İyi Gelen Şeyler

Uyku Kaçınca Nasıl Uyunur?

Gece Uyku Kaçınca Tekrar Nasıl Uyunur?

Çözümü oldukça basittir. Birçok yöntem arasında en etkili olanı denilebilir. Hemen herkesin başına gece uyku kaçması gelebilir. Bunun birçok sebebi olduğu gibi genelde kaygı, stres gibi faktörler öne çıkmaktadır. Hal böyle olunca elinizin altında pratik bir bilgi de olmalıdır. Gece uykusu sağlık açısından son derece önemlidir. Gece uykunuz kaçınca mutlaka tekrar uyumanızı tavsiye ediyoruz.

Gece Uyku Kaçmasına Doğal Yöntem

Malzemeler:

  1. Bir adet muz
  2. Orta boy tencere
  3. Su

Öncelikle bir orta boy tencereye bir miktar su katıp kaynatın. Daha sonra ocağın altını kapatıp, muzun uçlarını kesip kabuğuyla beraber suya katın. Ortalama 10 dakika kadar demlenmesini beklemelisiniz. 10 dakika sonra süzüp suyunu tüketin. Bu şekilde kaçan uyku yaklaşık bir saat içinde gelmiş olacaktır. Muzu ne yapacağız diye soranlar varsa; afiyetle yiyeceksiniz!

Neden Bu Kadar Etkili?

Muz, potasyum ve magnezyum açısından çok zengindir. Zaten uyku sorunlarında kullanılan madde magnezyumdur, potasyum ise kasları gevşetmeye yarar. Böylece hem rahatlarsınız hem uykunuz gelir. Etkili olmasının sebebi de budur. Tabii daha çok etkili olabilmesi için organik muz bulmanız gerekiyor. Her meyvede olduğu gibi ilaç ile büyütülmüş meyvelerden uzak durmalısınız. Her şeyin doğal’ı diyoruz, sağlıklı günler diliyoruz.

Not: Muz’u kabuklarıyla demliyor olacağınızdan, kesinlikle çok iyi temizlemelisiniz. Bol su ile durulayıp sonra kaynamış suyun içine atacaksınız.

BENZER  Karın Yağlarınızdan Kurulmak İçin Tüketmemeniz Gereken Besinler

Yorum yap