İyi Gelen Şeyler

Yağlı Ciltler İçin Limonlu Yüz Toniği Nasıl Yapılır?

Limon içerisinde yer alan maddeler sayesinde cilt üzerinde biriken yağı alma konusunca ciddi anlamda etkilidir. Özellikle yüz bölgesinde aşırı derecede yağlanma meydana geldiğinden dolayı uzmanlar limon ile hazırlanan çeşitli tonikler üreterek bu toniklerin mevcut yağlanmayı yok etmesini sağlamaktadır. Birçok kişi yağlı ciltler için hazırlanan limonlu toniğin namını duyduğundan dolayı yağlı ciltler için limonlu yüz toniği nasıl yapılır sorusunu soruyor. Sizler de bu toniği yapmak istiyorsanız sayfamızdan toniğin hazırlanışı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yağlı teni temizlemeyi ve dengelemeyi arzu eden bireyler için en ideal metotlardan biri limonlu çehre toniğinin uygulanmasıdır.

Dışarıda yer alan deri ürünlerinin nerede ise tamamının en büyük sorunu çok ağır kimyevi materyalleri içerisinde barındırıyor olmasıdır. Bu kimyevi materyaller derinin çok kuru hale gelmesine neden olurken bir taraftan da derinin pH dengesini bozmaktadır. Amma velakin şimdi sizlere tavsiye edeceğimiz ve hanede basitçe yapıp tatbik edebileceğiniz bir ürün olan bu limonlu natürel yüz toniği aynı tesiri bırakmaz ve muhteviyatında yer edinen limon ve güvercin ağacı gözeneklerinizde fazla yağların meydana gelmesini ve birikmesini bağlı olarak hücrelerin tıkanıp akne meydana gelmesini önlemeye destek olur. Cildiniz ile ciddi sıkıntılarınız varsa kesinlikle bu toniği kullanmanızı tavsiye ederiz.

Toniğin nasıl hazırlandığı konusuna geçmeden evvel gereksiniminiz olacak materyallere bir göz gezdirelim. Yarım limon, yarım yiyecek kaşığı güvercin ağacı yağı ve 5 damla mandalina yağı ilgili yüz toniğini hazırlamak için gerekli olan malzemelerdir. Lüzumlu materyalleri aldıysanız yağlı ciltler için yüz toniğinin nasıl yapıldığını makalemizin devamından öğrenebilirsiniz.

BENZER  Bal ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Limonu iki kısma ayırmadan evvel elinizle baskı yapın ve aynı etapta da bir masa ya da tezgahın üstünde dikkatli bir şekilde yuvarlayın. Bu sayede limonun suyundan daha çok faydalanabilirsiniz. Ortadan ikiye kestiğiniz limonun yarısını alın ve minik bir kâsenin içerisine tüm suyu çıkana kadar sıkın. Güvercin ağacı yağını kâsenin içerisine dökün ve önceden kâsenin içerisine sıkmış bulunduğunuz limon ile adamakıllı harmanlayın ancak hassas ve yavaş bir halde harmanlayın. Çünkü karışımın iyi bir şekilde oluşması büyük önem arz etmektedir.

Karıştırma fonksiyonunun arkasından önceden hazırlamış bulunduğunuz 5 damla mandalina yağını kap içerisine ilave edin. Yeni ilave ettiğiniz yağ ile beraber kaptaki bileşiği yine harmanlayın. Aynı şekilde karışım kıvamının sağlanması adına yavaş ve sabırlı bir şekilde karışımı harmanlamaya özen gösterin.

Hazır hale getirdiğiniz bileşiği hava almayan bir şişe içerisine koyun. Eski bir tonik şişesi de bu karışımı muhafaza etmeniz için yeterli olacaktır. Amma velâkin önceden adamakıllı bir şekilde temizlemeyi unutmayın. Boş plastik şişelerden de faydalanabilirsiniz. Hazır hale getirdiğiniz bileşiği yüz bölgenizi temizleme ve nemlendirme süreçleri içinde tüketin. Hem gündüz bununla birlikte gece tüketim için müsaittir. Bu yüzden tükettiğiniz zaman pek önem arz etmemektedir.

Toniğin bozulmaması adına hazırlamış olduğunuz yağlı cilt toniğini oda sıcaklığında muhafaza etmeye özen gösterin.

Bir ay civarında bir tüketim ömrü olan bu toniği kullanmadan evvel her olasılığa karşı hekiminize başvurmanızda fayda var. Çünkü teninizin bu organik yağda kullanılan birtakım içeriklere karşı alerjisi olabilir bu da derinizde kızarıklara sebep olabilir. Cildinize tazelemek adına bir şeyler yapayım derken cildinize zarar vermemek adına her zaman alternatif tıp dünyasında yer alan ürünleri doktor gözetiminde kullanmanızı tavsiye ederiz.
Bu natürel karışım yardımıyla teninizin yağ üretimi dengeli hale gelecek, gözenekler ciddi manada açılarak derinin ambiyans alması sağlanacak ve böylece akne husule gelmesi en az hale inecektir. Limon ihtiva ettiği asitler ile derinin temiz bir hale gelmesini sağlamakla beraber birtakım ciltleri çok fazla derecede kutu hale getirebilmektedir. Bundan dolayı bu limon toniği teninizi çok kuruttuysa aralarda nemlendirme özelliği olan losyonları tüketebilirsiniz. Aksi takdirde limon kaynaklı meydana gelen kurumalardan dolayı cildiniz aşırı derecede tahrip olacaktır.

Yorum yap