İyi Gelen Şeyler

Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Yumurta Akı Yüz Maskesi Nasıl Yapılır?

Siyah noktalardan kurtulmak, pek çok insanın muzdarip olduğu bir cilt sorunudur. Siyah noktalar, gözenekler tıkandığında oluşan kapalı komedonlardır. Pek çok cilt bakım ürünü, ilaç, krem ve serum arasında doğal maskeler yapmak her zaman benim favorim olmuştur. Siyah noktalar neden oluşur, nasıl tedavi edilir, yumurta akının cilde faydaları nelerdir ve siyah noktalardan kurtulmak için yumurta akı yüz maskesi nasıl yapılır merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

Siyah noktalar inatçı bir sivilce şeklidir. Siyah noktaları cildinizden çıkarma ve ten renginizi kontrol etme zamanı. Tıkanmış gözeneklerden nasıl kurtulacağınızı ve siyah noktaları doğru şekilde nasıl ortadan kaldıracağınızı öğreteceğiz. Siyah noktalar ciltte küçük siyah noktalar olarak görünür.

Siyah noktalar, burnunuzda, çenenizde, kulaklarınızın iç kısmında veya göğsünüzde olabilecek küçük koyu lekelerdir. Nerede çıkacakları konusunda gerçekten seçici değiller.

Siyah noktalar, gözeneklerinize kir girmiş gibi görünüyor ve çok inatçılar. Aslında gözeneklerinizin içindeki kir değil, aşırı yağ, bakteri ve ölü deri hücrelerinin birikmesidir.

Siyah noktalar ve beyaz noktalar çok benzer. İkisi de tıkalı gözeneklerle başlar. Tıkanmış gözenek kapanırsa ve rengi beyazsa, bu bir beyaz noktadır. Tıkanmış gözenek açık kalırsa ve tüm oksitlenmeye maruz kalırsa, kahverengiye veya siyaha döner ve siyah nokta ile sonuçlanır.

Biliyoruz. Siyah noktaları gördükten sonra, onların hemen yok olmasını istersiniz. Ne yazık ki, hızlı çözümlerden bazıları cildinizde göz korkutucu sonuçlara yol açabilir ve daha da fazla kötüleşmeye neden olabilir.

İlginizi çekebilecek içerik: Madeleb Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Siyah noktalar gözenekleri tıkadığı için ciltte çirkin bir görüntüye neden olur ayrıca eğer tedavi edilmezlerse sivilce ve aknelerin oluşmasına sebep olabilir.

Birçok dermatolog için retinoidler, siyah noktaların giderilmesinde anahtar oyunculardır. Yaşlanma önleyici ürünlerde kullanılan retinoidleri duymuş olabilirsiniz. A vitamini türevi, cildinizin yüzeydeki eski hücreleri atmasına yardımcı olur ve yeni hücre büyümesini teşvik eder. Bu hızlı hücre yenilenme süreci ayrıca siyah noktaların ve sivilcelerin temizlenmesine yardımcı olur.

Cildin ölü hücreleri atmasına ve yenilerini hızla büyütmesine yardımcı olarak, ölü hücrelerin gözeneklerinizde tıkanması daha az olasıdır. Bu, yeni siyah noktaların oluşmasını önlemeye yardımcı olur. Topikal retinoidler de komedolitiktir yani mevcut siyah noktaların çıkarılması için gözeneklerin açılmasına yardımcı olurlar.

Siyah noktalar için, retinoidler ve benzoil peroksit kullanmanız gerekir. Birçok dermatolog, birlikte iyi çalıştıkları için bir retinoid yazdıklarında bir benzoil peroksit cilt bakım ürünü önerecektir.

BENZER  Aras Barlas ile Cilt Bakımı│ŞAMPUAN İLE BURUNDAKİ SİYAH NOKTALARDAN KURTUL !

Retinoidler ağır işlerin çoğunu yaparken, benzoil peroksit ürünleri, cildinizdeki fazla P. acnes bakterisini gidermeye yardımcı olarak siyah noktaları yok eder. Benzoil peroksit ürünleri, neredeyse temas halinde bu bakterileri öldürmeye başlar.

Benzoil peroksit ürünleri, siyah noktaların görünebileceği her yerde de kullanılabilir. Bu, yüzünüzü, göğsünüzü ve sırtınızı içerir. Benzoil peroksit ürünleri kullanmanın en uygun yollarından biri duş sırasında kullanmaktır. Benzoil peroksit giysilerinizi veya çarşaflarınızı ağartabileceğinden iyice durulamayı unutmayın.

