İyi Gelen Şeyler

Yağ Yakan Doğal Yiyecekler

Metabolizma hızlandırıcı etkileriyle bilinen bu yiyecekler, yağ yakma sürecini ciddi anlamda hızlandırmaktadır. Kilo vermek için diyet ve spor yapanlar, yağ yakma aşamalarına da göz atmalıdır. Yağ yakıcıların desteği ile kalıcı kilo verebilir, yakılan yağ neticesinde zor kilo alabilirsiniz. Bu bilinen bir gerçektir. Spor, genç yaşlarda kas geliştirmek, kütle arttırmak için yapılıyor. İlerleyen yaşlarda başlanan spor ise, formda kalmak, kalp sağlığını arttırmak için yapılıyor. İşte tüm bunlara destek amaçlı yağ yakıcılar kullanabilirsiniz. Yiyecekler arasında yağ yakmaya en yatkın olanları bu yazımızda ele alıyoruz. Bunun yanı sıra içecek olarak yeşil çay en iyi yağ yakıcıdır. Birçok faydası vardır. Detaylı olarak yazımızda yer alıyor. Yazıya ulaşmak için: yeşil çay linkimize tıklayın.

Konumuza dönecek olursak, şimdi hazırlayacağımız bu listede hemen her bütçeye uygun atıştırmalıklar vardır. Doğal olmalarıyla beraber, lifli olanlarda sindirim için çok önemlidir. Aşağıdaki listede detaylı olarak açıklamaya çalıştım. Hemen bakalım;

Yağ Yakmak İçin Öneriler

Yağ Yakıcı İncir

İncir, tatlı ihtiyacınızın yükseldiği sıralarda tüketmenizi önerdiğim bir meyvedir. Kuru incir olarak tüketebilirsiniz. Lif açısından zengindir, tok tutar. Bunun yanı sıra, tok tutmasıyla beraber hem az yemek yemenizi sağlar. Aynı zamanda Kutsal kitabımız Kur’an’da da geçmektedir.

Yağ Yakıcı Meyan Kökü

Meyan kökü, biriken yağlarda oldukça ayrıştırma ve yakma etkisi vardır. Acıkmanızı önler, faydaları çok fazladır.

Yağ Yakıcı Taze Fasulye

Taze fasulye olarak tüketeceksiniz. Burada lif kaynağından yararlanacak, tok kalmayı başaracağız. Aynı zamanda sindirime yardımcıdır.

Yağ Yakıcı Karpuz

Yaz’ın gelmesiyle kendini gösteren karpuz, aynı zamanda yağ yakıcıdır. Amino asitlerinin artmasını sağlar, yağ yakmaya yardımcı olur. Günde her öğün 50 gram karpuz tüketebilirsiniz. Metabolizmanın dostudur.

Yağ Yakıcı Antep Fıstığı

Fıstık, lif açısından zengindir. Tok tutar, tıpkı bir badem gibi tok tutar. Tok tutmasıyla birlikte protein kaynağıdır. Her gün tüketmenizi öneririm. Hatta diğer kuruyemişleri de tavsiye ediyorum. Tabii fazla abartılı olmamalıdır.

BENZER  Güneş Yanığına Ne İyi Gelir?

Yağ Yakıcı Çam Fıstığı

Protein ve yağ açısından zengindir. İçinde A, D, B12 vitaminleri vardır. Beynin daha stabil çalışması ve zinde kalması için öneriyorum. Genel olarak pilavlarda tüketilir. Pilavı zeytinyağı ile yapmayı unutmayın

Yorum yap