İyi Gelen Şeyler

Makyaj Temizleme Sütü Yapımı

Makyaj Temizleme Sütü

Doğallıktan yana olanlar için hazırladığımız bu yazıda makyaj temizlemenin en kolay yolunu anlatacağım. En kolay yolunun yanı sıra, kimyasal da içermez. Bizim sitemizin sloganı da bu değil mi hani… Makyaj temizleme gün sonu muhakkak yapılması gereken rutin bir işlemdir. Bunu aksattığınız zaman, cilt için problemler başlar. Bunun sebebi, dışardaki havanın kirliliğidir. Gün sonu yapılacak ufak bir temizlik ile hem dışardaki kirli hava, hem de yapılan makyajı cildinizden uzaklaştırabilirsiniz.

Yok, ben sadece sütü merak ettim, kimyasaldan şaşmam diyorsanız siz bilirsiniz. Yine de yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyorum, belki fikriniz değişir.

Makyaj Temizleme Sütü Nasıl Yapılır

Malzemeler:

  1. Bir adet salatalık
  2. Yarım litre süt (ister tam yağlı, ister yarım yağlı, ister yağsız, tercihinize göre)
  3. Üç yemek kaşığı badem yağı

Malzemeler hemen her evde olan şeyler. Badem yağı yoksa tatlı badem yağını aktarcılardan bulabilirsiniz.

Şimdi hazırlanışa geçelim.

Makyaj Temizleme Sütü Nasıl Hazırlanır?

Öncelikle salatalığı iyice yıkayıp rendeleyin. Kabuklarıyla beraber rendelenmelidir. Daha sonra tencereye katıp, üzerine yarım litre sütü ekleyin. Biraz pişirdikten sonra süzüp soğumasını bekleyin. Daha sonra cam şişe, kavanoz vs. içine katıp üzerine yukarda verdiğim miktarda badem yağı ekleyin. Karıştırıp dolaba katabilirsiniz. Bu oranları günlük/bozulmayı göz önüne alarak düşürebilirsiniz. Yukarda verdiğim oranlar ile beş gün boyunca bozulmadan makyajınızı temizleyebilirsiniz.

Makyaj Temizleme Sütüyle Yüz Nasıl Temizlenir?

Öncelikle pamuk yardımı ile yüzün tamamına makyaj temizleme sütü uygulayın. Yavaş ve düzenli olmalısınız. Daha sonra kleenex ile (kağıt mendil) yüzünüzü silebilirsiniz. Bunun üzerine ıslak sünger ile de son atışı yapabilir, gerek duymazsanız işlemi tamamlayabilirsiniz. Daha sonra losyon vs. sürmek isteyenler losyon sürebilir, nemlendirici kullanabilir.

BENZER  Sivilce Neden Olur? Ergenlik Sivilcelerine Dikkat!

Makyaj Temizleme Sütünün Faydaları

Kimyasal içermez, doğal ve sağlıklıdır. Büyük olasılıkla bütün cilt tiplerine uygundur diye düşünüyorum. Aksini iddia eden varsa yorum yazmalıdır. Herkese sağlıklı, mutlu günler.

Yorum yap