İyi Gelen Şeyler

Sivilce İzlerine Bitkisel Çözüm

Ahmet Maranki ve Suna Dumankaya gibi birçok alternatif tıp dünyası uzmanının sivilce izlerini geçirme konusunda bitkisel çözümler vermesinden dolayı bu izler ile mücadele eden kişilere yardımcı olabilmek adına dünden bu güne paylaşılan sivilce izlerine bitkisel çözüm yöntemlerini sizlere aktaracağız.

Erişkinlik çağı başta olmak suretiyle deri şekline, yeme içme alışkanlıklarına, dış faktörlere ve deri bakımının düzenli bir şekilde yapılmamasıyla alakalı olarak meydana gelen akneler doğru iyileştirme yöntemi seçilmez ise arkalarında kalıcı izlerin oluşmasına neden olabilirler. Bu izler çoğu zaman toplumsal yaşamımızda en önde olan yüzümüzde husule geldiği için birtakım adem oğlu bu izlerden kurtulmanın yollarını aramaktadır. Psikolojinin de derinlemesine etkilenmesine neden olan sivilce izlerinden bitkisel yöntemler ile kurtulmak istiyorsanız birçok yönteme sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Akne izleri lazerli iyileştirme, kimyevi peeling gibi kozmetik müdahaleler ile kısa süre içerisinde iyileştirilebilmektedir. Bu iyileştirme yöntemlerinin ana prensibi izlerin bulunmuş olduğu derinin en üst tabakasının sıyrılarak derinin kendini yenilemesi ve akne lekelerinin yok edilmesidir. Yalnızca bu iyileştirme şekilleri ucuz işlemler değildir. Bütçeniz kısıtlıysa ve sivilce lekelenmelerinden kurtulmayı arzu ediyorsanız aşağıda yer edinen sivilce izlerine nebatsal derman reçetelerinden faydalanabilirsiniz. Amma velakin her şeye rağmen bu metotları kullanmaya başlamadan evvel herhangi bir alerjik tepkiye karşı veya deri tipinize bu reçetelerin müsait olup olmadığını öğrenmek adına bir dermatologdan destek almalısınız. Bu sayede bitkisel yöntemler sonucunda ortaya çıkabilecek olumsuz etkilerden kendinizi koruyabilirsiniz.

Akne izlerine nebatsal çözüm metotları akne lekelenmelerinin derinliğine, yayılmış olduğu kesime, deri şekline göre herkeste aynı derecede başarılı sonuçların elde edilmesini sağlayamayabilir. Böyle bir haldeyseniz profesyonel bir destek almanızda fayda var. Aksi takdirde uğraşlarınızın sonuçsuz kalmasına hazırlıklı olmalısınız.

Sandal ağacı ve gülsuyu ile yapacağınız macun akne izleri için en iyi organik çözümlerden bir tanesidir. Bu maskeyi sivilce izleri üstünde yahut yüzün tümünde gün aşırı yahut günlük olarak tüketebilirsiniz. Maske akne lekelenmelerinin zamanla görünümlerinin az hale gelmesini sağlamış olduğu gibi teninize ışıltı ve yumuşaklık kazandıracaktır. Bu sayede eskisine oranla daha güzel bir cilde sahip olabilirsiniz. Limon suyu ihtiva ettiği organik ağartıcılar ile derideki lekelenmelerin iyileştirilmesi için yeterlidir. Bir limonun suyunu akne lekelenmeleri üstüne sürün ve 10-15 dakika bekledikten sonrasında serin suyla yıkayın. Limon suyunun zararı ise deride kuruluk meydana getirmesidir. Bu metodu yaptıktan sonrasında kesinlikle bir nemlendirici tüketmelisiniz. Bu sayede kuruma kaynaklı problemleri engelleyebilirsiniz.

BENZER  Ceviz Sabunu Nedir? Ceviz Sabunu Nasıl Kullanılır?

Domates ve salatalık teninize hareketlilik kazandırmak ve akne izlerinin üstesinden gelebilmek için kullanabileceğiniz diğer organik mamullerdir. Domates ve salatalığı adamakıllı ezip karışmasını sağlayarak yüz bölgenize sürün. Domates natürel beyazlatıcı, salatalık ise antioksidan yapısı ile derinize ışıltı, akne lekelerinin görünüşünde azalma sağlayacaktır. Lavanta yağı deri lekelenmeleri ve sivilce izleri için en etken organik mamullerdendir. Lavanta yağının tertipli kullanımı zamanla akne lekelenmelerinin kaybolmasını mümkün kılar. Bu metot diğer akne izi iyileştirme metotlarına göre daha da kokuludur. Bir yumurta akını akne lekelenmelerinin yer aldığı yerlere sürün ve bir akşam beklemeye alın. Yumurta akı akne lekelenmelerini geçireceği gibi daha da ilerde meydana gelebilecek sivilce problemlerinin de önüne geçilmesini mümkün kılar. Sivilce izleri ve teninizin fazla yumuşak olması için bal tüketebilirsiniz. Yüz bölgenize ince bir katman halinde bal sürün ve 20 dakika beklemeye alın. Bu maskeyi haftada bir tekrar ederseniz akne izlerinin geçtiğine şahit olabilirsiniz.

Yukarıda saymış olduğumuz sivilce izlerini geçiren bitkisel yöntemler maalesef her kişide olumlu sonuçlar vermemektedir. Eğer uzun zamandan beri geçiremediğiniz sivilce izleri varsa bu izleri yok etmek adına alanında uzman bir doktor ile görüşmenizde fayda var. Ayrıca bu yöntemleri açık yarası olan kişilerin denememesi gerektiğini bilmenizi isteriz.

Yorum yap