İyi Gelen Şeyler

Susam Yağının Cilde Faydaları

Susam yağının tarihi oldukça eskidir. İçeriğinde çinko vardır. Çinko, başta deri sorunları olmak üzere birçok sağlık problemlerinde iyileştirme etkisine sahiptir. Susam yağının içinde bulunan sesamol maddesi ile iltihap giderici özelliği de netlik kazanmıştır. Potasyum oranından da zengin olması kansere karşı koruyucu olarak yorumlanmıştır. Susam yağı birçok yağdan daha etkili bir yağdır. Fiyatı da oldukça ucuzdur. Elinizin altında sürekli olunması gereken yağlardan bir tanesi denebilir. Saç, diş gibi birçok konuda oldukça etkilidir. Bunların hepsini ayrıntılarıyla yazıyoruz.

Susam Yağı Saçlara İyi Gelir Mi?

Susam yağı, saç derisine iyice yedirildiğinde birçok saç problemlerini ortadan kaldırır. Saçın canlı görünmesine ve hacim kazanmasını sağlar. Mantar önleyici etkileri sayesinde kepeğe karşıda korur.

Susam Yağı
Susam Yağı

Saç Beyazlamasına Karşı Bitkisel Yöntem

Saçı beyazlamaya başlayanlar, susam yağı ve badem yağını karıştırıp her banyoda masaj yaparak saça yedirsinler. Bu sayede saçta koyulaşma gözükebilir. Bitkisel karşım olduğu için herhangi bir sıkıntı olmayacaktır. Deneyip olumlu sonuçlar alanlara şahit olmuştuk.

Diş Sağlığı İçin Susam Yağı

Susam yağını gargara şeklinde uygulayabilirsiniz. Birkaç damla yağı su ile karıştırıp gargara yapın. Direkt dişlerine sürmek isteyenlerde sürebilir. Bakterileri yok etmekte usta olan susam yağı, diş etlerini de korur.

Susam Yağı İyi Bir Güneş Koruyucudur

Susam yağı, güneşin zararlı ışınlarından sizi koruyabilir. Güneş kremi kadar etkisi vardır. Ancak sadece terleme sorunu olmayanlar için geçerlidir. Terleyenlere etkisi terledikten sonra biter. Yağı yanınızda gezdirip, terledikten sonra tatbik etmeniz gerekebilir. Aşırı terleme sorunu olanlara adaçayı tarifimizi tavsiye ediyoruz. Bu sayede yarı yarıya aşırı terlemenin üstesinden gelebilirsiniz.

BENZER  Pürüzsüz Bir Cilt İçin Scrub Yöntemi! Scrub Nedir?

Susam Yağının Faydaları Nelerdir?

 1. Uygulandığı bölgeye faydalıdır (tırnak, kaş vs.)
 2. Güneşe karşı korur. (güneş kremlerini inceleyin, içinde mutlaka susam yağı var)
 3. Onarıcı etkisi ile yaralara iyi gelir
 4. Çinko açısından zengindir
 5. Sesamol maddesi ile iltihap gidericidir
 6. Kireçlenmeye ve romatizmaya iyi gelir
 7. Mantar olan bölgelere sürüp, iyileşme sürecini hızlandırabilirsiniz
 8. İçindeki maddeler sayesinde cildin yıpranmasını/yaşlanmasını geciktirir
 9. Selülitli bölgelere uygulanabilir. İyi sonuçlar alanlar vardır
 10. Diyabete iyi gelir
 11. Afrodizyak etkisi vardır (cinsel performans)
 12. Sinir sistemine iyi gelir
 13. Kabızlık sorununa iyi gelir

Susam Yağı Nasıl Kullanılır?

Susam yağı cilt için kullanılacaksa direkt uygulanabilir. Söylediğimiz faydalar arasında haricen kullanımlar hariç hepsi masaj yöntemi ile uygulanmaktadır.

Susam Yağı Nasıl Tüketilir?

Sabahları aç karnına 1 çay kaşığı kadar tüketmeniz tavsiye edilir.

Yorum yap