İyi Gelen Şeyler

Kuru Ciltler İçin Lavantalı Yüz Toniği Nasıl Yapılır?

Kuru ciltler önlem alınmaması durumunda cildin aşırı derecede tahrip olmasına neden olduklarından dolayı cildi kuru olan kişilerin cildi nemli olan kişilere oranla daha yaşlı göründükleri bilinmektedir. Kuru ciltler için hazırlanan lavantalı yüz toniği cilt üzerinde ciddi anlamda olumlu etkilere sahip olduğundan ötürü sizlere kuru ciltler için lavantalı yüz toniği nasıl yapılır konusunda bilgi vereceğiz.
Şayet deri tipiniz normal yahut kuru deri ipindeyse lavantalı tonik derinize ışıltı vererek kuruluğun gitmesini sağlayıp güzel bir cilde sahip olmanıza destek olacaktır. Çoğu yüz toniği derinin kuru hale gelmesine ve ayrıca pH dengesinin düzensizleşmesine sebep olmaktadır. Bunun nedeni, dışarıda yer alan toniklerin çok fazla kimyevi ve natürel olmayan nesneleri içerisinde barındırıyor olmasıdır. Lavanta toniği ise teninizde bu tarz negatif etkiler oluşturmayacak ve teninizi organik yollardan nemli hale getirip bakımı yapacak niteliğe haizdir. Organik bileşenlerden husule gelmesi bunun en büyük göstergesi olarak kabul edilebilir.

Eğer aşırı derecede kuru bir cildiniz vara lavanta toniği sıkıntılarınızın son bulmasını sağlayacaktır.

Lavantalı tonik bir taraftan teninizi nemli hale getirirken, bir taraftan da çevreden gelebilecek ambiyans kirliliği, duman şeklinde her mütenevvi dış etkene karşı savunma oluşturacaktır. İçeriğinde yer alan lavanta ve limon sebebiyle de bir hayli güzel kokusu yer almaktadır. Bu toniğin hoş kokusu aynı oranda tuh dünyanızın da sakinleşmesini sağlayacaktır.

Lavanta toniğinin nasıl yapıldığı hakkında bilgi vermeden evvel gereksiniminiz olan materyallerin neler olduğunu anlatmak istiyoruz.

1 yiyecek kaşığı kuru ya da taze lavanta çiçeği,

1 bardak güvercin ağacı yağı, 5 damla lavanta yağı,

3 damla limon yağı

ve karışımı saklamak adına cam olan saklama kabı kuru ciltler için hazırlamış olduğunuz lavantalı yüz toniğini saklamanız için gerekmektedir.

BENZER  Papatya ile Yüz Maskesi

Lüzumlu materyalleri aldıktan sonrasında toniği yapmaya başlayabiliriz. Güvercin ağacı yağını bir kap içerisine boşaltın ve lavanta tomurcuklarını da ilave ederek aheste bir halde harmanlayın. Limon ve lavanta yağlarını da kap içerisine ilave edin ve yeniden harmanlayın. Hazır hale getirdiğiniz bu bileşiği önceden aldığınız saklama kabına koyun ve kapağını sıkı bir şekilde kapatın. Kapağın sıkı bir şekilde kapatılması ve karışımın ambiyans almaması bilhassa mühimdir, bu yüzden kavanoz seçerken kapak bölgesinde her hangi bir problem olup olmadığını ne olursa olsun kontrol edin. Kavanozun hava alması toniğin bozulmasına neden olacaktır.

Hazırlandığı günden sonrasında toniğin tüketilebilir vaziyete ulaşması için 2 hafta geçmesi icap eder. Bu lavantanın adamakıllı demlenmesi ve bütün organik muhteviyatın karışması için ihtiyaç duyulan müddettir. Bu 2 haftalık vakit zarfında kavanozu karanlık ve ılık bir yerde beklemeye alın. Toniği kullanmaya başlamadan evvel bileşiği bir kozmetik şişesine yahut daha önce kullanmış bulunduğunuz bir şişe içerisine koyun. Yalnızca şişenin pak yani temiz olduğundan emin olun. Toniği oda sıcaklığında saklayın ve tüketmeye başladığınız günden itibaren 1 ay içerisinde tüketim müddetinin dolacağını mutlak suretle aklınızdan çıkarmayın. Bozulan ve süresi geçmiş olan ürünler cildinizin zarar görmesine neden olabilir.

Alerji ya da deri duyarlılığı gibi vaziyetlerinin olma olasılığına karşı toniği tüketmeden evvel kesinlikle bir cilt hekiminden destek alın. Lavantalı organik toniği geceleri yatmadan önce ve sabah saatlerinde kalkınca kullanarak suratınızın nemli hale gelmesini ve gözeneklerinizin açılmasını sağlayabilirsiniz. Şayet limon derinizde kuruluğa sebep oluşuyorsa oranını az hale getirebilir yahut toniği kullandıktan sonrasında mükemmel bir nemlendirme özelliği olan losyonları tüketebilirsiniz. Bu sayede cildinizi korumak adına önlem alabilirsiniz.

Yorum yap