların söylemiş oldukları şeylere gelin göz gezdirelim.

Kilo aldırıcı tozların büyük bölümü masıl ve kazein proteinleri ihtiva eder. Bunun beraberinde keratin monohidrat, glutamik asit, maltoza dönüştürülebilen bir dekstrin olan maltodextrin bu tozların üretiminde tüketilmektedir. Masıl proteinler beden tarafınca fazlaca süratli emildiği ve şişmanlamayı daha da kısa süre içerisinde sağlamış olduğu için seçenek edilmektedir. Kazein proteinlerinin emilmesi daha da yavaştır. İyi bir şişmanlatıcı tozun içerisinde tüketilen yağ payı az olmalıdır. Yağ düzeyi yüksek olursa sağlıksız bir kilo alımı söz konusu olacaktır.

Proteinlerin beden tarafınca işleme konulma zamanı değişim gösterebilmektedir. Bu zaman farkına her proteinin kendi biyolojik kıymeti sebep olmaktadır. Yani biyolojik değeri yüksek proteinler fazla süratli emilerek süratli şişmanlanmasını mümkün kılar. Bu nedenden dolayı tüketmiş olduğunuz proteinlerin değerlerine tüketmeden evvel bakmanızda fayda var.

BENZER  Çocuklarda yaşa göre boy kilo oranı

Kilo aldırıcı tozların tesiri tüm insanlarda değişik olmakla beraber bu gibi yeme içme desteklerini profesör önerisi ve kontrolünde kullanmanız tavsiye edilir. Ek olarak şişmanlatıcı tozlar ve vitamin hapları mükemmel bir rejim ve tertipli alıştırmalarla desteklenmelidir. Sözgelişi yeme içme rutininize gün içerisinde 1 kez tavsiye edilen miktarda toz alımı ilave edebilirsiniz. Uzun soluklu kilo aldırıcı toz kullanımı bedenin hazım sistemi üstünde negatif tesir meydana getirebilmekte ve metabolizmanın yavaş hale gelmesine sebep olabilmektedir.

Herbalex, Konsantre Karbonhidratlı Bulk, Gainmax, Bombax, Supermass, W-Max, O.N Serious Mass Gainer, Prostar Whey Protein, Muscle Juice, Twinlab Super Gainers, Nitrofull Mass ve Xpro Mass yurt genelinde satışı yapılan kilo aldırıcı özelliği olan tozlardır. Bu ve benzeri kilo aldırıcı tozların aşırı miktarda kullanılması karaciğerin ciddi anlamda yorulmasına neden olur. Her ne koşulda olursa olsun kilo aldırıcı tozları doktor gözetimi dışında kullanmamanızı tavsiye ederiz.

Yorum yap