İyi Gelen Şeyler

Soda ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Soda ile cilt bakımı nasıl yapılır sorusunun birçok cevabı birçok yöntemi vardır. Eğer düzenli olarak yüzünüzü soda ile yıkarsanız daha canlı ve genç bir cilde sahip olabilirsiniz. Ve cildinizde oluşacak kırışıklıklara karşı meydan okuyabilirsiniz. Soda ile cilt bakımı hakkında merak ettiklerinizi yazımızda bulabilirsiniz.

Maden suyu yani sodanın içinde çok mineral ve vitamin vardır. Bu yüzden sodanın vücuda hızlı bir şekilde etki etmesi beklenir. Vücut tarafından sindirilmesini sağlar. Silisyumun cildinizin sağlığı üzerindeki faydalarını sayılamayacak kadar çoktur. Maden suyunun içindeki kolajen ve elastin liflerini güçlendirerek dokuların elastikiyetini sağlayan cilt dostu mineral, bu özelliğiyle cildi sıkılaştırıp kırışıklıkları engelleyen bir etkiye sahiptir. İçindeki silisyum ile de sağlıklı bir gençlik elde edilmesi olasıdır.

Sodanın Cilt Bakımında Faydaları

Maden suyu yani sodanın cilt temizliğinde yarattığı etkiler şu şekildedir;

Cildiniz günün temposunda kir toz gibi etkilere maruz kalmaktadır. Bu durumda olumsuz etkileri yok etmek için kimyasal içerikli ürünler yerine soda ile cilt bakımı yapabilirsiniz. Günde bir kere sodayı yüzünüze uygulayabilirsiniz. Sodayı yüzünüze gece yatmadan önce sürerseniz cildiniz rahatlar ve pırıl pırıl bir cilde sahip olursunuz. Soda ile cilt bakımının bir nedeni de tıkanan ve kirlenen gözenekleri temizlemektir.
Soda ile cildinizi makyaj kalıntılarından ve ölü derilerden arındırabilirsiniz. Cildiniz nefes alır ve cildinizin kan akışı hızlanır ve ben dengesi sağlanır.

Soda aynı zamanda güzellik mineralidir. İçinde silisyum olduğu için cildiniz için çok faydalıdır. Bir başka özelliği de cilt temizliğinde kullanılması ve her cilt türüne kullanılmasının uygun olmasıdır. Cildinizin ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri sağlamaktadır. Düzenli olarak cildiniz için kullandığınızda farkı göreceksiniz.

Günlük cilt bakımı rutininize sodayı yani maden suyunu içiniz rahat bir şekilde ekleyebilirsiniz. Kullanımı da oldukça kolaydır. Yapmanız gereken maden suyunu buz kalıplarına doldurmak ve buzlukta dondurmaktır. Soda buz haline gelince her sabah gözaltlarınıza masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Bu şekilde bir süre sonra gözaltınızdaki şişliklerin indiğini göreceksiniz. Cildiniz daha canlı görünecektir.

BENZER  Koltuk Altı Kararmalarına Son!

Sodayı cildinize uygularken soğuk olmasına dikkat etmelisiniz. Bir süre buzdolabında beklettiğiniz maden suyu ile cildinizi temizlerseniz sodanın içindeki silisyum sebebi ile cildinize tonik etkisi yaratacaktır. Ve gözenekleriniz sıkılaşacaktır. İstediğiniz sonucu elde etmek için dikkat etmeniz gereken düzenli kullanmaktır.

Cildimiz gün içinde toz ve kir gibi etkenler, makyaj kalıntılarından dolayı dış etkenlere maruz kalıp daha mat ve kirli görünebilir. Cildinizi mutlaka temizlemeniz yıkamanız gerekmektedir. Cildinizi yıkarken musluk suyu yerine soda çok iyi bir seçimdir. Sodanın içindeki antibakteriyel özelliği sayesinde cildinizdeki yağı ve kiri temizleyecektir. Ayrıca bu uygulamayı gece uyumadan önce yapabileceğiniz gibi sabah uyandığınızda da yapabilirsiniz.

