İyi Gelen Şeyler

Maydonoz Maskesi Çayı/Suyu/Tarifi

Maydanoz maskesi nedir? Maydanoz maskesi ile kırışıklıkları giderebilirsiniz. Çayı, suyu tok tutar. Herkes bilmeyebilir ama yan etkileri oldukça derin olan bir konudur. Birçok sitede gördüğüm kadarıyla, bu yan etkilerden hiç bahsedilmemiş olması kaygı vericidir. Bunun sebebi, maydanozun yararlarının yanı sıra bir takım sebebiyet verdiği durumların olmasıdır. Bunlara detaylıca değineceğiz. Öncelikle kırışıklıklar ve çizgiler için maskesini kesinlikle tavsiye ediyoruz. Cilt bakımı denince ilk akla gelen basit ve etkili yöntemlerden birisi olduğunu da söylemek yerinde olacaktır.

Maydanoz Maskesi Nasıl Yapılır?

Maydanoz maskesini cildinize uygulayabilirsiniz. Öncelikle gerekli malzemeler:

 1. Bir demet maydanoz
 2. İki yemek kaşığı yoğurt (ev yoğurdu tercih edilmeli, yoksa market yoğurdu kullanın)

Maydanozu iyice rondoda kıyın. Daha sonra bir kaba alıp içine yoğurdu ekleyin. Bu şekilde iyice karıştırdıktan sonra yedirerek cildinize uygulayın. Önemli not: cildinizde en az 30 dakika beklemelidir. Daha sonra ise ılık su ile durulayabilirsiniz.+

Maydanoz Maskesi Ne Kadar Uygulanır?

Bu maskeyi haftada bir defa olacak şekilde iki ay boyunca düzenli olarak uygulayın.

Maydanoz Çayı Nasıl Yapılır?

Yukarda makalenin giriş kısmında söylediğim gibi bu çay bazı insanlar için ciddi boyutta tehlikelidir. Kimse yazmamış ama bunu yazmazsam vicdanım rahat etmez. Sorumluluk kabul etmem. Uygulayıp uygulamamak yine size kalır. Çay hamile kadınlarda düşük riski taşır. Arapların meşhur çocuk düşürme yöntemidir. 5 gün boyunca tüketenlerin yüzde yüze yakın şekilde çocuğu düşer. Düşmeyenlerin ise zarar görür/özürlü doğabilir. Birçok sitede maydanoz her insan için sağlıklıymış gibi lanse ediliyor. Bu böyle değildir, bu tür bilgileri iyice araştırmadan tatbik etmemelisiniz.

Malzemeler:

 1. 1 tatlı kaşığı maydanoz
 2. Bir bardak sıcak su

Bir bardak suyun içine maydanozu atıp biraz kaynatın. Beş ya da on dakika içinde demlenir. Bu şekilde tüketmeye hazır olacaktır. Tadı kötü olacağı için bal veya limon ile kendinizi motive edebilirsiniz. Maydanozun birçok faydası vardır. Bunları en aşağıdaki listeye yazacağım.

BENZER  Yağlanan Saçlarınızı Böyle Önleyin !

Maydanoz Suyu Maskesi Nasıl Yapılır?

Malzemeler:

 1. Kıyılmış maydanoz
 2. Bir bardak su
 3. Bir çay kaşığı çay ağacı yağı
 4. İki kaşık yoğurt

Öncelikle maydanozu kıyın (bir demet) daha sonra bütün malzemeleri karıştırarak cildinize uygulayın. Takriben 20 dakika bekletip durulmaya geçebilirsiniz. Ölü hücrelerin atılmasına yarar ve cildi güzelleştirir.

Maydanozun Faydaları Ve Zararları Nelerdir?

 1. Gözaltı morluklarına iyi gelir
 2. A vitamini ve karoten içermesiyle cilde canlılık verdiği gibi ciltteki tahrişleri iyileştirir
 3. A vitamini sayesinde sivilcelere karşı savaşır
 4. Saçların canlanmasını sağlar

Zararları ise zaten maydanoz çayında yazmıştım. Tekrar etmekte fayda var, maydanoz hamile ve adaylarına kesinlikle zararlıdır.

Yorum yap