İyi Gelen Şeyler

Selülite İyi Gelen Şeyler

Selülit özellikle yaz mevsimi geldiği zaman bikinileri ile kumsallarda yer almak isteyen bayanların en büyük sorunlarından birisidir. Aşırı derecede selüliti olan bayanlar vücutlarını serileme konusunda sıkıntılar çektiklerinden dolayı selülite iyi gelen yiyecekler hakkında sizleri aydınlatacağız. Selülite iyi gelen şeyler sayesinde başınızın belası olan selülitlerden kurtulacağınız inancındayız.

Selülit, şu demek oluyor ki deri aşağısındaki yamru toparlak yağ birikintileri, tez zamanda her hanımda ortaya çıkmakta ve bu dediğimiz yalnız öylesine bir faraziye değil. Ilmi emek harcamalar ve istatistikler on hanımdan dokuzunda selülit bulunduğunu söylüyor. Bizler her ne miktarda kiloları suçlamaya eğilimli olsak da aslına bakarsak selülitin temel sorumlusu genlerimiz olarak kabul ediliyor. Genlerin peşinden bedenimizdeki toksinler ve hormonlar da selülit meydana gelişini tetikleyen öteki etmenler.

İşte bu faktörlerden ötürü hekimler, bünyede bir defa selülit ortaya çıktığında bu çukurlu, turunçgil sert tabakası diye tanımlanan ve hiç hoşumuza gitmeyen görüntüyü sıfırlamanın bir çözümü olmadığını anlatıyorlar. Selüliti ortadan kaldırmaya uğraşmaktansa, görüntünün kötüleşmesini ve bünyede selülitin çoğalmasını önlemeye emek harcamak daha da mantıklı görünüyor. Ek olarak bunun için fiyatı yüksek kozmetikler, ameliyatsal müdahaleler değil, sıhhatli yeme içme en iyi şifa olarak gösteriliyor. Selülite şifa olan yemeklerin selülit meydana gelişini yavaşlattığı ve deriyi sıkılaştırarak selülitli görünüşü hafifletebileceği görülmüştür. Şimdi selülite iyi vardığı tanınan yemekleri ve dengeli beslenme alışmışlıklarını yakından inceleyelim.

Selülit Hasmı Besinler

Brokoli: Gıda oranlarına bakıldığında aleni bozuculuk birtakım sebzeyi arka tarafta bakan brokoli hem sıhhat bununla beraber estetik bakımından destek olucu birtakım vitamin ve mineral barındırır. Bununla birlikte öteki yemekleri gölgede bırakan temel yapısı ise ihtiva ettiği alfa lipoik asittir. Alfa lipoik kollajen liflerinin sert hale gelmesini önüne geçer. Bu da selüliti önüne geçmek şahsına mühim bir adımdır bu sebeple tene diriliğini veren kollajen lifleri sert hale geldikçe, cilt aşağısında selülit görünüşüne sebep olurlar. Haftada 3-4 defa kaynatılmış brokoli yemeniz esenlik ve estetik yönünden faydalı meydana gelecektir.

BENZER  Gribe İyi Gelen Yiyecekler

Domates: Domatese İşlek al rengini veren ve bilhassa hanımefendiler için olağanüstü bir antioksidan olarak önde gelen likopen materyali kan dolaşımını canlandırmaya da yardımcıdır. (Likopen ihtiva eden öteki meyveler karpuz, kayısı ve pembe greyfurt da tekrar hem sıhhat hem estetik tarafından yeme içme listesine ilave edebilir.) Ek olarak C ve E vitaminleri yönünden da bitirecek aşama varlıklı olan domates, bütün bu muhteviyatıyla derinin sıkılığını korumasına ve kolajen imalatına yardımcı olur.

Elma şırası sirkesi: Şayet süratli bir gövde detoksu inşa arzu ediyorsanız yemeklerinize elma şırası sirkesi eklemeye başlayabilirsiniz. Bağırsaklardaki sakıncalı bakterilerin yıkanmasına destek olan bu sirke hem de karın ve kalça kesmindeki su tutulmasına da iyi gelecektir. Tüm bu pozitif yönde etkisinde bırakır normal olarak selülitli görünümün az hale gelmesi manasına da varır.

Kişniş: Maydanozu çağrıştıran ve maydanozdan daha fazla keskin bir keyfi ve kokusu olan kişniş, salatalarınıza ilave edebileceğiniz leziz bir nebattır. Kişnişin selülite aksi tavsiye edilen bir yemek olmasının anne sebebine ulaşınca evvela bedendeki yağ hücrelerine değinmemiz icap eder. Yağ gözeneklerinin yayılmasının sebebi bedendeki toksinler ve ağır metallerdir. Kişniş bu zararı olan materyalleri bir potada birleştirip bedenden atılmalarını mümkün kılar. Ne miktarda rejim yapmış olursanız inşa edin şayet bedeninizi toksinlerden
arındırmazsanız, yağ gözenekleri bünyede dağılmaya sürer.

Kuşkonmaz: Kuşkonmazın nefes kesecek apse önleyici nitelikleri bünyede gaz sebebiyle meydana gelen şişliği engeller. Ek olarak kalorisi düşük bir yemek olduğundan de gönül rahatlığıyla yenilebilir. Kan dolaşımını da canlandıran bu sebze selülitin birincil deposu olan toksinlerden bedeni temizlemeye yardımcıdır.

