İyi Gelen Şeyler

Normal ve Kuru Ciltler İçin Yüz Temizleyicisi Nasıl Yapılır?

Kozmetik ürün fiyatlarında olan hızlı artış, bayanların hazır olarak aldıkları yüz temizleyicilerini kullanmak yerine kendi yüz temizleyicilerini yapmalarına neden olmuş durumda. Normal ve kuru ciltler için yüz temizleyicisi nasıl yapılır hakkında bilgi vererek kendi yüz temizleme karışımını hazırlayacak olanlara yardımcı olmaya çalışacağız.

Normal ve ya kuru bir deri şekliniz var ise şimdi sizlere sunacağımız yüz temizleyici kozmetik ürünlere para vermek yerine evde yapabileceğiniz özelliktedir. Bu temizleyici günlük tüketim için çok müsaittir ve ihtiva ettiği gül suyu ve lavanta yardımıyla teninizin hassas bir halde nemli hale getirilmesine destek olur ve cildiniz için gerekli olan bakımı yapar. Bu natürel temizleyiciyi duyarlı tene haiz olan kişilerde hiç şüpheye düşmeden kullanabilir. Yapımı bir hayli sıradan olan bu temizleyicinin materyalleri de rahatça bulabileceğiniz cinstendir. Gereksiniminiz olan malzemeler yarım su bardağı gül suyu, aynı oranda gliserin ve 3 damla civarında lavanta yağıdır. Bu malzemeleri temin ettiyseniz normal ve kuru ciltler için yüz temizleyicisi yapımına başlayabilirsiniz.

Şayet belirtmiş olduğumuz malzemeleri temin ettiyseniz makalemizin devamında lavanta ve gül suyu tüketilerek natürel yüz temizleyicisi yapmak için hangi adımları izlemeniz gerektiği hususunda bilgi alabilirsiniz. İlgili yüz temizleyicisini hazırlarken farklı yöntemler deneyenler, deneyimlerini bizlerle paylaşabilirler.

Malzeme listesinde yer alan Gül suyunu ve gliserini yavaş bir şekilde minik bir kaba dökün. Karışımın yer aldığı Kabı kısık aleve yerleştirin. Küçük bir kaşık sayesinde bileşiği adamakıllı harmanlayın ve ateşi de orta dereceye yükseltin. Karıştırma fonksiyonuna kabarcıklar meydana gelen kadar sürdürün ve arkasından bileşiği ateşten alın.

Karışımınız ılıklaşıncaya kadar bekleyin ve ambiyans almayan bir şişe alıp bileşiği içerisine boşaltın. Oda sıcaklığında 2 saat civarında beklemeye alın ve adamakıllı soğuyunca içine lavanta yağını katıp hafifçe Karışımı tüketilebilir duruma getirmek adına daha önceden kullanmış olduğunuz bir kozmetik ürün şişesini iyice temizledikten sonra kullanabilirsiniz. Sadece bunu yaparken şişenin adamakıllı temiz ve kuru olduğuna emin olun. Karışım içerisine normal suyun dahil olması karışımın bir süre sonra bozulmasına neden olabilir.

BENZER  Cilt Bakım Rutininizde Mutlaka Uygulamanız Gereken Pratik Öneriler

Kullandığınız şişeyi adamakıllı kontrol edin. Bilhassa da kapak bölümüne bakın. Ambiyans geçirmesine sebep olacak her hangi bir deformasyon söz konusu ise şişeyi tüketmeyin. Saklama kabı içerisine hava girecek olursa karışım bir süre sonra bozulup kullanılmaz hale gelecektir.

Hazır hale getirdiğiniz yüz temizleyicisini şişeye aktardıktan sonrasında buzdolabında saklayabilirsiniz. Mamulün tüketim zamanı ortalama olarak 45 gündür. 45 gün geçtikten sonra hala elinizde yüz temizleyici karışım yer alıyorsa bunu kullanmayıp dökmenizde fayda var.

Her olasılığa karşı kullanmadan evvel hekiminize danışın. Çünkü bilhassa duyarlı deriler karışımın içerisinde yer edinen herhangi bir bileşene karşı alerjik tepki göstererek kızarabilir yahut kabarabilir. Bu yüzden ne olursa olsun tüm alternatif tıp ürünlerini doktor gözetiminde kullanmanızda fayda var. Bunu göz ardı edecek olursanız ciddi sağlık sorunları ile mücadele etmek zorunda kalabilirsiniz.

Yorum yap