İyi Gelen Şeyler

Saç Simülasyonu Ağrılı Bir İşlem Midir?

En sık sorulan sorulardan birisidir. Saç Simülasyonu Can Yakar mı?

Her türlü işlemde ağrı eşiği kişiden kişiye elbette değişiklik gösterir. Saç simülasyonu işleminden önce saç derisi lokal anestezik kremlerle biraz uyuşturulur. Tabii bu işlem scalp derisinin inceliğine göre bir miktar ağrı hissedilebilir.

Tüm kullanılan pigmentler Dünya Sağlık Örgütünce onaylı ve kullanımı çok güvenli olmalıdır. Cilt yüzeyinde kimyasal ve mekaniksel uyaranlar ile dışarıdan bazı müdahaleler yapıldığında ister istemez vücudumuz doğal olarak tepki gösterir, acı ve inflamasyona karşı hassasiyet oluşturur..

Ağrı sürecinde en önemli anahtar faktör RTPV1 kanalıdır. Organizmalar dışarıdan gelen uyaranlar olduğunda, nöronların içerisine yerleşmiş olan RPTV1 kanalı Merkezi Sistem tarafından ağrı olarak algılanan sinyaller alırlar.

Uygulama sırasında ağrı değil, daha çok rahatsızlık verici bir hassasiyet oluşur.

Saç simülasyonu tekniği bu nedenle ağrı zincirini uyarır ve harekete geçirir. Böylece organizma içerisindeki inflamasyonda harekete geçmiş olur. Bizler acıya farklı şekillerde reaksiyon gösterdiğimiz için uygulama sırasında duyulan ağrı kişiye göre değişiklilik gösterir. Uygulama süresi boyunca uygulama yapılacak alana ağrı azaltıcı krem uygulanabilmektedir.

Bildiğiniz gibi ağrı eşiği kişiden kişiye değişmektedir. Saç simulasyonu işlemi öncesinde bu işi için özel üretilmiş lokal anestezik kremlerle kafa derisinin uyuşturulması sağlanır. Fakat kişinin scalp derisinin hassasiyetine göre bir miktar ağrı hissedebilir

BENZER  Nar Sabunu Nedir? Nar Sabunu Nasıl Kullanılır?

Yorum yap