Muz: Muz mükemmel bir enerji deposudur ve ek olarak deriye iyi vardığı tanınan çinko benzeri mineraller ihtiva eder. Muzun ihtiva ettiği potasyum, kan akışını da süratlendirir ve anca selülite şifa olan besinler içinde yerini elde eder. Egzersize başlamadan evvel bir muz yiyebilir yahut sabah saatlerinde meyve salatanıza bir adet doğrayarak bu meyveden yararlanabilirsiniz.

BENZER  Güneş Yanığına Ne İyi Gelir?

Salatalık: Ne yaşta veya hangi ölçülerde olursanız olun, bedenin su tutması selülit meydana gelişini tetikleyebilir. Bu halde salatalık benzeri idrar yapmayı kolaylaştırıcı besinler hem fazlaca suyu atmanızı bununla birlikte bedenin toksinlerden arınmasını sağlayabilir. Kereviz, kuşkonmaz ve soğan da idrar yapmayı kolaylaştırıcı özelliğinden yararlanabileceğiniz öteki sebzelere misal verilebilir.

Sarımsak: Birtakım açıdan yararlı olan sarımsak bundan sonra yeme içme profesörü tarafınca natürel bir antibiyotik olarak kabul ediliyor. Kolesterolü düşüren ve muafiyet sistemini kuvvetlendiren sarımsak ek olarak kan dolaşımı üstündeki pozitif yönde tesiriyle bedenimizdeki birincil selülit kaynağını, kısaca sakıncalı materyalleri atmamıza da destek oluyor.

Su: Bedeninizin su tutması ve ödeme yol açması katiyen su içmenizle ilgili bir vaziyet değildir. Bağlı olarak imkansız su içmeyi dikkatsizlik etmemeli ve gün içerisinde minimum 8 fincan su tüketmelisiniz. Su hem bedendeki sakıncalı materyalleri atmanız için organik bir detoks usulüdür aynı zamanda teninizin sıhhati tarafınca mühimdir.

Tam tahıllar: Esmer pirinç, tam tahıllı makarna veya öteki tam tahıllı besinler uzun zaman tokluk veren enerji kaynaklarıdır. Bu sayede size selülit olarak geri dönecek şekerli, iyotlu, yağlı atıştırma gereksinimini önleyebilirler. Ek olarak antioksidan nitelikleri yardımıyla bedendeki zararı olan nesnelerin uzaklaştırılmasını mümkün kılar ve bu halde selülit harbinde mühim bir destek olarak öne çıkarlar.

Turunçgil, greyfurt ve limon benzeri bütün narenciye selülitle harpte destek olabilecek meyvelerdir. Bedenimizde biriken yağ gözenekleri, derinin kollajen lifleri diye tabir edilen şebeke katmanını zorlayarak derinin satıhına yaklaşır ve selülit görünüşü görülür. İşte narenciye, muhteviyatı bolca C vitamini ile kollajen liflerini kuvvetlendirir ve bu ağın yağ yüzünden çukurlaşmasını zor hale getirir. Ek olarak kan dolaşımını da iyileştirirler. Yalnızca şeker ve su bileşimi olan bu meyveleri şayet ağır bir yemeğin arkasından kullanırsanız, sindirimi yavaş hale getirip gaz yapabilirler ki bunun manası bünyede zararı olan nesnelerin artması ve selülit anlamına gelir.

BENZER  Yaz Nezlesine Ne İyi Gelir?

Yağlı balıklar: Peynir, sosis veya öteki benzeri şarküteri mamüllerinde tüketilen işlenmiş yağlar, selüliti önüne geçmek isteyen kişilerin mutlak suretle sakınması ihtiyaç duyulan yağlardır. Öte taraftan mesela somon balığı türündeki yağlı balıkların ihtiva ettiği iyi yağlar, bedenin yağı metabolize etmesini kolay hale getiren yağ asitleri ihtiva ederler. Selüliti meydana getiren yağlar da bu tatbike dahildir.

Yeşil çay: Metabolizmayı süratlendirdiği ve yağ emilimini önlediği mevcut olan yeşil çay ne zamandır forma girmek veya sıhhatini korunmak isteyen kişilerin favori sıvıgıdaları içinde. Şimdilerde yeşil çay selülitin yol açmış olduğu turunçgil sert tabakası görünüşüne şifa olan içeceklerden biri olarak kabul ediliyor. İçerdiği teobromin ve kafein materyalleri, bünyede depolanmış olan yağın çözülmesine destek oluyor.

Sıhhatli olduğu ve selülite iyi vardığı gösterilen yemekleri yemeye itina gösterirken iyot ve şekerden de yaklaşmamanız mühimdir. Şeker yağ gözeneklerinin geniş hale gelmesine iyot ise bedenin su tutmasına yol açar. Her 2 konum da selülitin meydana gelmesi yahut kötüleşmesi demektir. Ek olarak yağlı ya da bolca kalorili yemekleri yemeye devam ederseniz, bazen yukarıdaki listeden bir 2 sebze ya da meyve kullanmak beklediğiniz tesiri yaratamaz.

Lifli yemeklere, taze meyve sebzelere öğünlerinizde alan açın. Amade besinlerden, işlenmiş yemeklerden uzak durmaya uğraşın. Beslenmenize ve hayat tipinize önem vererek selülitli görünüşü az hale getirebilirsiniz bununla birlikte şimdilik selülit sorununu radikal çözmenin olası olmadığını aklınızdan çıkarmayın. Yararlı olmaktan bir hayli ücret kapanı olan bazı mahsul ve hizmetlere aksi temkinli olun.

Yorum yap