İyi Gelen Şeyler

Yağlı Ciltler İçin Doğal Maske

Yağlı ciltler özellikle sivilce oluşumuna neden olduklarından dolayı cildi aşırı derecede yalpı olan kişiler bu yağları arındırarak ciltlerinin yağ oranını dengelemek istemektedir. Yağ giderici özelliği olan çok sayıda kozmetik ürün bulunsa da yağlı ciltler için doğal maskeler sayesinde cildinizdeki bu yağdan kurtulabilirsiniz.

Yağlı deriler için natürel maske ve natürel yağ azaltıcı birtakım reçete mevcuttur. Kozmetik deri mamullerine ve ilaçlarına alternatif olarak tüketebileceğiniz natürel mamuller ile derinizin yağ miktarını dengeleyebilir ve arzu ettiğiniz bir deriye sahip olabilirsiniz. Yağlı deri genel hatlarıyla beden hormonlarının dengesizliğinden ötürü buluğluk çağındaki gençlerde ortaya çıkmaktadır. Derinin kendi şahsını nemli hale getirmesi esnasında yağ imalatı çoğalmaktadır. Yağlı teni olan kişilerin bir diğer büyük problemi de sivilce, akne ve siyah noktalar ile daha fazla yüz yüze kalmalarıdır.

Yağlı derinin meydana gelmesindeki başlıca sebepler yeme içme, kalıtım, hormonal balanssızlık, çevre şartları ve yaş gösterilmektedir. Yağlı bir tene haiz olmanın zararları kadar ihtiyarlama süresinde yüz bölgesinde meydana gelecek pürüzlülükleri yavaş hale getirmesi gibi büyük bir pozitif yanları da yer almaktadır. Yağlı deri için herhangi bir deri hekimi ile görüştüğünüzde size anlatacağı ilk şey deri temizliğini düzenli bir şekilde yapmanız gerektiği olacaktır. Yağlı bir tene sahipseniz yüz bölgenizi periyodik olarak temizlemelisiniz. Soğuk su yerine serin suyla yüz bölgenizi temizlemeniz deri satıhında yer edinen yağların fazla rahat çözülmesini ve temiz bir hale gelmesini sağlayacaktır.

Teninizi yıkarken alkol ihtiva eden mamuller tüketmemelisiniz. Alkollü olmayan deri temizleyici tonik tüketirseniz hem yüzünüzdeki biriken yağ katmanından kurtulmuş olursunuz bununla birlikte gözenekleriniz açılarak deriniz soluk alır. Teninizi nemli hale getirmek içinde yağlı deriler için hususi olarak imal edilen yağsız nemlendirme özelliği olan losyonları tüketebilirsiniz. Aşağıda evde kendi başınıza yapabileceğiniz natürel deri bakım maskeleri ve yağlı ciltleri dengelemek için tüketilen reçeteler ile alakalı malumatlar yer almaktadır. Bu bilgileri hayatınıza geçirerek yağlı derinizden kurtulabilirsiniz.

BENZER  Shea Yağı (Shea Butter) Nedir? Shea Yağı (Shea Butter) Nasıl Kullanılır?

Soğuk süt yağlı deriler için natürel bir ağartıcı olarak tüketilebilir. Soğuk süt ile gün içerisinde bir kaç defa yüz bölgenizi yıkayabilirsiniz. Tropikal meyveler arasında yer alan ve büyük marketlerde bulabileceğiniz papaya posası yine yağlı deri için organik bir temizleyicidir. Ek olarak solgun cilt gözeneklerinin atılmasına destek olur. Yağlı deriler için organik maske yapmayı arzu ediyorsanız organik kil, bal, limon suyu ve yumurta beyazını harmanlayın ve yüz bölgenize sürün. 20 dakika sonrasında serin su ile adamakıllı yıkayın. Taze domates püresi yağlı deriler için arındırıcı ve sıkı hale getirici vazifesi görmektedir. Bilhassa çok fazla yağlı deriniz var ise makyaj evveli bu maskeyi tatbik edebilirsiniz.

 

Yağlı deriler için en fazla tüketilen bir diğer maske de yoğurt ve kil ile yapılan cilt maskesidir. Yoğurt ve organik kili karıştırarak yüz bölgenize sürün ve 15 dakika, kuru hale gelinceye kadar beklemeye alın. Bu maske derinizi yumuşak hale getirecek ve yağın az hale gelmesini sağlayacaktır. Sandal ağacı zerreciği ve bir kaç damla gül suyu ile hazır hale getirdiğiniz maskeyi yüz bölgenize sürün ve kuru hale gelinceye kadar bekledikten sonrasında serin su ile temizleyin. İki tane badem içini ezin ve bir çorba kaşığı bal ile adamakıllı karışmasını sağlayarak macun yoğunluğuna ulaştırın. Yağlı deriler için tüketilen bu organik maske yağ oranını azalttığı gibi derinize organik bir ışıltı verecektir. Mısır nişastası ve suyu macun vaziyetine ulaşıncaya değin harmanlayın. Yüz bölgenize 10 dakika civarında masaj yaparak sürün. Kuru hale gelince bolca serin su ile çıkarın. Bu dediklerimizi uygulamanız durumunda cildinizdeki fazla yağdan kısa süre içerisinde kurtulabilirsiniz.

Yukarda saydığımız yağlı deriler için organik maske çözümleri oldukça hesaplı uygulamalar olup hiçbir yan tesirleri var olmamaktadır. Bütün bu maskeleri hanenizde yahut aktarlarda rahatça bulabileceğiniz organik ve nebatsal mamullerle yapmanız olasıdır. Organik deri bakım maskeleri dışında yağlı derinize kalıcı bir çözüm bulmayı arzu ediyorsanız yeme içme alışkanlıklarınızı kesinlikle düzenli hale getirmelisiniz. Hazır besinlerden, işlenmiş besinlerden, şekerli içeceklerden, çay ve kahveden uzak durmalı ve bolca taze meyve sebze yemelisiniz. Meyve ve sebzeler cildinizde yer alan yapın dengelenmesine vesile olacaktır.

Yorum yap