İyi Gelen Şeyler

Meryem Ana Otu (Fatma Ana Eli Otu) Nedir? Meryem Ana Otu Hikayesi

Meryem Ana otu (Fatma Ana eli otu) nedir?

Meryem Ana otu, hamile kalmakta problem yaşayanların bebek sahibi olmasını sağlaması ve doğumu kolaylaştırmasıyla bilinen bir bitki. Meryem Ana eli otu ya da Fatma Ana otu olarak da tanınır.

Genelde yumru, odunsu ve kuru kök şeklindedir. Yalnızca yağmur yağdığı zamanlarda yaprak açar ve gövdesine su topladıktan sonra eski kuru görünümüne döner.

Meryem Ana otu hikayesi nereden gelir?

Rivayete göre Meryem Ana otunun hikayesi Hz. Muhammed’in kızı Hz. Fatma tarafından dikilmiş olmasından geliyor. O dönemlerde otun yalnızca doğurganlık konusunda değil; birçok hastalık için insanlara şifa verdiğine inanılıyor.

Meryem Ana Otu Faydaları Neler?

  • Fatma Ana eli otunda yüksek oranda östrojen hormonu bulunuyor ve bu, hamile kalmayı kolaylaştırıyor.
  • Kan akışını hızlandırıyor.
  • Sperm miktarını ve kalitesini artırıyor.
  • Spermlerin yumurtalıklara yerleşme hızını artırıyor.
  • Düzenli tüketildiği takdirde idrar kaçırma problemi için fayda sağlıyor.
  • Antimikrobiyal özelliği ve içerisinde bulunan antioksidan sayesinde siğil gibi cilt yaralarını tedavi ediyor.
  • Meryem Ana otu doğumdan önce içilirse rahim ağzını genişleterek bebeğin doğumunu kolaylaştırıyor.
  • Doğum sancılarını azaltıyor.

Meryem Ana Otu Nasıl Kullanılır?

Meryem Ana Otu Hamile Kalmak İçin Nasıl Kullanılır?

Meryem Ana otu nasıl hazırlanır?: Öncelikle bu tavsiyelerin Meryem Ana otu kullananlardan geldiğini söyleyelim. Fatma Ana otunu cam sürahide 1 gün bekletmeli, eşinle birlikte sabah ve akşamları içmelisiniz. Özellikle senin, ovulasyon döneminden 1-2 gün önce tüketmen önemli. Yani, uygulamaya geçmeden önce yumurtlama döngünü takip etmelisin.

BENZER  Ejder Meyvesi “Pitaya’nın” Faydaları Nelerdir?

Bir diğer şart da Meryem Ana otunu bir beze sarıp üzerinde taşımak. Bunun gebe kalmayı kolaylaştırdığına inanılıyor. Otu, üzerinde taşıman gereken süreye dair kesin bir bilgi yok. Ancak Meryem otunu taşımaya başladıktan sonra hiç çıkarmaman gerekiyor. Eşinle cinsel ilişkide bulunduğun zamanlarda dahi üzerinde bulunmalı.

Meryem Ana otu ile hamile kalanlar bu yöntemlerin işe yaradığını iddia etseler de olumsuz sonuç alan da pek çok insan var. Tüm bunların bilimsel bir gerçekliği olmadığını unutma. Fatma Ana eli otunun açılmış halini aşağıda görebilirsin.

Meryem Ana otu doğumda nasıl kullanılır?

Fatma Ana eli otu ne zaman suya konur?: Amacın kolay bir doğum yapmak ise sancıların başladığında Meryem Ana otunu suya koyman ve bitki açıldığında bundan birkaç yudum içmen gerekiyor. Söylenene göre ot açıldıkça anne adayının rahmi de açılıyormuş, böylelikle daha rahat bir doğum yapabiliyorsun.

Ayrıca doğumuna yardımcı olan kişinin “El benim değil; Fatma Ana’nın eli.” diyerek sırtını ovmasının da şifa verdiğine inanılıyor. Doğum bitince rahmin kendisini toplaması için otun da sudan çıkarılması gerekiyor.

Meryem Ana Otu Nerede Satılır?

Fatma Ana otu, Arabistan topraklarında bulunuyor. Hac ya da Umre’den gelenlerin sıklıkla yanlarında getirdikleri bir bitki. Ülkemizde de Mısır Çarşısı ya da aktarlarda bulabilir, hepsiburada ve gittigidiyor gibi e-ticaret sitelerinden tedarik edebilirsin.

Ayrıca Meryem otu tek kullanımlık olmadığı için daha önce kullanıp hamile kalan bir tanıdığın varsa ondan da alabilirsin.

Yorum yap