İyi Gelen Şeyler

Kilo Almak İçin Neler Yemeli?

Kilo almak için çaba gösteren çok sayıda kişi vardır ancak mesele kilo almak değildir çünkü önemli olan sağlıklı bir şekilde kilo almaktır. Kilo almak için neler yenmeli konusunda çok sayıda makale yazılmış olsa da birçok makale içerisinde insanları yanlış yönlendirici bilgiler yer aldığından dolayı sizlere sağlıklı bir şekilde kilo almak adına yenilmesi gereken gıdalar hakkında bilgi vereceğiz.

Şişmanlamak için neler yemeli sualinin en kısa cevabı natürel ürünlerle beslenmeniz olacaktır. Beslenmenize bir hayli özen göstermeli ve aldığınız besinlerin gıda değerleri konusunda bilgi sahibi olmalısınız. Sıhhatli bir şişmanlatıcı rejim listesi ile bedeniniz için lüzumlu mineral ve vitaminleri düzenli bir şekilde almadan şişmanlayamazsınız. Şişmanlamak için dengelenmiş bir rejim programı tatbiki ve günlük kalori alımını çoğaltmalısınız. Bu sayede sağlıklı bir şekilde kilo alabilirsiniz.

Şişmanlama, bedenin günlük aktiviteler için gereksinim duyduğu enerjiden daha fazlasını besinlerle alması neticesinde meydana gelmektedir. Mesela metabolizma hızınız yani bedeninizin daimi olarak gereksinim duyduğu kalori dozu 1700 ise bütün gün süresince yiyecekler yoluyla elde ettiğiniz kalori düzenli bir şekilde 2500 olursa bir müddet sonra şişmanlamaya başlayabilirsiniz. Metabolizma hızınızın kaç olduğu bir eczanede yahut spor merkezinde basitçe ölçülebilir ve şişmanlamak için almanız ihtiyaç duyulan günlük kalori oranını tespit edebilirsiniz.

İlk olarak harcadığınız kaloriden daha çok kaloriyi almak için fast foodlara, şekerli sıvı gıdalara yönelmeniz diğer sıhhat problemlerine neden olacağı ve aldığınız kiloların yağ şeklinde birikmesine sebep olacağı için önerilmez. Pekala, şişmanlamak için neler yemeli sualinin en sıhhatli yanıtı nelerdir? Makalemizin devamında sağlıklı bir şekilde kilo almanızı sağlayacak besinler hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Şişmanlamak için yediğiniz besinler protein, karbonhidrat, sıhhatli ve lüzumlu yağ açısından varlıklı olmalıdır. Şişmanlamak isteyen ferdin almış olduğu kalorinin ortalama olarak %50’si proteinlerden, %40’ı karbonhidratlardan ve %10’uda sıhhatli yağlardan oluşmalıdır. Aşağıda şişmanlamak için kullanabileceğiniz sıhhatli gıdaların listesini bulabilirsiniz. Bu gıdaları beslenme zincirinize ekleyerek sağlıklı bir şekilde kilo almanız mümkündür.

BENZER  Romatizmaya İyi Gelen Şeyler

Protein açısından en varlıklı besinlerden birisi olan kırmızı et beden için lüzumlu vitamin ve cevherleri de ihtiva etmektedir. Şişmanlama konusunda muazzam bir rol oynayan kırmızı et bilhassa tertipli alıştırma ile birleştiğinde bedenin adale yoğunluğunu arttırmaktadır. Eti fileto şeklinde yiyebileceğiniz gibi yağsız ve az yağlı kıyma ile hazırlanmış yemekler tüketebilirsiniz. Bir diğer sağlıklı şişmanlamayı sağlayan gıda ise yumurtadır. Yumurtanın beyaz kısmı protein dışında bedeniniz için faydalı A vitamini, D vitamini ve E vitamini de ihtiva etmektedir. Tüm bunlar yumurtayı şişmanlamak için uygulayacağınız diyetin vazgeçilmezi haline getirecektir. Sağlıklı bir şekilde şişmanlamak isteyen kişilerin kesinlikle besin zincirinde yumurta yer almalıdır.

Uzmanlar kuruyemişlerin de sağlıklı şişmanlama konusunda etkili olduklarını belirtmektedir. Fındık, badem, ceviz benzer biçimde kuruyemişler sıhhatli bir hazım için lüzumlu olan lif ve protein bakımından varlıklıdır. Ek olarak bu şekil yemişlerden damar sertliğine karşı savunucu tipte olan sıhhatli yağ asitlerini temin edebilirsiniz. Günlük kilo alma rejiminize birkaç avuç kuruyemiş ilave ederseniz kalori yönünden varlıklı ve muhteviyatında sıhhatli yağlar yer alan natürel bir gıdanın yararını kısa vakitte görmüş olacaksınız. Tam bir protein deposu olan balık ta sağlıklı şekilde şişmanlamaya yardımcıdır. Şişmanlamak için belirli bir zamandır gayret gösteriyorsanız kesinlikle bir yakınınızdan balık yağı önerisi almışsınızdır. Aslına bakarsak gayet isabetli bir öneridir. Çünkü balık yağı yağ asidi omega 3 bakımından çok varlıklıdır. Bol miktarda balık yiyerek sıhhatli yağ alımıyla şişmanlama süreciniz hızlanabilir.

Balık yağı haricinde diğer sıhhatli yağ asidi kaynakları içinde sızma zeytinyağı ve kanola yağı bulunmaktadır. Bahsi geçen yağlardan omega 3 ve damar sertliğine neden olmayan yağları tüketerek daha kısa süre içerisinde şişmanlayabilirsiniz. Nebatsal iyileştirme yöntemlerinde sık sık tüketilen keten tohumu şişmanlamak için neler yemeli sualine yanıt olarak hazırlamış olduğumuz listede de bulunmaktadır. Lif bakımından varlıklı keten tohumu omega 3 ve protein deposudur. Hazım sistemini düzenli hale getirerek rahat tuvalete çıkmanızı mümkün kılar. Süt, peynir, yoğurt şeklinde süt mahsulleri gereksinimi karşılayacak oranda protein için mükemmel bir kaynaktır.

BENZER  Bronşite İyi Gelen Yiyecekler

Yukarda yer edinen şişmanlamak için neler yemeli listemize ayrıca rejiminize yulaf lapası, tam buğday ekmeği, mısır, hindi ve tavuk eti, bakliyat mahsulleri, patates, yer elması benzer biçimde besinleri ekleyebiliriz. Bunalım seviyesini az hale getirmek için yapacağınız tertipli alıştırmalar alınan kalorilerin yağ olarak stoklanması yerine adale kitlenizi çoğaltmada destek olacaktır. Bu sayede kas sisteminizi geliştirerek daha iri bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Dışarıda yer alan şişmanlatıcı yeme içme desteklerini veya protein tozlarını ne olursa olsun bir profesör kontrolünde tüketmelisiniz. Amacınızın bir tek şişmanlamak değil sıhhatli şişmanlamak olması gerekli. Yeme içme profesörü önerisi ile bu şekil yardımcı ürünleri yiyebilirsiniz. Birtakım insanlarda kilo alamamak diğer bir hastalığın emaresi olarak gözlemlenebilmektedir. Çabalarınıza karşın uzun zamandır şişmanlayamadıysanız alanında uzman bir doktora görünerek problemin neyden ileri geldiğini tespit ettirebilirsiniz.

Yorum yap