İyi Gelen Şeyler

Su Çiçeği Kaşıntısı Nasıl Geçer?

Bir dönemin amansız hastalıkları arasında yer alan suçiçeği, kişinin ciddi oranda kaşınma ihtiyacı duymasına neden olan bir hastalık türüdür. Su çiçeği kaşıntısı nedeniyle vücudunun üzerinde çıkan su kabarcıklarını kaşıyan kişilerde cilt üzerinde derin izler meydana geldiğinden dolayı uzmanlar kesinlikle suçiçeği meydana geldiği zaman kişinin deri üzerinde yer alan bu su kabarcıklarını kaşımaması gerektiğini belirtiyor. Sizler ya da çocuğunuz su çiçeği ile mücadele ediyorsa büyük ihtimalle en büyük sıkıntınız meydana gelen kaşıntıdır ve kendinize ister istemez su çiçeği kaşıntısı nasıl geçer sorusunu soruyorsunuzdur. Dünden bugüne meydana gelen bu kaşıntıyı gidermek adına geliştirilmiş olan çok sayıda yöntem bulunmaktadır. Her ne kadar alternatif tıp dünyasında ilgili kaşıntıları ortadan kaldırmak adına geliştirilmiş yöntemler bulunuyor olsa da su çiçeği nedeniyle enfeksiyonlar meydana geldiğinden ötürü doktorunuz tarafından kaşıntı için reçete edilmiş olan ilaçları kullanmanızı tavsiye ederiz çünkü sayfamızda yer alan bazı tedavi yöntemleri cildinizdeki enfeksiyon değerlerinin artmasına neden olabilir. Her şeye rağmen bu tarz yöntemlerin neler olduğunu merak ediyorsanız sizlere su çiçeği kaşıntısı nasıl geçer konusunda bilgiler vermek istiyoruz.

Su çiçeği bulaşıcı hastalıklar sınıfında yer almaktadır ve bu hastalık özellikle 12 yaşından küçük olan bireylerde ortaya çıkmaktadır. Her ne kadar su çiçeği küçük yaştaki bireylerde görülüyor olsa da bu hastalığın yaş sınırlaması bulunmamaktadır. Yani ilgili hastalık yaşı ilerlemiş kişilerde de ortaya çıkabilmektedir. Bir kişi bir defa bu hastalığı geçirecek olursa bağışıklık sistemi suçiçeğine neden olan mikroba karşı direnç kazanacağından dolayı kişinin bir kez daha su çiçeği geçirme ihtimali aşırı derecede düşüktür ancak bağışıklık sistemi zayıf olan kişilerde birkaç defa da olsa su çiçeğinin ortaya çıktığı görülmektedir. Su çiçeği meydana geldiği zaman büyük ihtimalle en büyük sıkıntınız meydana gelen kaşıntılar olacaktır. Gelin su çiçeği kaşıntısına ne iyi gelir birlikte öğrenelim.

BENZER  Alüminyum Folyonun Hastalıklar İçin Kullanımı!

Su çiçeği nedeniyle meydana gelen kaşıntı 10 gün kadar devam etmektedir. Kaşıntının meydana geldiği dönemlerde kaşıntı ihtiyacını ortadan kaldırmak için alternatif tıp dünyasında yer alan uzmanlar sirkeli suyu önermektedir. Kaşıntının meydana geldiği bölgelere hazırlamış olduğunuz sirkeli su karışımını bir pamuk yardımıyla sürecek olursanız yapmış olduğunuz ve derinize uyguladığınız bu karışım kaşıntının büyük oranda ortadan kalkmasını sağlayacaktır. Sirkeli suyu cilt üzerine sürerken aşırı derecede narin davranmaya özen gösterin çünkü derinize baskı uygulayacak olursanız bu durum cilt üzerinde kalıcı izlerin oluşmasına neden olabilir. Kalıcı izler dış görünümünüzün kötü hale gelmesine neden olacağından dolayı kesinlikle suçiçeği nedeniyle ortaya çıkan kabarcıklar patlatılmamalıdır. Buna dikkat ettiğiniz sürecek kalıcı izler ile mücadele etme olasılığınız aşırı derecede düşecektir.

Su çiçeği hastalığında en büyük sorun kaşıntı olduğundan dolayı sadece bu kaşıntıyı gidermek adına geliştirilmiş olan çeşitli losyonlar bulunmaktadır. Alternatif tıp dünyasında yer alan yöntemler yukarıda da belirttiğimiz gibi enfeksiyonların artmasına neden olabileceğinden dolayı kesinlikle sirkeli su gibi karışımları denemenizi önermemekteyiz. Bu yüzden kaşıntı için doktorunuz tarafından reçete edilmiş olan losyonları kullanmanız daha mantıklı olacaktır. Kaşıntı meydana geldiği dönemlerde almış olduğunuz antibiyotik ilaçlara paralel olarak kaşıntı için geliştirilmiş olan losyonları cildinize baskı yapmadan sürün. Bunu sabrederek yapacak olursanız kaşıntıların kısa süre içerisinde ortadan kalktığını göreceksiniz.

Yorum yap