Sivilce zaman zaman herkesin yaşadığı bir cilt sorunudur. Soda ile kimyasal içerikli ürün kullanmadan sivilce sorununu ortadan kaldırabilirsiniz. Yapmanız gereken yüzünüzü maden suyu ile yıkamaktır. Soda ile cildinizi yıkayınca sivilcelerin kuruduğunu ve yeni sivilce oluşumunun önüne geçtiğini göreceksiniz. Sivilce sorunu yaşayanlar mutlaka sodayı denemelidir.

Cildiniz gün boyunca nem kaybeder. Kaybettiği nemi kazanması için soda çok iyi bir seçimdir. Sodayı pamuk ile yüzünüze sürerseniz cildiniz için doğal bir nemlendirici gibi fayda sağlayacaktır. Ve bu nemlendirici etkisini tek kullanımda göremezsiniz. Düzenli bir şekilde kullanmalısınız. Ayrıca cildiniz için kullandığınız maden suyunun sade olduğuna ve nitrit ve amonyak içermemesine dikkat etmelisiniz. Yani limonlu elmalı meyveli maden sularını cildiniz için kullanmamalısınız.

Soda ile yüzünüzdeki sivilceleri yok edebildiğiniz gibi sivilce izleri ve güneş lekelerinden de kurtulabilirsiniz. Yüzünüze soda ile cilt bakımı yapmak için buzluğa koyup dondurduğunuz maden suyunu yüzünüzde gezdirerek dairesel hareketlerle cildinize masaj yapabilirsiniz.

Soda ile cildinizi sivilcelerden arındırdığınız gibi siyah noktaları da temizleyebilirsiniz. Gözenekleriniz açılacağı temizleneceği için siyah noktalarınızdan kurtulup temiz bir cilde sahip olacaksınız. Yapmanız gereken bir kabın içine sade şeker içermeyen maden suyunu ekleyip içine limon dilimleri ve biberiye yaprakları ilave etmektir. Yüzünüzü bu kabın içinde bekletebildiğiniz kadar bekletmelisiniz. Sonrasında cildinizin temiz bir havlu ile silmelisiniz. Ve cildiniz daha temiz ve parkla olacaktır.

BENZER  Yüz Yogası Nasıl Yapılır?

Mimik çizgilerinizin belirginleşmesini engellemek için yapmanız gereken çok basittir. Maden suyu yani suda ile cildinizi yıkarsanız ya da maden suyuna bir pamuğu batırıp yüzünüze sürerseniz en etkili sonucu alacaksınız. Düzenli olarak bu uygulamayı yaptığınızda zaman içinde farkı göreceksiniz.

Soda ile yaz aylarında cildinizi ferahlatabilirsiniz. Yüzünüz terlediğinde yüzünüze sıkıp cildinizin ferahlamasını sağlayabilirsiniz. Bunun için sodayı spreyli bir şişeye koymalısınız.

Soda ile cilt bakımının bir yolu da bir şişe sodayı bir kabın içine dökerek 1 çorba kaşığı badem yağı, 2 yemek kaşığı kil ekleyerek karıştırmaktır. Elde ettiğiniz karışımı cildinize sürdüğünüzde gözeneklerinizin içine girdiğini göreceksiniz. Böylece cildiniz daha kolay temizlenecektir. Cildinizde karışımı 15 dakika bekletmelisiniz. Süre sonunda ılık su ile yıkayabilirsiniz.

Sodayı cildiniz için kullanmanızın bir yolu da makyajınızı temizledikten sonra bir pamuğa soda döküp yüzünüze sürmelisiniz. Cildinizi yıkamayın bir gece bekletip ve sabah uyandığınızda yüzünüzü tekrar yine soda ile yıkayabilirsiniz.

Soda ile cildinizi temizleyip, sodanın içindeki mineraller ile ölü deriler yok olur. Hem gözenekleriniz açılır hem cildiniz temizlenir. Böylece sağlıklı bir cilde sahip olursunuz. Fakat soda ile cilt bakımı yapmadan önce dikkat etmeniz gereken sodaya karşı alerjiniz olup olmadığıdır. Alerjiniz olup olmadığını cildinizin küçük bir kısmında denemelisiniz. Sodayı vücudunuz için ve cildiniz için günlük rutininizden eksik etmeyiniz. Sağlıklı günler dileriz.

Yorum yap