İyi Gelen Şeyler

Kolajen İçeren Besinler

Kolajen dışarıdan alınan çeşitli kimyasallar ile cilt üzerinde olumlu etkiler meydana getirse de kimyasallar kullanmak yerine kolajen içeren besinler tüketilerek de cildin olduğundan daha genç görünmesi sağlanabilir. Kolajen içeren çok sayıda doğal ürün bulunmaktadır. Bunların neler olduğunu bilmiyorsanız gelin içerisinde kolajen yer alan besinler nelermiş öğrenelim.

Kolajen daha da geç kırışmasını, fazlaca ışıldayan ve sıhhatli görünmesini elde eden bir proteindir. Evlatların bedeninde fazla oranda kolajen depolandığı için ciltleri sıhhatli ve esnek biçimdedir. Deriye elastikiyetini verip kırışmasını önleyen yeniden bir protein çeşidi olan elastindir. Kolajen ve elastin imalatını çoğaltan yiyecekler yiyerek kırışıklardan korunabilir ve teninize daha da sıhhatli bir manzara kazandırabilirsiniz. Kolajen ihtiva eden yiyecekler makalemizde muhteviyatı öteki bileşenler ile kolajen ve elastin meydana gelişini çoğaltan yiyecekler ile alakalı detayları bulabilirsiniz.

Soya Mahsulleri: Genistein ismindeki materyali ihtiva eden soya mahsulleri bedendeki kolajen imalatını çoğaltır. Genistein maddesinden kafi oranda ihtiva eden soya mamüllerinden rastgele biri kolajen imalatını çoğaltarak uzun vadede teninizin natürel sıhhatine kavuşmasına ve kırışıklıların daha da geç meydana gelmesine destek olur. Ek olarak soya mahsulleri derinin tahrip olmasına yol açan enzimlerin durdurulması içerisinde gayet yararlıdır. Soya peyniri, soya sütü, tofu şeklinde mahsulleri yiyebilirsiniz.

Yeşil Yapraklı Sebzeler: Lutein ihtiva eden yeşil yapraklı sebzeleri bol miktarda yiyerek derinizin elastikiyetini elde eden elastin imalatına takviyede bulunabilirsiniz.

C vitamini ihtiva eden bu şekil yeşil yapraklı sebzeler lüzumlu proteinlerin bedendeki işlerinizi tam açıklamasıyla yapabilmesine destek olmaktadır. Roka, lahana ve ıspanağı öneririz.

A Vitamini ve Sülfür Açısından Varlıklı Yiyecekler

Kolajen meydana gelişini çoğaltan yiyecekler içinde sülfürlü besinleri ve A vitamini açısından varlıklı besinleri sayabiliriz. Bu şekil yiyecekler kolajen düzeylerini gayet yukarı aktarır ve teninizi daha fazla sıhhatli kılar.

BENZER  Yoğurdun Sarı Yeşil Suyunun Cilde Faydaları

Bunun için rejim listenize salatalık, kereviz, yeşil yahut siyah zeytin ilave etmelisiniz. A vitamini içinse pişmemiş havuç, kavun veya kaynatılmış patates tüketebilirsiniz.

Yorum yap