Ayrıca cilt bakımı rutininize salisilik asit içeren bir ürün eklemeniz gerekebilir. Salisilik asit, vücudunuzun üst cilt katmanını kimyasal olarak soyarak tıkanmış gözenekleri önlemeye yardımcı olur.

Bazı salisilik asit ürünleri peeling olarak iki katına çıkar. Bu tür ürünlerin yağlı veya karma ciltler için haftada üç defaya kadar ve hassas ciltler için haftada bir kez kullanılması gerekir.

Kükürt, siyah nokta ve beyaz nokta gibi daha hafif akne formlarını tedavi etmek için denenmiş ve gerçek bir yöntemdir. Sülfürün antimikrobiyal özellikleri vardır yani sivilceye neden olan bakterileri öldürür. Ayrıca gözeneklerinizi tıkayabilecek fazla yağdan kurtulmanıza yardımcı olmak için cildinizin yüzeyini kurutur.

Zor durumda ve inatçı siyah noktalardan en kısa sürede kurtulmak için çaresizseniz, dermatoloğunuzu ziyaret etmeniz gerekebilir. Eğitimli dermatologlar, komedon çıkarıcı adı verilen uygun aracı kullanarak siyah noktaları güvenle temizleyebilir. Mikrodermabrazyon sırasında, doktor, tıkanmış gözenek içindeki maddeleri elektrikli süpürge gibi çıkarmak için kalem veya çubuk gibi görünen bu aleti kullanır.

Yumurtalar besin açısından doğal olarak zengindir ve çok sayıda sağlık yararı sunar özellikle yumurta akı güzelliğimizi geliştirmek için oldukça faydalıdır. Görünüşünüzü iyileştirmek için yumurta beyazı kullanmanın altı faydasını sizin için yazdık.

Yumurta akı, güzel bir cilt elde etmek ve saçı parlak ve parlak hale getirmek için on yıllardır kullanılmaktadır. Her zamankinden daha güzel görünmek için sert kimyasallar yerine protein ve albüminden zengin yumurta akı kullanmanın altı faydasını öğrenmek için okumaya devam edin.

Yumurta akı, yüzdeki tüyleri kaldırarak daha temiz görünen bir yüz elde etmede gerçekten etkilidir. Yüzünüzün her yerine yumurta akı sürmeniz ve göz ve ağız bölgesi için açılmış delikleri olan bir kağıt havluyla örtmeniz yeterlidir. Kağıt havlu üzerine başka bir yumurta akı tabakası sürün ve tamamen kurumasını bekleyin. İnce ve minik yüz kıllarının kurumuş kağıtla birlikte gelmesi için kağıdı çabucak çekin.

BENZER  Evde Profesyonel Cilt Bakımı || Süreç ve Sonuçlar

Yumurta akının sıkılaştırıcı özelliği cilt gözeneklerini sıkılaştırmaya yardımcı olur ve size genç bir görünüm kazandırır. Yüzünüzün her yerine yumurta akı ve taze limon suyu karışımı uygulayarak cildinizin gözeneklerini küçültün. On beş dakika beklettikten sonra ılık suyla yıkayın.

Yüzünüzün her yerine ince bir yumurta akı tabakası sürün, kurumasını bekleyin ve daha sonra iyi tonlanmış ve daha sıkı bir cilt deneyimi için cildi suyla yıkayın. Bu yöntem aynı zamanda göz altındaki şişkinliği azaltmak, erken yaşlanmayı, kırışıklık oluşumunu, ince çizgileri ve sarkık yüz kaslarını kontrol altına almak ve siyah noktalardan kurtulmak için de etkilidir.

Yüzünüzü suyla yıkayın ve ardından her yere ince bir yumurta akı tabakası uygulamadan önce hafifçe kurulayın. Kuruduktan sonra, cildinizi suyla durulayın. Böylece cildinizin yağ dengesi sağlanmış olur ve gözenekler temizlenir. 

Saç derinizin yağlılığını kontrol altına almak ve yağlı saçlardan kurtulmak için saç derinize yumurta bazlı saç maskesinin başka bir versiyonunu uygulayın. Bir yumurta akını biraz balla karıştırın, saç derisine uygulayın ve on dakika saç derisi üzerinde bırakın. Bu maskeyi çıkarmak ve farkı görmek için saçlarınızı şampuanla yıkayın.

