İyi Gelen Şeyler

Kıvırcık Saçlar İçin Bakım Önerileri

Schwarzkopf’tan kıvırcık saç bakımı için uzmanlarından püf noktaları ve tavsiyeler. Kıvırcık saçlı insanlar bakımı daha kolay olduğu için sık sık düz saçlarının olmasını ister. Bu çok kötü. Doğru bakım ve doğru şekillendirme tüyoları vahşi dalgaları yatıştırmanızı ve karmaşık kırılgan saçlarınızı yumuşak ipeksi buklelere dönüştürmenizi sağlayacaktır.

Kıvırcık Saçlar İçin Bakım Önerileri

Kıvırcık saç kurumaya eğilimlidir ve genellikle bakıma ihtiyaç duyar. Bukleler, düz saç gibi saç derisini sıkıca sarmaz ve bu nedenle saç derisinin dengeleyici unsuru sebumla teması sınırlıdır. Saçın doğal döngü mekanizması eşit olmayan bir kepek tabakasının oluşmasına neden olur. Sonuç olarak, kıvırcık saç zararlı etkilere karşı aşırı hassastır. Bu nedenle ıslakken kıvırcık saça çok özenli muamele etmek gerekir. Yıkamadan sonra saçınızın etrafına bir havlu sarın ve fazla suyu alması için hafifçe bastırırın. Asla saçınızı sert bir şekilde havluyla ovuşturmayın. Buklelerinizi açmak için seyrek dişli bir tarak kullanın. Buklelerinizi fırçalamak saç tutamlarını çok fazla birbirinden ayırır ve saçınızın kabarık ve kocaman görünmesini sağlar.

Kıvırcık Saçlar İçin Özel Bakım Yağları

Saç bakımında bukleli saçlar zengin beslenmelidir. Kıvırcık saçlar için normalden fazla bakım diye bir şey yoktur. Shea yağı, Jojoba yağı veya Macadima yağı içeren şampuanlar ve durulama ürünleri her bir saç telini parlak koruyucu bir tabakayla kaplar. Bu, buklelerin doğal yapısını korumasını sağlar. Saç şekillendirme ürünleriniz de kıvırcık saça özel tasarlanmış olmalı. Bu şekillendirme ürünleri saçınızın dolgun ve buklelerinizi kurutmadan veya yapışkan hale getirmeden esnek durmasını sağlar.

Kıvırcık Saçlar için Uzmanlardan Püf Noktaları ve Tüyolar

  • Isının kıvırcık saçlar üzerinde ek bir kurutucu etkisi vardır. Bu nedenle en ideali saçınızı doğal olarak kurumaya bırakmaktır. Alternatif olarak fön makinesinin hava verme düğmesini düşük ısı seviyesine getirerek de saçınızı kurutabilirsiniz.
  • Düz maşalar saçlarınız için büyük stres kaynağıdır.  Çok mecbur kalmadıkça kullanmayın; kullanmak zorundaysanız da ısıya karşı koruma sağlayan bakım ürününü uyguladıktan sonra kullanın.
  • Saçlarınızı yumuşak katlar halinde kestirmek buklelerinize özel bir esneklik kazandırır. Ancak saçınızın tepesini çok kısa kestirmemeniz gerektiğini unutmayın. Aksi takdirde o korkunç “fino” görüntüsüne yol açabilirsiniz.
  • 1920lerin yumuşak dalgalarını büyük dalgalara tercih mi ediyorsunuz? O zaman saçınıza bukle şekillendirici sıvı spreyinden püskürtün, istenen şekle tarayın ve çene boyunda durması için klipsleyin. Daha sonra, difüzör uç kullanarak fön makinesiyle kurutun ve soğumasını bekleyin. Son olarak, klipsleri çıkarın ve saçınızı dikkatlice tarayın.
BENZER  Kolajen Hapı Ne İşe Yarar?

  • Doğal trendy görünümlü kıvırcık saçlar için işte güzel bir tüyo: Kuru saçınıza biraz köpük uygulayın ve kalın saç tutamları alarak kuaför folyosuyla spiral şeklinde sarın. Sardığınız saça birkaç dakika fön tutun ve daha sonra soğumasını bekleyin. Daha sonra kuaför kağıtlarını çıkarabilirsiniz. Saçınızı parmaklarınızla istenen şekle sokun. Kesinlikle fırçalamayın.
  • Saçınız sıkı veya matlaşmış bukleleriyle kabarık mı duruyor? Bigudiler sayesinde saçlarınızı yumuşak uçuşan bukleler haline sokabilirsiniz. Unutmayın, bigudiler ne kadar büyük olursa bukleler de o kadar güzel olur.
  • Şampuandan sonra saçınızı başınıza bastırarak düz tarayıp biraz sprey sıkın ve daha sonra doğal haline bırakıp kurumasını bekleyin; bu sayede doğal bukleler daha az birbirine dolaşır.
  • Bigudi veya kuaför kağıdı kullandığınız zaman tüm saçınızı aynı gerginlikte sarın. Ayrıca saç tutamlarının uçlarında keskin katlar oluşmamasına dikkat edin.

Yorum yap