Simit Kilo Aldırır mı? 1 Simit Kaç Kaloridir?

Sokak ortasında satışı yapılan simit, kültürümüzle eşleşmiş olup özellikle iş hayatı içerisinde yer alan kişilerin vazgeçemediği kahvaltı menüsünde yer alır. Susam, un, yağ gibi kalori değeri yüksek ürünlerin bir araya gelmesiyle yapıldığı için ister istemez akıllara simit kilo aldırır mı sorusu gelmektedir. Sokak simidi kaç kalori gibi sorulara yanıt vererek simit tüketimi hakkında sizleri bilinçlendirmeye çalışacağız.

Susamlı Simidin Besin Değeri

Simit dediğin susamlı olur diyenlerdenseniz kesinlikle ilerde kilo problemi yaşabilirsiniz. 1 adet susamlı simidin besin değerleri hakkında bilgi alınca buna şaşıranlarınız olacaktır.

Karbonhidrat: 60.00 g
Protein: 5,0 g
Yağ: 6,6 g

Simit Kaç Kaloridir ve Kilo Aldırır mı?

Bir yandan zayıflamak bir yandan da simit yemeye devam ediyorsanız zayıflamanız mümkün değildir. Simit analiz edildiğince 1 simidin yaklaşık olarak 350 kalori olduğu tespit edilmiştir. Kalori değerinin yüksek olmasından dolayı sürekli olarak simit tüketilmesi kişinin kilo almasına neden olur.

Sokak simitleri pastane simitlerine oranla daha düşük kalori değerine sahiptir. 1 sokak simidi 300 kaloriyle 1 pastane simidi yaklaşık olarak 450 kaloridir. Bunlar 1 simidin 100 gram civarında olması düşünülerek hesaplanmış olan değerlerdir.

Simidin yüksek kalori değerlerine sahip olmasının en büyük nedeni üstünde yer alan susam tanelerdir. Susam yağ oranı yüksek bir besin türüdür ve kişinin hızlı bir şekilde kilo almasına neden olur.

Zayıflamak için diyet yapan ve bir türlü simitten vazgeçemeyen kişilerden birisiyseniz son zamanda üretimi hızla yayılan susamsız simidi tüketmeye çalışın. Bunun kalori değeri normal sokak simidinin yarısı kadardır. Her şeye rağmen yine yüksek kalorisi olsa da susamlı simide oranla düşük kaloriye sahip olduğu için aşırıya kaçmamak koşuluyla tüketilebilir.

Simide daha fazla lezzet katmak isteyen simit üreticileri bazı simit türlerinin içerisinde margarinde kullanıyor ve bu durum simidin kalorisinin daha da artmasına neden oluyor. Un, şeker, süt, tuz, yağ, maya, susam ve margarin bir araya gelince büyük bir lezzet coşkusu ortaya çıksa da kesinlikle beraberinde fazla kilolar da geliyor.

Simit kaç kaloridir sorusuna cevap bulduktan sonra eminiz ki diyette olan kişilerin birçoğu simit tüketmeye son verecek. Her şeye rağmen simit tüketmekten vazgeçemiyorsanız simit tükettiğiniz günler bir sonraki öğünde daha az kaloriye sahip şeyler tüketin. Bu sayede simit nedeniyle almış olduğunuz kaloriyi amorti edebilirsiniz. Ayrıca simit tüketirken yanında peynir tüketiyorsanız tüketmiş olduğunuz peynirin yağ oranının düşük olmasına da dikkat edin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here