Organik Makyaj Malzemeleri Nelerdir?

Organik makyaj ürünleri kullananlar ciltlerindeki makyaj malzemeleri nedeniyle ortaya çıkan olumsuz etkilerin ortadan kalktığını belirtiyor. En iyi organik makyaj malzemeleri markası arasında yer alan firmalar da bu sayede satışlarını ciddi anlamda arttırıyor.

Birçok firma üretmiş olduğu ürünlerin organik olduğunu iddia etse de sizler organik sertifikalı makyaj markaları üzerinde araştırma yapmadan söylenenlere inanmayın. Bu alanda sertifikası olan markaları tercih edin.

Ben organik fondöten kullananlar arasında yer alan bir kişiyim. Düne kadar kullandığım fondötenler cildimin nefes almasını engelliyordu ve ciddi cilt problemleri yaşıyordum. Organik fondöten kullanmaya başlayınca sorunlarımın büyük bölümünün ortadan kalktığını söyleyebilirim. Bu yüzden sizlere de organik makyaj seti alıp kullanmanızı tavsiye ediyorum.

Organik makyaj malzemesi fiyatları diğerlerine göre daha yüksektir. Bu yüzden birçok bayan bu malzemeleri temin etmekte zorlanmaktadır. Bunu bildiğimiz için sizlere evde organik makyaj ürünü nasıl yapabileceğiniz hakkında da bilgi vermeye çalışacağız.

Organik makyaj malzemeleri nelerdir?

Yaşam alanlarımızda yer alan kimyasal maddeler bile cildimizle gün içerisinde temas ederek ciddi cilt problemleri yaşamamıza neden oluyor. Bunun yanında kullandığımız kimyasal içeriğe sahip makyaj malzemeleri, cildimizin daha da zarar görmesine sebep oluyor.

İnsanların bunun farkına varıp doğal ürünlere yönelmesi hızla artınca birçok kozmetik firması doğal makyaj malzemesi üretmeye başladı. Hatta sadece doğal maddeleri içerisinde bulunduran ürün üretimi yapıp satışa sunan yeni firmalar da kuruldu.

Bunların içerisinde saç bakım ürününden tutun da cilt bakım ürünlerine kadar birçok ürün bulunmaktadır. Artık bize zarar evren kimyasal maddeleri kullanmak yerine bu doğal ürünleri kullanıp hem güzelleşebilir hem de cilt sağlığımızı koruyabiliriz.

Doğal makyaj malzemeleri içerisinde ağır sentetik maddeler barındırmadığı için hassas cildi olan kişilere uygundur. Özellikle makyaj malzemelerinden dolayı cildinde alerjik tepkimeler oluşan kişiler artık bu tarz ürünler sayesinde rahat bir şekilde makyaj yapabilmektedir.

Organik makyaj malzemelerinin üretimi diğerlerine göre daha zordur. Bu yüzden fiyatlarının kısmen yüksek olması sizi dara düşürebilir. Bunu bildiğimiz için sizlere doğal makyaj malzemeleri ve özellikleri hakkında bilgi vererek bunları ev ortamında yapıp kullanmanızı hedefliyoruz.

Aloe vera yağı: bu yağ, cildi aşırı derecede kuru olan kişilerde cildi nemlendirmek için kullanılır. Ayrıca içeriğinde yer alan maddeler sayesinde cilt üzerinde yer alan lekeleri giderir. Güneş yanığı kaynaklı olan cilt lekelerinden aloe vera yağı sayesinde kurtulabilirsiniz. Ayrıca cildinizin nemlenerek hayat bulmasını da sağlamanız mümkündür.

Su yosunu özü: bu doğal ürün de aynı aloe verada olduğu gibi cildi nemlendirmek için kullanılmaktadır. Ayrıca yaptığınız makyajı yoğun hale getirmek ve uzun süre bozulmadan kalmasını sağlamak adına da su yosunu özünü kullanabilirsiniz. Su yosunu özünün iodin bakımından zengin olduğu da bilinmektedir.

Hanımeli yağı: makyaj sonrasında sürülmesi cildin daha iyi bir şekilde temizlenmesi sağlar. Hoş kukuya sahip olan hanımeli yağı ayrıca evde yapılan doğal cilt kremlerine koku vermek adına da kullanılabilir. Sahip olduğu bu hoş koku çevrenizdeki kişilerin de bundan etkilenmesini sağlayacaktır.

Annatto: koyu kahverengine sahip olan annatto, ruj ve göz kalemi yapımında kullanılır. Annatto, tropikal iklime has bir ağaç türündür. Bu yüzden ülkemizde satışı yapılan annatto, ithal ürünler arasında yer alır. Fiyatı size yüksek gelirse diğer ürünlere yönelmenizi tavsiye ederiz.

Balmumu: bu doğal ürün genellikle evde yapılan doğal makyaj malzemelerine kıvam kazandırmak adına kullanılır. Ayrıca cilt üstünde yer alan lekeleri yok etmek adına da çeşitli ürünlerle karıştırılarak kullanılabilir.

Kestane özü: cildinizin üstünde kızarıklıklar varsa bunları yok etmek için kestane özü kullanabilirsiniz. Kendine has kahverengi yapısıyla cilde renk vermek adına kullanılması da mümkündür. Bunun yanı sıra kestane özü kullanılarak yapılan kremler ağrı kesici özelliğine de sahiptir.

Sizlere maddeler halinde verdiğimiz bu ürünlerin tamamı doğal makyaj malzemesi yapımında en çok kullanılan ürünlerdir. Tabi ki kullanılan ürünler bunlarla sınırlı değildir. Daha çok sayıda ürün makyaj malzemesi yapımında kullanılır.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here