İyi Gelen Şeyler

Parlak Bir Cilt İçin Doğal Maske

Cildimiz zaman içerisinde dış etkiler nedeniyle parlaklığını yitirip mat bir görünüme kavuşabilir. Bu tip durumlarda cildi parlatmak için geliştirilmiş olan kozmetik ürünler imdadınıza koşar ancak kozmetik ürünler içerisinde yer alan kimyasal maddeler bir süre sonra cildinizin ciddi derecede yıpranmasına neden olur. Doğal maskeler sayesinde hiçbir olumsuz etkiye maruz kalmadan cildi parlatmak mümkün olduğundan dolayı sizlere parlak bir cilt için doğal maske nasıl yapılır hakkında bilgi vereceğiz.

Toplumsal yaşamda en fazla göz önünde olan ve sıhhatli bir insanoğlunun en iyi göstergelerinden birisi olan yüzde ışıldayan bir deri için tüketilebilecek birtakım kozmetik mahsul mevcuttur. Bizler size kimyevi ihtiva eden kozmetikler dışında hanede hazırlayabileceğiniz organik bir maske ile nasıl parlayan bir cilt kazanabileceğinizi anlatacağız. Suratınızda parlayan bir tene kavuşmak için fiyatı yüksek losyonlara, estetik merkezinde terapilere para harcamadan hesaplı ve natürel bir maske ile aynı tesiri yakalamanız olasıdır. Evde doğal maske nasıl yapılır hususunda en ufacık bir fikriniz yoksa sayfamızdan bu konu hakkında yeterli düzeyde bilgi alabilirsiniz.

Organik yüz maskesi için ilk olarak nebatları kaynatmanız ihtiyaç duyuluyor. Normal deri türü için bir tutam lavanta veya kuşdili, yağlı deriler için kekik yahut nane ve kuru deriler için papatya yahut limon kabuğu tüketebilirsiniz. Deri şekline göre seçeceğiniz bu nebatlardan bir parça alarak kısık alevde haşlayın.

Su kaynadıktan sonrasında başınızın üzerine havlu alarak buğu terapisini uygulayabilirsiniz. Nebatları kaynattığınız tencereden çıkan buhara yüz bölgenizi tutun ve havluyla başınızı örterek buharın teninize adamakıllı işlediğinden emin olun. Bu muamele derinizin derinlemesine yıkanmasına ve nemli hale getirilmesine yarayacaktır. Buğu terapisi için 15 dakika kafi olacaktır.

Buğu terapisinden sonrasında yüzünüzdeki solgun cilt gözeneklerinden kurtulmak için tekrar nebatlardan organik bir alaşım hazırlayabilirsiniz. Ağartma maskesi için 2 çorba kaşığı badem tozu, 1 çorba kaşığı limon suyu ve 1 çorba kaşığı balı macun yoğunluğuna ulaşıncaya değin adamakıllı harmanlayın. Daha sonrasında bu macunu yüz bölgenize dairesel hareketlerle adamakıllı yedirin ve 5 dakika bekledikten sonrasında serin suyla temizleyin.

BENZER  Cilt Nasıl Beyazlaşır?

Cansız cilt hücrelerini temizledikten sonrasında teninizi yenileyip canlandıracak bir çehre maskesine gereksinim duyacaksınız. Bunun için bir tek salatalık tüketebilirsiniz. Salatalıkları dilimledikten sonrasında yüz bölgenize dağıtın ve 10 dakika civarında beklemeye alın. Sonrasında yüz bölgenizi serin suyla sudan geçirin ve havluyla kurutun.

En son sürekli olarak tükettiğiniz nemlendirme özelliği olan losyonu tüketebilirsiniz. Losyonu yüz bölgenize dairesel hareketlerle masaj yaparak yedirmelisiniz. Bu masaj hareketleri kan dolaşımını çoğaltacaktır. Bu sayede cildinizi fazla kan gidecek ve cildiniz daha güzel bir görünüme kavuşacaktır.

Şayet makyaj yapacaksanız ışıldayan renkli rujlar ve dudak parlatıcıları derinizin ışıltısını ön plana çıkarmaya destek olacaktır. Anlayacağınız üzere yapacağınız makyaj güzelliğinize güzellik katacaktır. Bu nedenden dolayı size uygun olan makyajı seçmenizde fayda var.

Yorum yap