İyi Gelen Şeyler

Kivi ile Doğal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Kivi İle Cilt Bakımı

Doğal Cilt Bakımları kategorimize özel olarak hazırladığımız bu yazıda yine doğal bir yöntem kullanılarak güzelliğinizi nasıl koruyacağınızı anlatıyoruz. Bunun için uzmanların tavsiyelerini tam anlamıyla sizlerle paylaşacağız.

Kivi ile Cilt Bakımı Nasıl Olur?

Kivi, cilt bakımı açısından gerginlik ve cildi güzelleştirme özelliği ile bilinmektedir. Yanı sıra, cilt lekelerine karşı ciddi bir önleyici özelliği de bulunuyor. Uzmanlar, özellikle doğal cilt bakımının çok önemli olduğunu vurgularken, hemen her çeşit doğal cilt bakımı günümüzde denenmekte ve olumlu sonuç alınmaktadır. Son zamanlarda çok fazla bir şekilde yaygın olarak denenip, olumlu sonuç alınan kivi ile cilt bakımını bu yazımızdan sonra mutlaka denemelisiniz.

Pürüzsüz Bir Cilt İstiyorsanız Çözüm Peeling

Uzmanlar, pürüzsüz bir cilt sahibi olabilmenin kurallarını her zaman anlatmaktadır. Bunların başında gelen stres ve dengesiz beslenme, işleri zora sokmaktadır. Yani pürüzsüz bir cilt isteyen hanımların mutlaka doğru beslenmesi ve stresten uzak durması gerekiyor. Aksi takdirde yapacağı doğal yöntemler pek fayda etmeyecektir. Uzmanlar, kremlerin yerine haftada bir defa uygulanarak aynı etkiyi yaratacak bir peeling önermektedir. Teninizde bulunan ölü hücreleri haftada bir defa uygulayacağınız peeling yöntemi ile atabileceğinizi söyleyen uzmanlar, meyve maskeleri, yani doğal peeling yöntemlerini denemenizi öneriyor.

Boyun ve Dekolte Bölgesi İçin Masaj Yapın

Uzmanlar, bu bölgelere yapılacak doğal masajların pürüzsüz bir boyun için mutlaka gerekli olduğunu söylemektedir. Bu masajları yine doğal yöntemlerden seçerek yapabilirsiniz. Yani bitkiler, kesin çözüm olacaktır.

BENZER  Makyaj Temizleme Sütü Yapımı

Kuruyan Dudaklar İçin Doğal Bakım Nasıl Olur?

Uzmanlar, kuruyan dudaklar için kimyasal içeren dudak bakım ürünlerini kesinlikle tavsiye etmiyor, yine dudak için doğal yöntemlerin uygulanmasını ıslarla yinelemektedirler. Bunun için doğal bir yöntem olarak tereyağı dudağınıza masaj yaparak sürün ve ortalama bir saat kadar bekletip, temizleyin. Bunu hafta sonraları yapabilir, mutlaka haftada bir defa olacak şekilde kendinize bir zaman ayırın.

Koldaki İzler ve Lekeler İçin Bitkisel Çözümler

Özellikle güneşten zarar görerek vücudun çeşitli bölgelerinde lekeler oluşur. Yanı sıra izlerde oluşur. Tabi bunun önüne geçmek ve bitkisel yöntemlerle kurtulmak mümkündür. İlk olarak lekeler için önerimiz leke çıkarıcı ismini verdiğimiz bitkisel losyonları kullanarak lekelerden arının. Bu losyonu ellerinizde dahi kullanabilirsiniz. Bu bitkisel karışımlarla yapılmış kremi kullanan kişiler, kırışıklığa karşı kullandıkları kremleri de kullanabilirler.

Kivi Maskesi Nasıl Yapılır?

İlk olarak taze aldığınız kivilerin ince olacak şekilde kabuklarını soyun. Daha sonra yine ince bir şekilde dilimleyiniz. Yağlı ciltler için kivi, gözeneklerin tıkanması demektir. Yani yağlı ciltler için kaçırılmaz bir bitkisel maskedir. Dilimlediğiniz bu meyveleri vücudunuzda istediğiniz bölgelere katabilirsiniz.

Yorum yap