İyi Gelen Şeyler

Siyah Noktalar Nasıl Çıkarılır Patlatma

Siyah noktalar nasıl temizlenir konusu özellikle yüz bölgesinde çıkan siyah noktaların dış görünüşü aşırı derecede olumsuz etkilemesinden dolayı merak ediliyor. Burundaki siyah noktalar nasıl yok edilir diyen kişi sayısı her geçen gün arttığı için birçok kozmetik firması sadece burunda yer alan siyah noktaları temizlemek adına burun bandı geliştirmiştir ancak burun dışında çıkan siyah noktalara müdahale edebilmek adına geliştirilmiş olan etkin bir yardımcı ürün bulunmamaktadır. Bu yüzden siyah nokta patlatma siyah noktaları olan kişilerin sıklıkla başvurmuşmuş olduğu yöntemlerden birisidir. Cildimiz aşırı derecede hassas olduğundan dolayı siyah noktalar patlatıldığı zaman cilt üzerinde yaralar oluşabilir ve bu durum kalıcı izlerin oluşmasına neden olabilir. Bu yüzden uzmanlar siyah noktaları patlatmak yerine farklı yöntemler ile siyah noktaları temizlemeyi tavsiye ediyor.

Siyah noktalar güzelliğinizin ciddi anlamda geri planda kalmasına neden oluyorsa sizlere siyah noktalar nasıl çıkarılır konusunda vermiş olduğumuz bilgileri dikkatli bir şekilde okuyun. Eminiz ki birçoğunuz sizlere vermiş olduğumuz siyah noktaları temizleme yöntemleri sayesinde bu siyah noktalardan kısa süre içerisinde kurtulacak. Tabi ki sadece siyah noktaları temizlemek yetmiyor. Ayrıca bu siyah noktaların tekrardan çıkmasını engellemek adına da çeşitli tedbirlerin alınması gerekmektedir.

Cilt üzerinde aşırı derecede ölü derinin birikmesi aşırı derecede fazla siyah noktaların çıkmasına enden olmaktadır. Ayrıca cildin aşırı derecede yağlı olması da siyah nokta oluşumunu etkilemektedir. Bu tip durumlarda cilt üzerinde yer alan ölü derinin cilt üzerinden uzaklaştırılması faydalı olmaktadır. Günümüzde cilt üzerinde yer alan ölü deriyi uzaklaştırıp canlı derinin ortaya çıkmasını sağlayan en etkili uygulama peeling uygulamasıdır. Bu uygulamayı cildinizi yaptırdıktan sonra ölü deri gider ve yerine daha canlı bir deri gelir. Ayrıca peeling uygulamasını yaptırmış olan kişiler bir süre sonra siyah noktaların kendiliğinden dahi yok olduğunu belirtmektedir. Sizlerdeki siyah noktalar ölü derinden dolayı ortaya çıkıyorsa kesinlikle peeling yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

BENZER  HbA1c Düşüklüğü Yüksekliği ve Normal Değerleri

Elbette cilt üzerinden yer alan siyah noktaların tamamı maalesef peeling gibi uygulamalar ile kaybolmaz. Bu tip durumlarda siyah noktaların sıkılması gerekebilir. Siyah noktaları sıkarken en çok dikkat edilmesi gerekilen şey hijyendir. Bu yüzden tırnaklarınızla siyah noktaları sıkmak yerine siyah noktaları sıkmak için geliştirilmiş olan metal aparatları kullanın. Ayrıca mikropların oluşumunu engellemek adına sürekli olarak sıkma işleminin hemen ardından sorunlu bölgeyi kolonyalı pamuk ile temizleyin. Bu hijyen durumlarına dikkat ettiğiniz müddetçe hiçbir sorun yaşamadan siyah noktaları temizleyebilirsiniz. Eğer siyah noktaları temizlemek için geliştirilmiş olan metal aparatları temin edemediyseniz tırnaklarınızla direkt olarak siyah noktaları sıkmak yerine eldiven takın. Eldivenler tırnaklarınızda bulunan mikropların cildinize geçmesini engelleyecektir. Bu siyah noktaları sıkma işlemleri sonrasında cildinizde yer alan siyah noktalardan kurtulabilirsiniz.

Siyah noktalar makalemizin başında da belirttiğimiz gibi cildin aşırı yağlı olmasından dolayı da ortaya çıkabilmektedir. Siyah noktalarınızı sıkıp çıkardıysanız ve cildiniz aşırı derecede yağlıysa mutlaka siyah nokta oluşumunu engellemek adına cildinizin yağ dengesini sağlayacak nitelikte olan cilt kremlerini kullanın. Bu tarz kozmetik ürünler cildin yağ dengesini sağladığı için siyah nokta oluşumunun da büyük oranda önüne geçecektir. Siyah noktalardan bireysel çabalarınız ile kurtulamayacak olursanız güzellik salonlarında siyah noktaları temizleyen personeller bulunmaktadır. Belirli bir ücret karşılığında siyah noktalarınızdan kurtulabilirsiniz. Güzellik salonu seçiminde her şeyde olduğu gibi hijyene dikkat edilmelidir. Hijyenin olmadığı ortamlarda sıkma işlemi gerçekleştirilecek olursa ciddi sağlık problemleri yaşayabilirsiniz. Bu yüzden masum gibi görünen siyah noktalardan kurtulurken kesinlikle dikkatli olmanızda fayda var.

Yorum yap