Yumurta akı yağlı cildi kontrol etmeye yardımcı olur ve bu da sivilcelerin ve siyah noktaların oluşumunu önlemeye yardımcı olur. Ancak döküntüleri daha da şiddetlendirebileceği için akneli cilde yumurta beyazı sürülmemelidir. Ondan maksimum fayda sağlamak için yumurta akı uygulamadan önce sivilcenin kurumasını bekleyin.

Saç tellerinizin üzerine yumurta akı sürün ve yirmi dakika bekletin. Bu protein açısından zengin maddeden kurtulmak için saçı iyice durulayın ve şampuanlayın ve iyi durumda ve parlak saçlar elde etmek için doğal olarak kurumasını bekleyin.

Yumurta beyazı siyah nokta maskesini kullanmayı deneyenler, cildin inanılmaz faydalarını kanıtlıyor. Cildi sıkılaştırır, fazla yağı giderir ve geniş gözeneklerin küçülmesine yardımcı olur. Sivilceye yatkınsanız yumurta akı maskeleri sizin için mükemmeldir çünkü yumurtada lizozim vardır. Güçlü bir antibakteriyel enzim olarak lizozim, akne vulgarisin kontrolünde büyük umut vaat etmektedir. İşte evde temel aletler ve malzemelerle kolayca yapabileceğiniz basit bir yumurta akı maskesi…

BENZER  Sivilce İzlerini Giderme Yöntemleri

Soyulabilir maskeyi kullanmadan önce cildinizi temizlemek ve gözeneklerinizi açmak için hazırlamalısınız.

Bir yüz temizleme jeli ile yüzünüzü iyice temizleyin ve ılık suyla durulayın. Dikkatlice kurulayın. Temiz bir yüz havlusunu ılık suyla ıslatın. Fazla suyu sıkın ve on beş dakika yüzünüze koyun. Havluyu tekrar tekrar ılık suya batırarak sıcak tutun. Artık cildiniz temiz ve gözenekleriniz açık olduğuna göre, bu siyah noktaları çıkarmanın zamanı geldi.

Yumurta akını elde etmek için yumurtaları birer birer kırın. Sarısını beyazdan ayırmak için ellerinizi kullanın. Alternatif olarak, yumurtaları bir kasede kırabilir ve yumurta sarısını çıkarmak için boş bir su şişesi veya delikli kaşık kullanabilirsiniz. Tek tip, hafif ve sert bir kıvam elde edene kadar yumurta beyazlarını çırpın. Gözeneklerini sıkılaştırmak ve karışımın hoş kokmasını sağlamak için bir veya iki damla limon suyu ekleyin. İyice karıştırın. Geniş bir kozmetik fırça kullanarak, göz ve ağız bölgenizden kaçınarak cildinize bir yumurta akı tabakası uygulayın.

Yumurta akının birkaç saniye cildinize oturmasına izin verin. Yüzünüze bir kağıt havlu kapatın ve her seferinde bir parça bastırın. Yumurta akıyla kaplanmış cildin her santimini kaplamanız gerekir. Cildinize yapışmasını sağlamak için kağıt havlunun üzerine başka bir yumurta akı katmanı uygulayın. Başka bir kağıt havlu tabakası uygulamadan önce otuz saniye bekleyin. Yaklaşık beş kat kağıt havlu ve yumurta akı maskesi elde edene kadar bu işlemi tekrarlayın. Maskenin kurumasını bekleyin. Yüzünüzde ne kadar yumurta akı kullandığınıza bağlı olarak genellikle yaklaşık otuz dakika sürer. 

Çene hattından başlayarak maskeyi nazikçe soyarak çıkarın. Maskeyi yukarı doğru çekerek çıkarın. Biraz ağrı veya rahatsızlığa neden olabilir bu nedenle acele etmeyin ve maskeyi dikkatlice çıkarın. Gözeneklerinizi kapatmak için cildinizi soğuk suyla yıkayın.

Tahrişi azaltmak için hipoalerjenik kağıt mendil kullanın. Cildinizi tahriş edecek alkol ve koruyucular içerdiğinden mendil kullanmayın.

Yumurta ve süt ürünlerine alerjiniz varsa bu ev yapımı maskeyi yapmayın. Emin değilseniz, maskeyi el bileğinizin iç kısmında denemenizi önemle tavsiye ederiz. Yumurta alerjiniz olmasa bile, reaksiyonları ve tahrişi ortadan kaldırmak için test yapılması önerilir. Karışıma aktif kömür ekleyerek yumurta akı ile siyah nokta soyulabilir maskenin etkilerini artırabilirsiniz. 

Begonya Kadın Instagram: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Yorum yap