İyi Gelen Şeyler

Kilo Almak İçin Ne Yapmalı?

Bazı insanlar için kilo almak aşırı derecede basitken bazı insanların ise denemedik yöntem bırakmamasına rağmen bir türlü şişmanlayamadıkları bilinmektedir. Kilo almak için ne yapmalı sorusu zayıflık sıkıntısı ile mücadele eden kişilerin merak ettiği konulardan birisi olduğundan ötürü kilo almanın yolları hakkında bilgi vermeye karar verdik.

Aşırı derecede zayıf olmak, her elbisesinin içerisine girebilmek bilhassa bayanların büyük bölümünün hayali olsa bile birtakım hallerde bedenin genel sıhhati için olması gerekli olandan daha da az kiloya sahip olmak sıhhat problemleri haricinde güzel dış görünümün yok olmasına neden olmaktadır. Çok cılız olmak bilhassa muafiyet sistemi üstünde negatif bir tesir meydana getirerek virüslere, bakterilere karşı az dirençli olunmasına neden olur. Deri ve saçlar aşırı derecede cansız görünür, tırnaklarda kırık ve çatlamalar meydana gelir. Şayet bu şekilde problemler ile mücadele ediyorsanız ve şişmanlamak için neler yapmalı hususunda bilgiler arıyorsanız makalemizin devamından sağlıklı bir şekilde şişmanlamak için yapmanız gerekenler konusunda bilgi alabilirsiniz.

Süratli bir şekilde şişmanlamak için öncelikle neler yapmamalı konusunda kişinin bilgi sahibi olması gerekmektedir. Kiloyu katiyen fast food, hazır besin, çikolata, şekerli içeceklerden almayın. Çünkü bu şekil hazır gıda ve sıvı gıdalar kalori yönünden varlıklı olmakla beraber şeker rahatsızlığı, damar sertliği, kolesterol, yüksek kan basıncı şeklinde hastalıklara davetiye çıkartmaktadır. Bu nedenle hazır besinlerden yalnız kilo alma rejimi tatbik ederken değil bütün yaşamınız süresince uzak durmalısınız. Şimdi sıhhatli şişmanlamak için yenilebilecek sıhhatli, yüksek kalorili, protein ve vitamin bakımından varlıklı gıdalara göz gezdirelim.

Yüksek kalorisi olan sağlıklı yiyecekler: Yağının büyük bölümü alınmış süt ve beyaz peynir, kaşar, tulum peyniri, yoğurt şeklinde süt mahsulleri yüksek kaloriye sahip olup sağlıklı olarak nitelendirilen besinlerdir. Ceviz, badem, fındık, fıstık benzer biçimde yağ asidi açısından varlıklı yemişler de kalorisinin yüksek olması ile karşımıza çıkıyor. Kuru kayısı benzer biçimde kuru hale getirilmiş meyveler sıhhatli yağ asitleri yönünden varlıklı olup almanız ihtiyaç duyulan yağın hepsini karşılamaktadır. Salatanızın üstünde birkaç ceviz ilave ederek, sabah yemeğinde peynir ve süt yiyerek kilo alımını hızlı hale getirebilirsiniz.

BENZER  Mide Ağrısına İyi Gelen Yiyecekler

Karbonhidrat: Sıhhatli bir şekilde şişmanlamanın birincil metotlarından birisi de karbonhidrat yönünden varlıklı besinleri yemektir. Şişmanlamak için yaptığınız rejim listesine makarna, tam buğday ekmeği, pirinç benzer biçimde karbonhidrat kaynağı olarak kabul edilen besinleri ilave edebilirsiniz. Şeker de karbonhidrat yönünden varlıklı olmakla beraber fazla oranda kullanılması önerilmez. Günlük şeker alımını kuru hale getirilmiş meyvelerle almanız daha sağlıklı bir davranış olacaktır.

Protein: Sıhhatli ve olması ihtiyaç duyulan kiloda bir bedene haiz olmak için bol miktarda protein almanız icap eder. Proteini yumurta, et, fasulye, balık şeklinde besinlerden temin edebilirsiniz. Hazım sisteminizin düzenli bir şekilde çalışması ve gereksiniminiz olan vitamin ve mineralleri temin edebilmek adına bilhassa et ürünleri ile beraber taze salata ve bolca meyve yemeniz icap eder.

Bunlar şişmanlamak için neler yapmalı sualine verebileceğimiz bir kaç yanıttır. Şişmanlamak için çok fazla oranda fast food, kızarmış besin, yağ, yağlı yiyecek, cips, mayonez ve benzeri yiyecekler kullanmak genel sıhhatiniz bakımından problemlere sebep olabilir. Bu tarz şeyleri mümkün mertebe tüketmemeye özen gösterin. Ek olarak bir profesörden alacağınız program dahilinde yapacağınız alıştırmalar aldığınız kalorilerin kas haline gelmesinde destek olacaktır.

Sizlerin de gördüğünüz gibi şişmanlamak isteyen kişiler için protein büyük öneme sahiptir. Proteinli ürünleri tüketmesine rağmen bir türlü sağlıklı bir şekilde şişmanlayamayan kişiler işin kolayına kaçmak adına protein tozu kullanmaktadır. Protein tozu ilk etapta hızlı bir şekilde şişmanlamanızı sağlayabilir ancak ilerleyen zaman içerisinde çeşitli sağlık sorunlarının oluşmasına neden olabilir. Bu yüzden proteini doğal yollardan almaya özen gösteriniz.

Yorum yap