İyi Gelen Şeyler

Nikotin Bağımlılığına Son Vermede Kullanacağınız En Sağlıklı Alternatif

Sağlıklı bir ömür devamı için bedeninize dikkat etmeniz gerekmektedir ve bu bir altın kuraldır. Sağlık bizlere bahşedilmiş en değerli hazine iken neden onları günlük olayların akışına kapılarak heba ederiz ki? Günlük hayatın getirmiş olduğu stres ve yorgunluk bireyleri gün geçtikçe bunaltmakta ve bu süreci deşarj olabilmek adına farklı maddeler deneyerek atlatmaya çalışmaktadırlar.

Deşarj olunacak farklı maddelerden bir tanesi de ne yazık ki sigara olmaktadır. Sigara toplumun büyük bir kesimi tarafından kullanılan bir maddedir. Vermiş olduğu zararlar ise küçük bir çocuk tarafından dahi bilinmekte ve paket üzerlerinde bile yazmasına rağmen bir takım fizyolojik yahut psikolojik nedenlerden ötürü kullanımından bir türlü vazgeçilememektedir.

Sigaranın içerisinden birden çok zararlı madde bulunmaktadır. Bu zararlı maddelerden bazıları ise; nikotin, karbon monoksit ve azottur. Nikotin ise bu zararlı maddelerin en üst sırasında yer almaktadır. Tıpkı eroin gibi vücuda bağımlılık yapan nikotin, bu ihtiyaç giderilmediği zamanlarda ani krizlere bile neden olabilmektedir. Bedeninize bunu yapmak yerine ondan hem de oldukça kolay bir alternatif ile kurtulabileceğinizi biliyor muydunuz? Evet, bu mucizevî alternatif ile sigara bağımlılığı ve beraberinde gelen sorunlar artık kâbusunuz olmaktan çıkıyor. Şimdi bu ürünü hep birlikte biraz daha yakından tanıyalım.

Aromalı Lezzetlerin Gücü Adına

Aromalı lezzet diyerek söze neden başladığımızı yazımızın devamında daha rahat idrak edebileceksiniz. Şimdi sizlere kısaca elektronik sigaradan bahsedelim. Sigaranın bedeninizi esir alıp onun üzerinde yaratmış olduğu bağımlılık hissine son vererek yine bedeninizde oluşmasına meydan verdiği hastalıklar ve belki de sizi yatağa mahkûm edip ömrünüzü olabildiğince zor geçirmenize neden olacak durumların önüne geçen elektronik sigara 3 aksamdan oluşmaktadır.

BENZER  Selülite İyi Gelen 15 Yiyecek

Elektronik sigarayı oluşturan aksamlar ise kartuş, pil ve atomizerdir. Söze pilden başlamak en uygunu olacaktır. Pil elektronik sigaranın ısınarak çalışmasını sağlamakta ve sizi bu bağımlıktan kurtarmaktadır. Kartuş ise elektronik sigaranın tankıdır, yani içerisinde yer alan sıvı ile elektronik sigarayı çalıştırmaktadır. Atomizer ise kartuşun içerisinden almış olduğu sıvıyı buharlaştırmaya yarayan mekanizmadır. Kartuşun içinde yer alan sıvıyı likit adı verilmektedir.

Birbirinden farklı lezzet ve çeşitlilikte donatılmış olan likitler sizlere sigara bırakma sürecinde son derece yardımcı olacak bir destekleyicidir. Şimdi sizlerin sigara bırakma sürecinizin daha kolay geçmesi adına sigara ile elektronik sigara arasında ki farklılıklara değinelim.

Elektronik Sigara ile Sigara Arasındaki Farklar

Sigara bağımlılığınıza son vermenizde en büyük destekçiniz olan elektronik sigara sigaradan oldukça farklıdır. Şimdi ise gelin bu farkları birlikte keşfedelim.

Sigara içerisinde birden çok zararlı madde bulunmaktadır. Elektronik sigarada ise sigaranın aksine zararlı maddeler yerine meyve ve daha birçok çeşitlilikte olan aromalı sıvılar bulunmaktadır.

Sigarada ateş, nargilede köz olmasına elektronik sigara da herhangi risk bulunmamaktadır. Dolayısı ile bu durumda da yangın çıkarma riski sıfır olmaktadır.

Bir başka faydası ise sigaraya her gün belki de günde iki defa para ödemek yerine elektronik sigaraya bir defa para ödeyeceksiniz. Buda yanınıza kar kalan paralar ile sevdiklerinizi ve kendinizi mutlu edebileceğiniz anlamına gelmektedir. Sizlerde sağlığınızı koruyabilmek adına bu bağımlılığa son vererek kendiniz için bir iyilik yapabilirsiniz. Sevdikleriniz ile sağlık içinde geçireceğiniz nice günler dileriz.

Yorum yap